Świat nowoczesnego biznesu Poznaj go!

Uzupełnianie PIT-ów w Polsce jest wymogiem, który niewątpliwie dosięga nas każdego roku - musimy to zrobić, choć niezbyt to lubimy

Wszyscy ludzie, którzy są zmuszeni wypełnić zeznanie podatkowe i wysłać to do Skarbówki, zapewne zdają sobie sprawę z tego, że mają jeszcze trochę czasu. Regularnie wypełniane PIT-y w Polsce to te oznaczone numerami 36 oraz 37.


Facet w garniturze
Napisał: Vladimir Yaitskiy
Na podstawie: http://www.flickr.com
Istnieją jednakże jeszcze inne numery.


Istnieje przykładowo PIT 28. Jest on skierowany dla tych osób, które rozliczają się ryczałtowo. To znaczy dla wszystkich tych, którzy mają pozarolniczą działalność gospodarczą oraz uzyskują dochody z wynajmu lub wydzierżawiania. Ten PIT ma odmienny termin składania do Skarbówki i jest to 01.02. Toteż każdy, kto spóźnił się ze złożeniem formularza powinien wypełnić PIT 36.

Kliknij ten link, żeby zobaczyć, co podobny serwis udostępnił (http://www.kancelaria-zp.pl/odszkodowania/) na ten temat. To na pewno też Cię zainteresuje.

PIT 28 wyróżnia się także tym, że nie nie mamy prawa się w nim rozliczać razem z małżonkiem i nie przysługują nam ulgi z tytułu rodzica samodzielnie wychowującego dziecko. Mamy prawo jednak rozliczyć inne ulgi, na przykład abolicyjną za pracę w innym kraju Unii Europejskiej.


Questing – niezapomniana przygoda dla całej rodziny
Napisał: Planet PR
Na podstawie: Planet PR


firma - powiększenie
Napisał: Presidencia de la República Mexicana
Na podstawie: http://www.flickr.com


Jeśli uzupełniamy sprawozdanie już któryś rok z rzędu, to pewnie nie denerwujemy się już zbytnio. Jednak jeśli będziemy robić to po raz pierwszy, to trzeba wygospodarować więcej czasu, aby nie śpieszyć się z uzupełnianiem wymaganych rubryk.


Dzisiaj sytuacja i tak jest o niebo lepsza aniżeli jeszcze kilkanaście lat temu, ponieważ mamy profesjonalne programy (zobacz darmowy program pit) komputerowe, które pomogą nam wszystko podsumować i podświetlają rubryki, które powinniśmy wypełnić. Jeśli zrobimy błąd, to nie problem - wystarczy po prostu usunąć wprowadzoną cyfrę oraz wypełnić pole na nowo.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-01-26 07:00:15
Tagi: stres, prawo, części, przychody, formularz

Artykuły

Tematyka

Artykuły archiwalne

Wpisy

Polecane wideo

O serwisie

Jeśli planujesz rozpocząć własną działalność gospodarczą, już ja prowadzisz lub po prostu chcesz rozwijać się jako pracownik i człowiek to nie mogłeś lepiej trafić. Nasz serwis internetowy przeznaczony jest dla wszystkich przedsiębiorczych ludzi, którzy pragną poznać świat biznesu i rozwijać się razem z nim.