Świat nowoczesnego biznesu Poznaj go!

Jakie są wyznaczniki innowacyjnej strony WWW?

Sieć internet jest błyskawicznie rozprzestrzeniającym się medium, dostępnym na całym świecie i na wielu platformach. Od zarania istnienia sieci WWW wygląd witryn WWW znacznie się zmienił – zmianie uległy bowiem elementy, które służą do uruchamiania tych witryn, zmieniły się także trendy. Powstał również zawód webdesignera, czyli osoby wyspecjalizowanej w tworzeniu witryn od początku do końca.

Telefon
Napisał: Maurizio Pesce
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nowoczesna strona internetowa ma spełniać na dzień dzisiejszy szereg warunków, zarówno technicznych, jak i pod względem estetyki – graficznych czy typograficznych. Powinna także być przystosowana do działań marketingowych w internecie – czyli pozycjonowania czy wrzucania multimedialnych bannerów reklamowych.

Jakiej osobie zlecić napisanie witryny?

W początkach działania internetu od samej strony internetowej bardziej liczyła się jej zawartość – pierwotne wersje znanych portali miały bardzo podstawowy wygląd. Dopiero gdy dostrzeżono zalety, które niesie właściwy układ strony, projektowanie stron www stało się zyskownym zajęciem.

Czy zdziwił Cię prezentowany tekst? Żeby poznać zagadnienie wejdź tu i poznaj więcej szczegółów - na pewno będą dla Ciebie zaskakująco interesujące.

Aktualnie w sieci reklamuje się sporo firm prężnie funkcjonujących w branży, przed wyborem jednej z nich warto zajrzeć do portfolio, w którym znajdują się linki do gotowych stron. Warto skontrolować, czy strony nie mają trudności z polskimi znakami diakrytycznymi, czy się nie zacinają i czy są atrakcyjne pod względem grafiki.Nowoczesne narzędzia

Obecnie liczy się tylko początkowa strona wyszukiwarki – z tego powodu tak ważne jest poprawne pozycjonowanie strony. Poza umieszczeniem jej wysoko, dobrze jest zadbać także o bogaty opis pokazujący się pod linkiem – tzw. snippet. Snippety google pozwalają na dodanie opinii użytkowników, co jest ogromnie istotne na przykład dla branży gastronomicznej, można w tym miejscu umieścić również pozostałe potrzebne funkcje.

Warto również zadbać o to, żeby strona była właściwie wyświetlana na ekranach telefonów i tabletach - więcej na Mobilna rewolucja stron internetowych. Google dostarcza do tego cenne narzędzie oceniające na ile przyjazna dla smartfonów czy tabletów jest witryna WWW. Narzędzie to nosi nazwę mobile-frendly, po stworzeniu strony warto przetestować ją w tej aplikacji. Oprócz testu można tam znaleźć również instrukcję optymalizacji strony na potrzeby urządzeń mobilnych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-26 03:49:33
Tagi: strony internetowe, pozycjonowanie, marketing, Aplikacje

Artykuły

Tematyka

Artykuły archiwalne

Wpisy

Polecane wideo

O serwisie

Jeśli planujesz rozpocząć własną działalność gospodarczą, już ja prowadzisz lub po prostu chcesz rozwijać się jako pracownik i człowiek to nie mogłeś lepiej trafić. Nasz serwis internetowy przeznaczony jest dla wszystkich przedsiębiorczych ludzi, którzy pragną poznać świat biznesu i rozwijać się razem z nim.