Świat nowoczesnego biznesu Poznaj go!

Audyt energetyczny przedsiębiorstwa – doświadczenia z realizacji

Audyt energetyczny dużego przedsiębiorstwa to wszechstronne spojrzenie na zakład fabryczny przeprowadzane celem określenia stanu technologicznego oraz skuteczności pracy poszczególnych instalacji.


audyt energetyczny przedsiębiorstwa


Diagnozie podlegają m.in. linie wytwórcze, przyrządy wchodzące w skład instalacji oraz sieci ogólnozakładowe . Naczelnym zamierzeniem audytu energetycznego będzie ocena stanu istniejącego i propozycja przedsięwzięć umożliwiających uszczuplić energochłonność następujących w zakładzie przebiegów.
Jak wygląda audyt energetyczny przedsiębiorstwa? Inicjacja audytu energetycznego to szeroko pojęte nawiązanie kooperacji między audytorem a kadrą kierowniczą oraz pracownikami odpowiedzialnymi za wybrany obszar instalacji. Na początek zachodzi przekazanie danych dotyczących zużycia pojedynczych mediów (energii elektrycznej etc.) i uproszczonych deskrypcji procesów technologicznych razem z wszelakimi danami na temat sprzętów wchodzących w skład instalacji. Zebrane dane pozwalają audytorowi na uformowanie obrazu przebiegających wewnątrz instalacji procesów, aczkolwiek nie wskazują kierunków, w jakich powinno się poszukiwać rezerw. W toku wywiadów z kadrą kierowniczą a także pracownikami szeregowymi w trakcie wizji lokalnych audytor zapoznaje się ze specyfiką prowadzonych procesów jak też z tym co stanowi o barierach dla konkretnego wycinka instalacji. Jeśłi chcesz wiedzieć więcej o szczegółach tego etapu, wejdź na stronę .


Następują sytuacje, w jakich obsługa dzieli się informacjami na temat problemów zachodzących na instalacji i wskazuje na strefy, które mogą stanowić potencjał oszczędności energii. Biegły rewident prowadzi również tak zwane testy porównawcze.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-09-28 06:21:20
Tagi: obsługa, Urządzenia, sposób

Artykuły

Tematyka

Artykuły archiwalne

Wpisy

Polecane wideo

O serwisie

Jeśli planujesz rozpocząć własną działalność gospodarczą, już ja prowadzisz lub po prostu chcesz rozwijać się jako pracownik i człowiek to nie mogłeś lepiej trafić. Nasz serwis internetowy przeznaczony jest dla wszystkich przedsiębiorczych ludzi, którzy pragną poznać świat biznesu i rozwijać się razem z nim.