Świat nowoczesnego biznesu Poznaj go!

Życie zwykle nie jest usłane różami i nasze relacje z kierownikiem są w stanie nas doprowadzać do szewskiej pasji

Niestety czasami zdarza się, że nie możemy wytrzymać w pracy. Przyczyn może być niestety kilka.


Niektórzy posiadają pracę marzeń. Po prostu wszystko im się ułożyła: miejsce pracy, szef, godziny pracy, współpracownicy, zadania oraz nawet wypłata.


kodeks pracy
Napisał: Wawel Service


Szkolenie
Napisał: Caro Griffin
Na podstawie: http://www.flickr.com
Tego typu ludzi jest zapewne niewiele, ponieważ cuda nie zdarzają się codziennie. Wiele jest jednak ludzi, którzy mówią, że minusy ich pracy są na tyle nieirytujące, że mogą sobie z nimi jakoś poradzić. Czasami jednak sytuacja jest tak bardzo toksyczna, że powinniśmy pomyśleć o odwrocie. Najlepszym rozwiązaniem jest wówczas szukanie nowej pracy.

Szalenie zajmującym wydał Ci się ten post i podane tutaj treści? To dobrze! Wejdź w ten link i przejdź na nowy adres tego serwisu.

Gdy już ją znajdziemy, to w obecnym miejscu zatrudnienia składamy wypowiedzenie. Może ono ciągnąć się nawet do trzech miesięcy (w zależności od tego, ile lat tam przepracowaliśmy). Jednak mamy możliwość, by zasugerować kierownikowi rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron. Jest to najlepsze wyjście dla ludzi, którym się śpieszy lub dla tych, którzy nie są w stanie już wytrzymać pracy w znienawidzonym miejscu. Powinniśmy zaproponować przełożonemu jakąś konkretną datę. Może, ale wcale nie musi się on z nią zgodzić. Powinniśmy jednak starać się dojść do ugody. Można przykładowo zaoferować, że w czasie, gdy będziemy jeszcze obecni w firmie, przyuczymy nową osobę na swoje miejsce. Powinniśmy wtedy również wybrać nasz zaległy urlop.


Istotne jest to, by być świadomym tego, że tego typu porozumienie trzeba zawrzeć na piśmie. Umowy ustne w żadnym wypadku nie wchodzą tutaj w grę.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-01-11 09:37:39
Tagi: firm, zadania, rodzaj, kierownik

Artykuły

Tematyka

Artykuły archiwalne

Wpisy

Polecane wideo

O serwisie

Jeśli planujesz rozpocząć własną działalność gospodarczą, już ja prowadzisz lub po prostu chcesz rozwijać się jako pracownik i człowiek to nie mogłeś lepiej trafić. Nasz serwis internetowy przeznaczony jest dla wszystkich przedsiębiorczych ludzi, którzy pragną poznać świat biznesu i rozwijać się razem z nim.