Świat nowoczesnego biznesu Poznaj go!

Codzienne decyzje ekonomiczne, czyli czy oszczędzanie jest trudne?

Oszczędzanie jest trudne oraz niekomfortowe – to najczęstsze argumenty, które słucham od osób, jakie tłumaczą mi dlaczego nie liczą się z pieniążkami.
sieć
Napisał: Patrick Bombaert
Na podstawie: http://www.flickr.com


Czy jest to prawda? Troszkę tak, bo szczędzenie wymaga systematyczności, lecz równolegle uważam, iż jest ono o wiele łatwiejsze aniżeli zarządzanie zaoszczędzonymi pieniążkami. Spis sprawunków. Ile to razy zdarzyło się pojechać na zakupy spożywcze bez spisu? Każdy ma takie coś za sobą. Skutek to najczęściej dużo niekoniecznych produktów i brak tych, jakie będą pomocne od ręki. Korzystniej zaplanować z grubsza, co będzie pITraszone w przeciągu najbliższych dni i przyszykować spis. Wtedy nic się nie zapomni, natomiast kucharzenie będzie miłe, szybkie oraz tanie, bez ponadplanowych wyjść do sklepu po brakujący składnik.


ekonomia
Napisał: Gage Skidmore
Na podstawie: http://www.flickr.com


stos dokumentów w pudełku
Napisał: Andrea DG
Na podstawie: http://www.flickr.com


Posiłki w restauracjach. Unikaj zamawiania alkoholu – wina czy też drinków. Zazwyczaj dwie lampki wina kosztują w restauracji tyle, co cała flaszka w markecie! Wybieraj także te z restauracji, jakie oferują bufet szwedzki w określonej cenie – wtedy możemy spróbować przeróżnych potraw, płacąc mniej aniżeli przy zamawianiu ich osobno. Poszukaj także w necie zniżkowych kuponów – może w Twoim mieście otworzył się jakiś interesujący lokal, którego nie znasz, a który proponuje apetyczne jadło w przystępnej cenie? Każdemu może przydarzyć się dołek finansowy.
Co wówczas? Na pewno nie wpadaj w panikę. Jeśli wiesz, iż wkrótce czeka Cię pewny przypływ pieniążków, fajną sprawą w wypadku chwilowego zastoju finansowego może być pożyczka pozabankowa Credit.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-01-18 17:44:10
Tagi: bank, IT, pożyczka, temat, lokal

Artykuły

Tematyka

Artykuły archiwalne

Wpisy

Polecane wideo

O serwisie

Jeśli planujesz rozpocząć własną działalność gospodarczą, już ja prowadzisz lub po prostu chcesz rozwijać się jako pracownik i człowiek to nie mogłeś lepiej trafić. Nasz serwis internetowy przeznaczony jest dla wszystkich przedsiębiorczych ludzi, którzy pragną poznać świat biznesu i rozwijać się razem z nim.