Świat nowoczesnego biznesu Poznaj go!

Prince2, jako program zwielokrotniania efektywności kierowania projektami

Przedsiębiorstwa wdrażające metodę Prince2, odnoszą znaczne korzyści. Prince2, uważana jest obecnie za naczelne narzędzie zarządzania projektami. I jest na tyle całościowa, że można ją zastosować w każdym projekcie, niezależnie od rozmiarów i typu przedsięwzięcia, organizacji oraz położenia geograficznego. W Polsce Prince2 najczęściej jest potrzebny przy projektach z pieniędzy rządowych albo związanych z dopłatami unijnymi. Jest to stosunkowo początkująca metoda i mało firm oferuje w tym zakresie konsultacje.

Projekt
Napisał: Juhan Sonin
Na podstawie: http://www.flickr.com
W dzisiejszym świecie, podstawowym sprawdzianem dla korporacji, zarówno sektora publicznego jak i prywatnego, jest przede wszystkim utrzymanie bieżącej działalności handlowej skierowanej na rentowność. Ponadto przedsiębiorstwo musi troszczyć się o najwyższą jakość usług. Powinna dbać o poprawne więzi z konsumentami. Istotne funkcje to zdobycie i utrzymanie zaufania rynku.

Drugą drogą są takie działania biznesowe, które pozwolą przeżyć i współzawodniczyć z innymi przedsiębiorstwami. Przedsiębiorca musi umieć, patrząc do przodu, rozpoczynać takie decyzje o zmianach aby rezultaty tych dokonań były dla określonej firmy jak najintratniejsze. Uczestnicząc w szkoleniu możemy zaczerpnąć doświadczenie w zakresie stosowania sprawdzonych umiejętności w projektach. Grono osób zdających świadectwa w zakresie metodologii Prince2, z roku na rok zwiększa się. Staje się istotnym elementem mającym wpływ na z dobrym skutkiem realizację pomysłów.


Taka osoba, która chce zapewnić sobie osiągnięcie racjonalnych i efektywnych rezultatów przy urzeczywistnianiu projektów, jest niezastąpiona w każdej organizacji. Zazwyczaj warsztaty opierają się na doświadczeniach pochodzących z tysięcy projektów oraz mądrości praktycznej kierowników projektów, komisji projektowych, naukowców, szkoleniowców i znawców przedmiotu.

Z Prince2 mogą skorzystać osoby, które pragną pogłębić swoje zdolności przywódcy w organizacji projektami oraz poszerzyć własne możliwości na rynku pracy. Są dwie kwalifikacje Prince2 i każda z nich wymaga obronienia odpowiedniego egzaminu. Jeżeli decydujemy się na warsztaty z Prince2 egzamin zaliczamy na koniec szkolenia. Jeśli przeciwnie, pragniemy nauczyć się do egzaminu samemu, test (zobacz również test rozwoju zawodowego) musimy zaliczać w centrum kwalifikacyjnym.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2023-03-25 01:21:54
Tagi: projekt, rynek, biznes, narzędzie

Artykuły

Tematyka

Artykuły archiwalne

Wpisy

Polecane wideo

O serwisie

Jeśli planujesz rozpocząć własną działalność gospodarczą, już ja prowadzisz lub po prostu chcesz rozwijać się jako pracownik i człowiek to nie mogłeś lepiej trafić. Nasz serwis internetowy przeznaczony jest dla wszystkich przedsiębiorczych ludzi, którzy pragną poznać świat biznesu i rozwijać się razem z nim.