Świat nowoczesnego biznesu Poznaj go!

Jakie składki do ZUS powinni płacić właściciele firm?

Zakładając własny biznes, każdy przedsiębiorca bierze na siebie pewne obowiązki. Do obowiązków tych należy między innymi obowiązek odprowadzania składek do ZUS.

pieniądze
Napisał: Jan Fidler
Na podstawie: http://www.flickr.com
ZUS przedsiębiorców to najważniejszy obowiązek każdego , kto założył własny biznes (ile wynosi zus przedsiębiorców). Składki ZUS różnią się w zależności od tego, czy dopiero rozpoczynamy swoją działalność, czy też istnieje ona od jakiegoś czasu. ZUS przedsiębiorców, którzy dopiero rozpoczynają własną działalność jest niższy, wyższe składki ZUS płacą firmy, które istnieją już od jakiegoś czasu. Niezależnie jednak od tego, czy działalność dopiero zakładamy, czy też kontynuujemy musimy regulować składki na ubezpieczenie rentowe, emerytalne, wypadkowe i zdrowotne. Każdy przedsiębiorca ma prawo (kliknij i zobacz - adwokat rodzinny warszawa) zdecydować jedynie, czy zamierza opłacać składkę chorobową. W przypadku osób, które właśnie zakładają własny biznes niższa wysokość składek obowiązująca jest przez okres dwóch lat od założenia działalności. Przywilej ten nie odnosi się do artystów, twórców, osób, które są współpracownikami jednoosobowych spółek z ograniczoną odpowiedzialnością oraz osób, które są wspólnikami spółki o charakterze komandytowym, partnerskim bądź jawnym (jak wysokie są skladki zus).praca
Napisał: TAHRD NTNU
Na podstawie: http://www.flickr.com
Rozwój każdej firmy wymaga od posiadacza nakładów finansowych. Co jednak mają zrobić ci, którzy dysponują zbyt małymi środkami, aby zainwestować w powiększanie firmy. Wyjściem okazuje się być skorzystanie z dotacji przyznawanych firmom. Dotacje dla firm 2016 można otrzymać między innymi z dotacji , które mają charakter unijny. Zanim jednak dotacje dla firm 2016 zostaną rozdzielone pomiędzy konkretne ubiegające się o ich otrzymanie firmy, firmy te powinny złożyć odpowiednie wnioski (CenaBiznesu). Na tego rodzaju dotacje mogą nastawiać się zarówno już istniejące na rynku firmy, jak również firmy, które właśnie rozpoczynają swoją działalność. Na otrzymanie dotacji mają szanse firmy bardzo różnej wielkości. O ich otrzymanie mogą się ubiegać zarówno właściciele małych, średnich i mikro przedsiębiorstw. Lepiej rozpatrywane są wnioski przedsiębiorstw, które zobowiążą się do zatrudnienia chociaż kilku pracowników na umowę o pracę. Nie jest to warunek wymagany, ale dobrze widziany. Jego spełnienie to gwarancja, że szanse danej firmy na otrzymanie dotacji istotnie rosną.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2023-02-14 01:32:21
Tagi: biznes, obowiązek, zatrudnienie

Artykuły

Tematyka

Artykuły archiwalne

Wpisy

Polecane wideo

O serwisie

Jeśli planujesz rozpocząć własną działalność gospodarczą, już ja prowadzisz lub po prostu chcesz rozwijać się jako pracownik i człowiek to nie mogłeś lepiej trafić. Nasz serwis internetowy przeznaczony jest dla wszystkich przedsiębiorczych ludzi, którzy pragną poznać świat biznesu i rozwijać się razem z nim.