Świat nowoczesnego biznesu Poznaj go!

Żyjemy w państwie, które ma dość aktywną politykę socjalną oraz emerytalną – dla pokrzywdzonych to dobrze, a dla pozostałych źle

W naszym kraju jest polityka dość dużej pomocy dla niepełnosprawnych i chorych. Dlatego całe społeczeństwo jest zmuszone się składać na to, aby pokrzywdzeni przez los mogli być leczeni i aby mogli dostawać na przykład renty.


ZUS jest tą jednostką, która głównie ściąga profITy z naszych podatków.


papier
Napisał: Mark Hillary
Na podstawie: http://www.flickr.com


To do ZUS-u idą nasze składki. W głównej mierze jest to składka na emerytury, ponieważ w tak oszczędzamy środki na własną emeryturę. Nie będziemy zmuszeni już wówczas pracować, a za zaoszczędzone pieniądze będziemy mogli fajnie funkcjonować i bawić się z wnukami. Kolejną składową jest składka rentowa i chorobowa. To dość ważne składowe, ponieważ jeśli mielibyśmy jakikolwiek wypadek albo przewlekle byśmy zachorowali, to będziemy bez dodatkowych opłat przyjęci do szpitala czy operowani, a także otrzymamy pieniądze na egzystencję w okresie, kiedy oczywiste, że nie będziemy w stanie iść do pracy. Rehabilitacja także jest w Polsce objęta przez NFZ, a więc jest nieodpłatna.


komunikacja
Napisał: Personal Creations
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeżeli chcemy dokładnie poczytać jakie ZUS (zobacz składki zus przedsiębiorcy) składki ściąga z naszej wypłaty, to warto zajrzeć na ich witrynę internetową. Tam wszystko jest ze szczegółami opisane wraz z tabelką i przykładowym wyszczególnieniem składek na konkretnej wypłacie (zwykle uwzględnia się średnią krajową).


Możemy również dowiedzieć się, jakie składki Zakład Ubezpieczeń Społecznych pobiera z naszej wypłaty, a ile musi do nas dopłacić nasz pracodawca. Są to także niemałe kwoty. Pewnie pozwoli nam to zrozumieć swojego szefa, kiedy nie chce nam przyznać podwyżki.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-10-16 08:02:18
Tagi: czas, moc, IT, online