Świat nowoczesnego biznesu Poznaj go!

Ja założyć spółkę w Niemczech oraz czy to jest opłacalne?

Jeśli wiesz, że w Niemczech Twa firma zyskałaby innych klientów, możesz spróbować uruchomić taką firmę właśnie w tamtym miejscu. Oczywiście nim otworzysz tam swoją spółkę, trzeba przejść przez dużo formalności.


Żeby firma w Niemczech mogła zostać zarejestrowana, trzeba uzupełnić właściwy Druk oraz dołączyć do niego załączniki.
czasu
Napisał: Jonathan Rolande
Na podstawie: http://www.flickr.com


dom wielorodzinny
Napisał: INTEGER S.A.
Na podstawie: INTEGER S.A.


Tymi załącznikami są kserokopie takiego dokumentu jak paszport i dokumentu zameldowania. W zależności od branży w której będzie funkcjonować Twoja firma, może okaże się konieczne także dołączenie dowodu o dopuszczeniu do działalności rzemieślniczej. Założenie spółki w Niemczech jest bardzo kosztowne, zatem przedsiębiorcy zazwyczaj decydują się na założenie jednoosobowej firmy. Jest to doskonałe wyjście aby zacząć, ponieważ nie jest potrzebny jakikolwiek fundusz. Kiedy działalność będzie się rozwijać, wymagane będzie przekształcić ją w spółkę z tego powodu, że jednoosobowa działalność nie może zatrudniać pracowników. Biznesmen, który prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą jest zobowiązany do opłacania podatku dochodowego od osób fizycznych. Może zostać jednak zwolniony od płacenia podatku VAT, ponieważ kwota wolna od tego podatku równa się 8800 euro.


selfie - firma
Napisał: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Na podstawie: http://www.flickr.com


Spółkę w Niemczech może otworzyć tylko 1 osoba i konieczne jest potwierdzenie u notariusza. Kapitał zakładowy, jaki musi mieć spółka to 25 tysięcy euro. Spółkę można by założyć w tak zwanym trybie uproszczonym. Wtedy kapitał założycielski nie musiałby wynieść 25 tysięcy euro. Wtedy jednak liczba wspólników nie mogłaby być większa niż 3 osoby, zaś w zarządzie mogłaby zasiadać zaledwie 1 osoba.
Nasi rodacy z chęcią zakładają firmy w Niemczech, gdyż opłaty na ubezpieczenie zdrowotne oraz społeczne są niższe. Jako przedsiębiorca masz prawo podział majątku wspólnego wrocław wyboru ubezpieczenia w firmie prywatnej albo w sektorze publicznym.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2021-12-10 04:27:54
Tagi: ubezpieczenie, fundusz, Druk, spółka, formularz

Artykuły

Tematyka

Artykuły archiwalne

Wpisy

Polecane wideo

O serwisie

Jeśli planujesz rozpocząć własną działalność gospodarczą, już ja prowadzisz lub po prostu chcesz rozwijać się jako pracownik i człowiek to nie mogłeś lepiej trafić. Nasz serwis internetowy przeznaczony jest dla wszystkich przedsiębiorczych ludzi, którzy pragną poznać świat biznesu i rozwijać się razem z nim.