Świat nowoczesnego biznesu Poznaj go!

Co jak długi czas mogą zostać powtarzane szkolenia z zakresu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy oraz do czego muszą one przygotowywać pracowników?

Każdy pracodawca jest zobligowany do zapewnienia swym pracownikom szkolenia, na którym poznają oni problemy powiązane z zachowaniem między innymi bezpieczeństwa na ich stanowiskach.
czerwony tir na parkingu
Napisał: Colby Stopa
Na podstawie: http://www.flickr.com


Zależnie od ich rodzaju, takie szkolenia mogą mieć charakter cykliczny. Forma, w której są one prowadzone zależy w dużej mierze od danego pracodawcy oraz typu samej pracy.


Przykładowo tak zwana praca online powoduje, że takie szkolenia BHP mogłyby odbywać się przez internet czy to w formie prowadzonej przez komunikator konsultacji czy tylko przesłania właściwych materiałów szkoleniowych. W przypadku tradycyjnej postaci zatrudnienia, tego typu szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz zabezpieczenia przeciwpożarowej mogą być powtarzane nawet co rok.

Jeżeli zaintrygował Cię prezentowany materiał, zobacz bez wahania ten świetny tekst (https://sklepmuzyczny.pl/c,100-akordeony) - on też jest warty uwagi, zatem na pewno się nie rozczarujesz!

Przepisy nie precyzują w szczegółach przedziału kursów, jakie powinny odbyć osoby wyznaczone w firmie do udzielania pierwszej| pomocy oraz wykonywania przedsięwzięć z przedziału gaszenia pożarów oraz ewakuacji członków personelu. Z tego też powodu uważa się, że przeszkolenia kierunkowe dla takich członków personelu będą odpowiednie w zakresie pierwszej| pomocy przedmedycznej.


szkolenia bhp
Napisał: Liz Lux
Na podstawie: http://www.flickr.com


Księgowość
Napisał: KAMEERU
Na podstawie: http://www.flickr.com


Niezwykle istotne jest to, że pracownicy, którzy byli oddelegowani do przeprowadzania działań w zakresie ochrony przeciwpożarowej oraz ewakuacji nie muszą posiadać w tym temacie specjalnych kwalifikacji. Powinni z kolei posiadać ukończone szkolenie BHP zgodnie z normami Ministerstwa Pracy. Swoiste znaczenie szkolenia posiadają w wypadku osób, które powinny pracować na dużej wysokości.
Poza tym uczestnik tego typu przeszkolenia mógłby po jego ukończeniu uzyskać zaświadczenie jego odbycia. Powinno to być zapisane w aktach członka personelu. Spółki, jakie przeprowadzają szkolenia BHP dopasowują okresy do potrzeb każdego odbiorcy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-01-18 21:24:10
Tagi: pomoc, termin, zatrudnienia

Artykuły

Tematyka

Artykuły archiwalne

Wpisy

Polecane wideo

O serwisie

Jeśli planujesz rozpocząć własną działalność gospodarczą, już ja prowadzisz lub po prostu chcesz rozwijać się jako pracownik i człowiek to nie mogłeś lepiej trafić. Nasz serwis internetowy przeznaczony jest dla wszystkich przedsiębiorczych ludzi, którzy pragną poznać świat biznesu i rozwijać się razem z nim.