Świat nowoczesnego biznesu Poznaj go!

Rozliczanie PIT-u za pomocą programu – poznaj plusy wskazanej metody

Każdy rok to nowe zadania dla osób płacących podatki, a jednym z najistotniejszych, którego niewątpliwie nie można pominąć, jest złożenie rozliczenia podatkowego. Musi to wykonać każda osoba, która osiąga dochody na terenie Polski i posiada NIP, czyli Numer Identyfikacji Podatkowej. Dzień, w którym mija termin składania rozliczeń, to ostatni dzień kwietnia. Trzeba zapamiętać tą datę, ponieważ niedotrzymanie wyznaczonych terminów jest związane z poniesieniem kar pieniężnych.


szpital
Napisał: Quinn Dombrowski
Na podstawie: http://www.flickr.com
Sposobów na złożenie PIT-u jest kilka, a jednym z coraz bardziej powszechnych jest program PIT. Jego podstawowym zadaniem jest oczywiście wypełnienie niezbędnych formularzy, lecz udostępnia także funkcję wysyłania gotowych dokumentów. Gotowe sprawozdanie można również drukować, jeśli chcielibyśmy samemu je dostarczyć albo wysłać pocztą, nie zapominając, by zrobić to listem poleconym. Ale zacznijmy od początku – program PIT nie sprawia problemów w obsłudze, ponieważ wyznacza jego użytkownikom następne kroki, które po prostu trzeba realizować. Co najistotniejsze, nie musimy się niepokoić, iż dokonamy błędnych obliczeń (dokładne dane). Program samodzielnie przeprowadza wszelkie potrzebne rachunki, toteż z pewnością nie pojawią się błędy w obliczeniach. W programie dostępne są nie tylko podstawowe formularze, ale także załączniki, które też często muszą być przez nas wypełniane. Dane (zobacz bazy konsumenckie) z głównego formularza automatycznie przenoszone są do załączników, co znacznie oszczędza nasz czas. Nie musimy po raz kolejny wpisywać wszystkich informacji, można tylko rzucić okiem czy wszystko się zgadza oraz przejść dalej.


pieniądze
Napisał: Arek Olek
Na podstawie: http://www.flickr.com
Po wypełnieniu koniecznych formularzy, można – tak jak uprzednio nadmieniono – z miejsca przesłać je do odpowiedniego urzędu albo wydrukować. Możliwe jest również zapisanie dokumentów w formacie PDF, aby zatrzymać je dla siebie na swoim komputerze i mieć do nich wgląd wtedy, kiedy będzie nam to konieczne. Jeżeli więc i ty stoisz przed zadaniem złożenia PIT 2016, powinieneś zastanowić się nad możliwością wykorzystania funkcji wyżej scharakteryzowanego programu. Jest łatwy w obsłudze i umożliwia szybko uporać się z naszą coroczną powinnością, toteż bez wątpienia warto wziąć go pod uwagę.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-15 13:45:17
Tagi: urząd, rachunki, NIP

Artykuły

Tematyka

Artykuły archiwalne

Wpisy

Polecane wideo

O serwisie

Jeśli planujesz rozpocząć własną działalność gospodarczą, już ja prowadzisz lub po prostu chcesz rozwijać się jako pracownik i człowiek to nie mogłeś lepiej trafić. Nasz serwis internetowy przeznaczony jest dla wszystkich przedsiębiorczych ludzi, którzy pragną poznać świat biznesu i rozwijać się razem z nim.