Świat nowoczesnego biznesu Poznaj go!

Z jakiego powodu branża IT cały czas potrzebuje pracowników, jaki jest poziom wynagrodzeń na stanowiskach informatycznych.

Jednym z najbardziej obecnie popularnych zawodów jest tak zwany informatyk. Doskonale można to zresztą zobaczyć po ilości ofert, jakie się ukazują dla przedstawicieli tego zawodu. W rzeczywistości współczesna informatyka jest tak szeroko rozbudowana, że najróżniejszych specjalności jest faktycznie sporo.

informatyk, programista
Napisał: Southbank Centre
Na podstawie: http://www.flickr.com
W dalszym ciągu przeważnie mówi się o osobach z tej branży informatykami, lecz zajmują się one zupełnie innymi rzeczami, posiadając coraz węższe specjalizacje. Oczywiście pracowniczy rynek dopasowuje się do tego typu trendów, co dobrze widać w ogłoszeniach. Właściciele firm nie potrzebują już osób, które umieją wszystko po trochu. Interesować ich raczej będą specjaliści w jednej z konkretnych dziedzin, rzecz jasna mający orientację w pozostałych zagadnieniach, lecz bardzo dobrze znający się na jednej rzeczy. A tak naprawdę obecnie rozmaitych technologii jest taka ilość, że nawet przy bardzo dużym wysiłki jedna osoba miałaby niewielkie szanse, żeby nauczyć się wszystkiego. Po to m.in. firmy organizują hackathon, czyli konkurs dla programistów i informatyków, dzięki któremu testowane są konkretne umiejętności.

Dlatego też i sami pracownicy wybierają specjalizację, stając się wdrożeniowcami, testerami czy programistami, i w tym starają się być odpowiednio dobrzy. Branża IT jest również jedną z najlepiej obecnie opłacanych branż ze średnimi zarobkami znacznie przekraczającymi średnią w naszym kraju. Rzecz jasna bardzo dużo zależeć tu będzie od firmy, w której ma się pracę, miejscowości i specjalizacji.

Czy w kontekście opisywanego w tym tekście zagadnienia znajdujesz wyczerpujące odpowiedzi? Jeżeli nie, to podobne materiały zobacz w serwisie (https://intraworq.com/dane-kadrowe-wtms-oneiwq-bi-connector/), który jest tu.

W mniejszych miejscowościach programista java zarobki rozpoczynają się od półtora tysiąca, ale już w Krakowie czy Warszawie będzie to co najmniej dwa razy więcej.programista
Napisał: Berliner.Gazette
Na podstawie: http://www.flickr.com
W największych miastach zapotrzebowanie na takich programistów bez przerwy wzrasta, więc rynek wymusza podnoszenie wynagrodzeń i dodatków socjalnych. Na wysokie dochody liczyć również mogą programiści bazodanowi, analitycy i wdrożeniowcy. W ich przypadku pensje w okolicy nawet siedmiu tysięcy to coś zupełnie normalnego. Najwyższy poziom jeśli chodzi o wysokość pensji uzyskują kierownicy oraz działów. W ich przypadku kilkanaście tysięcy to pewien standard, ale też ponoszą oni znacznie większą odpowiedzialność za to, czym się zajmują. Więcej na challengerocket.com/pl/.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-01-28 06:13:15
Tagi: Informatyka, IT, Informatyk