Świat nowoczesnego biznesu Poznaj go!

W których zawodach brak specjalistów na polskim rynku?

Kreatywne posługiwanie się ostrym przyrządem, smykałka do paragrafów i liczb bądź wprawa w obsłudze kafara. To tylko poniektóre zdolności, które są w ostatnim czasie pożądane na rynku pracy.


Trudność ze znalezieniem satysfakcjonującej pracy jest dzisiaj powszechnym zjawiskiem na rynku pracy.
marketing relacji
Napisał: Jeffrey Zeldman
Na podstawie: http://www.flickr.com


Z podobnym problemem stykają się pracodawcy, jacy nie mają prosto w znalezieniu utalentowanych jak też wysoko wykwalifikowanych pracowników. Problem ten dotyczy tak zawodów z zakresu pracy fizycznej, jak też pracy twórczej. Pożądane dzisiaj profesje są dość niespodziewane. Pojawiły się tak profesje stare jak świat, jak i nastręczające rzetelnej erudycji i innowacyjności.


ewidencja
Napisał: Impassion Afghanistan
Na podstawie: http://www.flickr.com


inżynier automatyk
Napisał: eyeliam
Na podstawie: http://www.flickr.com


Zrealizowane badania dowodzą, iż plany rekrutacyjne posiada współcześnie zdecydowana większość polskich chlebodawców. To duże wyzwanie dla rekruterów, jacy już w ubiegłym roku mogli przekonać się, że w dobie rynku pracownika odgraniczenie odpowiednich kandydatów z przysłowiową "bułką z masłem" ma na nieszczęście mało wspólnego. We współczesnych realiach szczególnych kłopotów przysparzać może zrekrutowanie wykwalifikowanych specjalistów oraz menedżerów, a najbardziej poszukiwane profesje to niezmiennie programiści, inżynierowie, eksperci w obszarze analizy oraz przetwarzania danych i osoby biegle posługujące różnymi językami obcymi. Inżynier automatyk również nie powinien utyskiwać na brak pracy.
O pracę nie powinni się także martwić fachowcy z obszaru Security, bo sprawy cyberbezpieczeństwa są coraz ważniejsze dla firm. Inżynierowie liczyć mogą na wyższe uposażenia i więcej ofert zatrudnienia.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-01-17 08:39:10
Tagi: problem, kraj, kandydat, zatrudnienia

Artykuły

Tematyka

Artykuły archiwalne

Wpisy

Polecane wideo

O serwisie

Jeśli planujesz rozpocząć własną działalność gospodarczą, już ja prowadzisz lub po prostu chcesz rozwijać się jako pracownik i człowiek to nie mogłeś lepiej trafić. Nasz serwis internetowy przeznaczony jest dla wszystkich przedsiębiorczych ludzi, którzy pragną poznać świat biznesu i rozwijać się razem z nim.