Świat nowoczesnego biznesu Poznaj go!

Dotacje unijne przeznaczone na rozpoczęcie działalności - czy jest to gwarancja naszego sukcesu?

Dostęp do dofinansowań ze środków unijnych bywa dla polaków osiągalny już od pewnego okresu czasu - dokładni od wejścia Polski do Unii Europejskiej. Takiego rodzaju dofinansowanie - nazywane też dotacją - jest szczególnie skierowane na tak zwane "mikro", małe oraz średnie firmy, nie napomykając już o dopiero powstających, o które unia w szczególności w tej chwili dba.


Jednak czy jest to nasza gwarancja sukcesu?


przelew
Napisał: SAIS Programme
Na podstawie: http://www.flickr.com


podróż
Na podstawie: http://www.wagi-elektroniczne.pl/
Dostanie dotacji na rozwój przedsiębiorstwa wydaje się być wyjściem idealnym - dostajemy pieniądze oraz rozkręcamy nasz własny biznes - potem tylko zbieramy za to zadanie pieniądze. Jednak jeżeli po przyglądać się statystykom, po pytać innego typu handlowców, czy po prostu obejrzeć telewizję, dostajemy bardziej pełny obraz tego, w jaki sposób wygląda takie zakładanie firmy, a także jej utrzymanie. Prawdą jest, że taka dotacja otwiera nam wiele drzwi, dzięki niej wielu realizuje własne marzenia, otwierając biznes, którym to od zawsze się dana osoba ciekawiła - jednakże istnieje pewne konkretne "ale", które obejmuje zarządzanie takiego rodzaju firmy, a także sam pomysł i miejscówkę na temat zakładanego przedsiębiorstwa. Jeżeli otworzymy swoje drzwi innym ludziom niedaleko miejsca, w którym istnieje identycznie o samo, co my sami oferujemy, mamy możliwość być całkiem pewni, iż nie osiągniemy nazbyt dużego sukcesu - szczególnie jeżeli owa firma działa na rynku bardzo długi okres.


Oczywiście istnieją przypadki, gdy nowo założona firma osiąga sukces w takich przypadkach, jednak wtedy dużo jest zależne od naszego własnego zaangażowania w swoją promocję a także to, jak poprowadzimy nasz biznes. Jak więc widać, samo pozyskanie dotacji nie jest trudne, lecz utrzymanie samej firmy zależy tylko od nas samych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-01-17 10:25:10
Tagi: gwarancja, zysk, rynku

Artykuły

Tematyka

Artykuły archiwalne

Wpisy

Polecane wideo

O serwisie

Jeśli planujesz rozpocząć własną działalność gospodarczą, już ja prowadzisz lub po prostu chcesz rozwijać się jako pracownik i człowiek to nie mogłeś lepiej trafić. Nasz serwis internetowy przeznaczony jest dla wszystkich przedsiębiorczych ludzi, którzy pragną poznać świat biznesu i rozwijać się razem z nim.