Świat nowoczesnego biznesu Poznaj go!

Rokroczna udręka czyli rozliczenie się z fiskusem. O czym pamiętać i z czego czerpać wiedzę?

Jednym z podstawowych obowiązków podatników jest złożenie zeznania podatkowego za rok poprzedni. To, jaki dokument będzie właściwy, zależy od wybranej formy opodatkowania. Najpopularniej wypełnianym dokumentem jest tak zwany PIT 37. Niezłożenie wspomnianego rozliczenia do fiskusa w odpowiednim terminie, więc do trzydziestego kwietnia roku następnego, wiąże się z popełnieniem wykroczenia skarbowego, za które są w stanie nas obciążyć karą finansową.

rozliczanie podatków
Napisał: Administración Nacional de la Seguridad Social
Na podstawie: http://www.flickr.com
Co ważne, grzywny tej jesteśmy w stanie uniknąć, jeżeli wypełni się warunki wyróżnione w KKS. Jeśli chodzi o pity 2015 rok ma być jednym z wstępnie całkowicie zautomatyzowanych. Część ludzi i tak będzie woleć personalne pojawienie się w US, aczkolwiek bywa to bardzo męczące. PIT 37 to z pewnością najpopularniejszy formularz składany podczas rozliczenia podatkowego. Dotyczy on wszakże ponad szesnastu milionów rodaków. Jesteśmy w stanie go wypełnić na własną rękę lub z małżonkiem. Co jednak jeśli nie wyrobimy się ze składaniem dokumentów? Główną karąą, z jaką mogą się zderzyć płatnicy, którzy spóźnieni składają dokumenty, jest wymieniona wcześniej kara grzywny wymierzana na podstawie nakazów KKS. Wysokość kary za niezłożenie dokumentów można rozpatrywać w opcji 2 różnych sytuacji. Musimy wszakże pamiętać, iż niezłożenie dokumentów i niewpłacenie podatku wiąże się również z doliczaniem odsetek za opóźnienie od zaległości podatkowych. O ile nie ma wyjścia na uniknięcie naliczania odsetek za zwłokę to pojawia się aczkolwiek sposób na uniknięcie odpowiedzialności karnej podatkowej. Można to zrobić poprzez złożenie tzw. „czynnego żalu”.

Bez zwlekania zerknij tutaj - to prawdziwa gratka dla każdego sympatyka tematu, który w tym miejscu opisujemy. Ta informacja niewątpliwie przypadnie Ci do gustu.
obliczenia podatkowe
Napisał: Lucas Hayas
Na podstawie: http://www.flickr.com
zaległego podatku wraz z odpowienimi odsetkami, jest w stanie uniknąć kary. Gdy chodzi o pity 2015 rok umożliwia szerokie spektrum możliwości w dziedzinie poprawek. Bądźmy również czujni, gdyż w tym roku zmieniła się numeracja rubryk i wypełniając formularz na podstawie zeszłorocznego możemy się niesłychanie pomylić. Nie zapomnijmy więc, że jeżeli podatnik wyrówna wszystkie obowiązki wobec urzędu skarbowego, może liczyć na zwolnienie (zobacz zasiłek chorobowy po ustaniu zatrudnienia) z karalności za wykroczenie skarbowe.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-15 13:45:17
Tagi: finanse, odsetki, opłata, urząd

Artykuły

Tematyka

Artykuły archiwalne

Wpisy

Polecane wideo

O serwisie

Jeśli planujesz rozpocząć własną działalność gospodarczą, już ja prowadzisz lub po prostu chcesz rozwijać się jako pracownik i człowiek to nie mogłeś lepiej trafić. Nasz serwis internetowy przeznaczony jest dla wszystkich przedsiębiorczych ludzi, którzy pragną poznać świat biznesu i rozwijać się razem z nim.