Świat nowoczesnego biznesu Poznaj go!

Jak wygląda wstępny instruktaż bezpieczeństwa i higieny pracy

Instruktaże BHP to nierozłączny fragment działania przedsiębiorstwa. Chlebodawca nie ma prawa bowiem przyjąć do pracy pracownika, który nie posiada dostatecznej znajomości regulacji i zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.
Wstępne instruktaże BHP aranżowane są przed dopuszczeniem pracownika do pracy. Ich głównym celem będzie dostarczenie pracownikowi wiedzy oraz umiejętności niezbędnych do realizowania pracy z uwzględnieniem przepisów oraz zasad bezpieczeństwa oraz zaznajomienie pracownika z zagrożeniami następującymi na danych stanowiskach pracy. Wstępne szkolenie BHP zawiera między innymi szkolenie ogólne i instruktaż stanowiskowy. Instruktaż ogólny musi być przeprowadzony w taki sposób, aby zaznajomić pracownika z przepisami BHP zawartymi w Kodeksie pracy, w obowiązującym pracobiorców konkretnej firmy regulaminie pracy i z zasadami udzielania pierwszej pomocy (poznaj możliwości Gemmar). Szkolenie ogólne z reguł BHP odbywają: nowo zatrudnieni pracownicy, żakowie - praktykanci i uczniowie szkół zawodowych zaangażowani celem praktycznej nauki zawodu.

Miej świadomość, że żeby uzyskać ciekawe wiadomości na opisywany temat, musisz odnaleźć odpowiednie źródło - zatem odkryj serwis (http://secretclient.com), tam odnajdziesz wciągające fakty.

Szkolenie to musi być zrealizowane koniecznie przed przyjęciem pracownika do pracy.
bhp
Na podstawie: pixabay.com


Szkolenie stanowiskowe odbywa się na stanowisku pracy, na jakim pracownik będzie pracował. Ma na celu zapoznanie pracownika z zagrożeniami zachodzącymi na tym stanowisku, metodami ochrony przed zagrożeniami jak też sposobami bezpiecznego realizowania pracy. Powinien on obejmować następujące etapy: rozmowę wstępną szkoleniowca (przykładowo brygadzista) z pracownikiem, pokaz i objaśnienie przez szkoleniowca wszystkich działań, które ma wykonywać zatrudniony na danym stanowisku pracy z zachowaniem bezpiecznych strategii pracy, próbne wykonanie czynności przez pracownika oraz ewentualna ich korekta przez instruktora, samodzielna praca pracownika pod nadzorem instruktora.Instruktaż stanowiskowy winien być zakończony sprawdzianem wiadomości z zakresu bezpiecznego wykonywania pracy. Pozytywne zdanie takiego egzaminu to podstawa do dopuszczenia pracownika do pracy na określonym stanowisku (). Okres trwania tego instruktażu winien być uzależniony od przygotowania zawodowego pracownika, uprzedniego stażu pracy jak też typu pracy jak też zagrożeń występujących na stanowisku pracy, na którym pracobiorca ma być zatrudniony.


W jaki sposób odnaleźć firmę szkoleniową proponującą instruktaże BHP? Nic skomplikowanego, starczy w swój pecet wpisać: usługi bhp Warszawa albo kursy bhp Warszawa.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-02-26 15:00:26
Tagi: nauka, stanowisko, pracownik do pracy

Artykuły

Tematyka

Artykuły archiwalne

Wpisy

Polecane wideo

O serwisie

Jeśli planujesz rozpocząć własną działalność gospodarczą, już ja prowadzisz lub po prostu chcesz rozwijać się jako pracownik i człowiek to nie mogłeś lepiej trafić. Nasz serwis internetowy przeznaczony jest dla wszystkich przedsiębiorczych ludzi, którzy pragną poznać świat biznesu i rozwijać się razem z nim.