Świat nowoczesnego biznesu Poznaj go!

Jakie są wyznaczniki innowacyjnej strony WWW?

Sieć internet jest błyskawicznie rozprzestrzeniającym się medium, dostępnym na całym świecie i na wielu platformach. Od zarania istnienia sieci WWW wygląd witryn WWW znacznie się zmienił – zmianie uległy bowiem elementy, które służą do uruchamiania tych witryn, zmieniły się także trendy. Powstał również zawód webdesignera, czyli osoby wyspecjalizowanej w tworzeniu witryn od początku do końca.


Telefon
Napisał: Maurizio Pesce
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nowoczesna strona internetowa ma spełniać na dzień dzisiejszy szereg warunków, zarówno technicznych, jak i pod względem estetyki – graficznych czy typograficznych. Powinna także być przystosowana do działań marketingowych w internecie – czyli pozycjonowania czy wrzucania multimedialnych bannerów reklamowych.

Jakiej osobie zlecić napisanie witryny?

W początkach działania internetu od samej strony internetowej bardziej liczyła się jej zawartość – pierwotne wersje znanych portali miały bardzo podstawowy wygląd. Dopiero gdy dostrzeżono zalety, które niesie właściwy układ strony, projektowanie stron www stało się zyskownym zajęciem.
Aktualnie w sieci reklamuje się sporo firm prężnie funkcjonujących w branży, przed wyborem jednej z nich warto zajrzeć do portfolio, w którym znajdują się linki do gotowych stron. Warto skontrolować, czy strony nie mają trudności z polskimi znakami diakrytycznymi, czy się nie zacinają i czy są atrakcyjne pod względem grafiki.

Nowoczesne narzędzia

Obecnie liczy się tylko początkowa strona wyszukiwarki – z tego powodu tak ważne jest poprawne pozycjonowanie strony. Poza umieszczeniem jej wysoko, dobrze jest zadbać także o bogaty opis pokazujący się pod linkiem – tzw. snippet. Snippety google pozwalają na dodanie opinii użytkowników, co jest ogromnie istotne na przykład dla branży gastronomicznej, można w tym miejscu umieścić również pozostałe potrzebne funkcje.

Warto również zadbać o to, żeby strona była właściwie wyświetlana na ekranach telefonów i tabletach - więcej na Mobilna rewolucja stron internetowych. Google dostarcza do tego cenne narzędzie oceniające na ile przyjazna dla smartfonów czy tabletów jest witryna WWW. Narzędzie to nosi nazwę mobile-frendly, po stworzeniu strony warto przetestować ją w tej aplikacji. Oprócz testu można tam znaleźć również instrukcję optymalizacji strony na potrzeby urządzeń mobilnych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-26 03:49:33
Tagi: strony internetowe, pozycjonowanie, marketing, Aplikacje

Artykuły

Tematyka

Artykuły archiwalne

Wpisy

Polecane wideo

O serwisie

Jeśli planujesz rozpocząć własną działalność gospodarczą, już ja prowadzisz lub po prostu chcesz rozwijać się jako pracownik i człowiek to nie mogłeś lepiej trafić. Nasz serwis internetowy przeznaczony jest dla wszystkich przedsiębiorczych ludzi, którzy pragną poznać świat biznesu i rozwijać się razem z nim.