Świat nowoczesnego biznesu Poznaj go!

Jakim sposobem znaleźć robotę za granicą?

Najpewniej będzie szukać pracy za granicą będąc w naszym kraju. Bezpiecznym sposobem na szukanie zatrudnienia za granicą, a przy tym efektywnym w szczególności w przypadku specjalistów a także wykwalifikowanych pracobiorców fizycznych, jest posyłanie odpowiedzi na ogłoszenia zamieszczane w najpopularniejszych za granicą portalach z anonsami o pracę.


Jednakowo jak w naszym kraju, na posady nastręczające specjalistycznej wiedzy jak też gruntownego doświadczenia zawodowego proces rekrutacji może potrwać kilka tygodni.
W przypadku większości państw europejskich w celu odbycia rozmowy kwalifikacyjnej tańsze więc mogą się okazać podróże z domku od parotygodniowego pobytu za granicą - pracuj za granicą, w czasie jakiego byśmy nie pracowali. Innym przystępnym rozwiązaniem jest rejestracja osobistego CV w zapleczach paru wiarygodnych i legalnie funkcjonujących w Polsce agencji pośrednictwa pracy za granicą. W razie takowej agencji zawsze należy sprawdzić, czy agencja ma certyfikat o wpisaniu do indeksu agencji pracy.


certyfikat
Napisał: Claus Günther
Na podstawie: http://www.flickr.com


Rzecz jasna obecność ogłoszenia o pracę nawet na najprzyzwoiciej moderowanym cudzoziemskim portalu nie eliminuje możliwości, że w rzeczywistości konkretna oferta jest o wiele mniej atrakcyjna, niżby to wynikało z jej opisu w anonsie, a pracodawca jest nierzetelny bądź nawet próbuje wyłudzić jakąś opłatę, tak samo jak bywa to i w naszej ojczyźnie. Kiedy po posłaniu dokumentów aplikacyjnych w odpowiedzi na konkretną ofertę zostaliśmy przywołani na rozmowę kwalifikacyjną lub przywołani o podesłanie dodatkowych poświadczeń, należałoby upewnić się, że mamy do czynienia z dbałą firmą a także pracodawcą.
Skontrolujmy jej adres oraz czy firma widnieje w indeksach firm danego państwa; poszukajmy także wpisów na forach online o tym, jak ta firma traktuje pracowników, itp. praca za granicą musi być sprawdzona.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-09-27 07:50:24
Tagi: dom, praca, wyjazd, interes, posady

Artykuły

Tematyka

Artykuły archiwalne

Wpisy

Polecane wideo

O serwisie

Jeśli planujesz rozpocząć własną działalność gospodarczą, już ja prowadzisz lub po prostu chcesz rozwijać się jako pracownik i człowiek to nie mogłeś lepiej trafić. Nasz serwis internetowy przeznaczony jest dla wszystkich przedsiębiorczych ludzi, którzy pragną poznać świat biznesu i rozwijać się razem z nim.