Świat nowoczesnego biznesu Poznaj go!

W naszym kraju rejestruje się znaczna ilość spółek - każda z nich musi mieć konto w banku

Lata, kiedy przedsiębiorstwa i ogólnie wszyscy rodacy, mieli głównie gotówkę, minęły już bezpowrotnie. Obecnie każdy ma konto bankowe i z reguły operuje tylko wirtualnie swymi pieniędzmi.


Jeżeli prowadzimy firmę, to jesteśmy zobligowani także założyć konto firmowe w jakimś banku.
terrarium
Napisał: Eli Christman
Na podstawie: http://www.flickr.com


rodzina
Napisał: Startup Mena
Na podstawie: http://www.flickr.com


Jest to wymóg. Choćby z tego powodu, że dzisiaj nie można już dawać wynagrodzenia do ręki. Wszystko musi zostać wysłane przelewem, by był ślad: ile i komu przesłaliśmy. Chodzi najbardziej o bezpieczeństwo, ale także o dowód uczciwości na przykład dla Urzędu Skarbowego. Z tego powodu każda spółka, nawet taka jednoosobowa, musi mieć konto bankowe. Najlepiej szukać takiej instytucji, do której będziemy mieli zaufanie. Istotne jest także, aby bank zapewniał nam bezpłatne prowadzenie konta oraz łatwy do wzięcia kredyt na firmowe wydatki czy projekty. Istotne, żeby pożyczka była szybka, gdyż często szansa złapania jakiś zleceń, to kwestia zaledwie kilku godzin. Jeżeli często wyjeżdżamy w interesach, to pewnie przyda nam się także możliwość robienia bezpłatnych przelewów w euro lub emerytura w norwegii dolarze oraz możliwość wyciągania pieniędzy z bankomatów w całej Unii Europejskiej lub na całym świecie. Może okazać się to bardzo pożyteczne. Rzecz jasna najlepiej byłoby, gdyby była to opcja bezpłatna albo jeśli płatna, to symbolicznie.
Bank, by nawiązać z nami dłuższą współpracę na pewno zechce skusić nas kilkoma przydatnymi bonusami. Może być to opieka biura księgowego albo inna opcja, która okaże się dla nas najkorzystniejsza.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-01-17 06:43:09
Tagi: czas, przedsiębiorstwo, dług, prawa

Artykuły

Tematyka

Artykuły archiwalne

Wpisy

Polecane wideo

O serwisie

Jeśli planujesz rozpocząć własną działalność gospodarczą, już ja prowadzisz lub po prostu chcesz rozwijać się jako pracownik i człowiek to nie mogłeś lepiej trafić. Nasz serwis internetowy przeznaczony jest dla wszystkich przedsiębiorczych ludzi, którzy pragną poznać świat biznesu i rozwijać się razem z nim.