Świat nowoczesnego biznesu Poznaj go!

Osobiste finanse - czym odróżnia się wzięcie przez nas pożyczki od zaciągnięcia kredytu?

Zwykle słysząc słowa "kredyt" albo też "pożyczka", od pierwszej chwili kojarzy nam się, że oba pojęcia oznaczają dokładnie to samo. Jednak jak się okazuje po dużo głębszej analizie, oba pojęcia - mimo pewnej zgodności - tak naprawdę dosyć mocno różnią się od siebie.
finanse
Napisał: Simone
Na podstawie: http://www.flickr.com


Czym konkretnie? Dowiesz się, jak odczytasz ten tekst!


Sprawa osobistych finansów często zostaje u naszych osób pod znakiem zapytania, gdyż wystarczy tylko jeden moment, a "wszystko się rozsypuje". Zazwyczaj im więcej robimy planów, tym gorzej potem wychodzi. Dzieje się tak za sprawą nieprzewidzianych sytuacji no i nie chodzi tu jedynie o nasze własne finanse, choć jeżeli porządnie pomyśleć, to te bywają zwykle najgorsze. Warto wiedzieć, iż planowanie własnych miesięcznych wydatków nie bywa tak do końca zbyt dobrym pomysłem - gdyż im więcej zaplanujemy, tym zazwyczaj więcej się "popsuje". W ten sposób z zaplanowanych powiedzmy 500 złotych oszczędności zostaje nam tylko 100 złotych, a najczęściej i nic. Z jakiego powodu tak się w ogóle dzieje? A więc odpowiedź istnieje jedna - wszystko robi się coraz starsze. Im coś bardziej wiekowe, tym większe prawdopodobieństwo, iż w końcu "trzaśnie".

Zaciekawiły Cię opisywane dane? Wejdź na nowy materiał (www.abk.pl/) a zapewne dowiesz się świeżych rzeczy, które Cię zainteresują.

Jeśli jest to powiedzmy czajnik albo toster, no to da się jeszcze ta stratę "przeboleć", ale jeśli przestanie działać choćby lodówka, to już mamy problem.
Bardzo dobrym rozwiązaniem w takich sytuacjach bywa zaciągnięcie kredytu albo pożyczki - jak widać po naszym wstępie, mają one pewne różnice, wśród których największym jest bez wątpienia fakt, iż pożyczkę weźmie się praktycznie wszędzie, a kredyt tylko w banku lub SKOKU. Warto też mieć świadomość, iż przy kredycie zawsze podpisujemy umowę, a przy pożyczce zwykle dopiero od 500 zł wzwyż.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-01-17 08:27:10
Tagi: oszczędności, moc, pożyczki, problem, sposób

Artykuły

Tematyka

Artykuły archiwalne

Wpisy

Polecane wideo

O serwisie

Jeśli planujesz rozpocząć własną działalność gospodarczą, już ja prowadzisz lub po prostu chcesz rozwijać się jako pracownik i człowiek to nie mogłeś lepiej trafić. Nasz serwis internetowy przeznaczony jest dla wszystkich przedsiębiorczych ludzi, którzy pragną poznać świat biznesu i rozwijać się razem z nim.