Świat nowoczesnego biznesu Poznaj go!

Jak złożyć PIT? Który jest dla nas? Czy mamy złożyć PIT 36 czy może 37? Od jakich kwestii jest to zależne?

Już powoli powinniśmy przygotowywać się rozliczenia PIT-u. Jak każdego roku będziemy się zastanawiać, jak to wykonać i jaki Druk dopasować. Dosyć często jednakowoż wybieramy PIT 36 albo PIT 37.


Jakie mają różnicę, dla kogo jest właściwy PIT?
Sprzątanie pomieszczeń
Napisał: Sean Mulgrew
Na podstawie: http://www.flickr.com


Deklarację PIT-36 muszą składać wszyscy, jacy w roku poprzednim zyskiwali jakiekolwiek dochody opodatkowane na zasadach podatkowej skali, takiej jak18-32%, uzyskiwali takie dochody, ale bez pośrednictwa płatnika. Duża liczba osób próbuje wypełniać tradycyjne druki, zamiast zrobić to prościej, a chodzi o to, że jak PIT 36 online to lepszy pomysł. Mówiąc bardziej prosto, musieli w trakcie roku samodzielnie obliczyć zaliczki na podatek albo wartość podatku od zapłaty.


Z drugiej strony jak wszytko było rozliczane przez płatnika to złożą oni drugi z wymienionych, czyli PIT-37. Jeśli tak właśnie będzie, to podobnie jak w poprzedniej sytuacji lepiej korzystać z nowoczesnego sposobu na wypełnienie deklaracji podatkowej, czyli jak PIT 37 online to na pewno najbardziej odpowiedni sposób, by tak to zrobić. Na koniec należy wspomnieć też o paru dodatkowych informacjach, które niektórym mogą umknąć. Jeżeli chodzi o PIT-36 to dotyczy to osób, jakie prowadzą pozarolniczą działalność gospodarczą.


Natomiast PIT-37 ma zastosowanie do przychodów uzyskiwanych oraz rozliczanych dzięki płatnikom.


To standardowa deklaracja, którą składają pracownicy, zleceniobiorcy, ale również pozostałe osoby, za jakich zaliczki na podatek oblicza płatnik.

Zainteresowały Cię wiadomości zawarte w naszym tekście? Na pewno przyda Ci się też dodatkowe czytanie (https://www.maxtom.com.pl/oferta/druk-offsetowy/szablony-projektow/). Nie czekaj więc i wejdź do kolejnej strony.

Najlepiej o tym pamiętać, aby przypadkiem nie zrobić niepotrzebnego błędu, jaki sprawi, że będziemy mieli kłopoty.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2023-03-25 01:22:21
Tagi: PIT, Druk, metody

Artykuły

Tematyka

Artykuły archiwalne

Wpisy

Polecane wideo

O serwisie

Jeśli planujesz rozpocząć własną działalność gospodarczą, już ja prowadzisz lub po prostu chcesz rozwijać się jako pracownik i człowiek to nie mogłeś lepiej trafić. Nasz serwis internetowy przeznaczony jest dla wszystkich przedsiębiorczych ludzi, którzy pragną poznać świat biznesu i rozwijać się razem z nim.