Świat nowoczesnego biznesu Poznaj go!

E-deklaracje a więc jak posłać PIT przez internet

Już szósty rok mamy możność wysyłania deklaracji rocznych PIT on-line. Rozliczenie on-line to najprostszy sposób złożenia zeznania rocznego.


Przez sieć, bez kwalifikowanego podpisu elektronicznego zdołamy wysłać: PIT-36L, PIT- 39, PIT-16A i pit 28 online razem z aneksami.
W ten sam sposób złożyć możemy również korektę owych zeznań. Na dodatek system zapewnia bezpieczeństwo ekspediowanych danych. Dzięki warunkowi autoryzacji deklaracji do minimum spada ryzyko, iż ktokolwiek się pod nas podszyje. Potwierdzeniem posłania zeznania jest Urzędowe Poświadczenie Odbioru. Traktowane jest ono na równi z dokumentem nadania przesyłki poleconej albo potwierdzeniem złożenia zeznania bezpośrednio w urzędzie fiskalnym.

Jeśli uważasz, że ten artykuł posiada niesamowicie ciekawe informacje, to kliknij na pełny opis (http://www.tuv.com/poland/pl/artyku%C5%82y-gospodarstwa-domowego-%E2%94%80-wyroby-u%C5%BCytkowe.html), który także Cię pochłonie całkowicie.

Do posłania powyższych zeznań podatkowych należy tylko mieć dostęp do internetu, przygotować dane, jakie potwierdzają autentyczność składanej deklaracji: PESEL, NIP (o ile prowadzimy działalność gospodarczą) jak też sumę dochodu wykazaną w deklaracji podatkowej za 2011 rok. System e-Deklaracje jest bezpieczny jak też całkiem bezpłatny, zaś zeznanie zostanie przekazane wprost do urzędu fiskalnego.


pracownicy w kamizelkach
Napisał: Asian Development Bank
Na podstawie: http://www.flickr.com


Program przeznaczony do wypełniania zeznania podatkowego jest całkowicie intuicyjny a także nieskomplikowany w obsłudze. W wypadku pojawienia się jakichś wątpliwości zawsze możemy korzystać z instrukcji obsługi.
Zyski wypływające ze złożenia zeznań w elektronicznej formie to chociażby oszczędność czasu, niższe koszta złożenia zeznania, prostota uzupełnienia, bezpieczeństwo wysyłanych danych, gwarancja poprawności składanej deklaracji czy też uzyskanie potwierdzenia wysłania deklaracji bez wychodzenia z mieszkania.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-01-23 20:29:13
Tagi: mieszkania, programowanie, czasu

Artykuły

Tematyka

Artykuły archiwalne

Wpisy

Polecane wideo

O serwisie

Jeśli planujesz rozpocząć własną działalność gospodarczą, już ja prowadzisz lub po prostu chcesz rozwijać się jako pracownik i człowiek to nie mogłeś lepiej trafić. Nasz serwis internetowy przeznaczony jest dla wszystkich przedsiębiorczych ludzi, którzy pragną poznać świat biznesu i rozwijać się razem z nim.