Świat nowoczesnego biznesu Poznaj go!

Kto będzie mógł skorzystać z możliwości uzupełnienia PITu internetowo?

Dzisiaj łącza internetowe są powszechnie dostępne w niskich cenach, tym samym nie można się dziwić, że w zasadzie każda osoba, jaka posiada komputer, ma też internet. Oczywiście większość Polaków, szczególnie tych młodych, nie potrafi sobie wyobrazić normalnego życia bez korzystania z sieci.

finanse, rachunki, pieniądze
Urząd Skarbowy jest świadomy tego, że w czasach internetu, wypełnianie deklaracji podatkowych w papierowej formie jest już nieco starodawnym rozwiązaniem, które generuje wiele kłopotów nie tylko podatnikom, ale także samej instytucji
(przede wszystkim dlatego, że w okresie rozliczeń podatkowych US przeżywa ogromne oblężenie i tworzą się długie kolejki). Z tego względu wprowadzono rozliczenie pit przez internet (zobacz na Kto może korzystać z takiego rozwiązania?
Rzecz jasna - każdy, trzeba jedynie mieć komputer, na jakim został zainstalowany najbardziej popularny system operacyjny - Windows i łącze z internetem. Ponadto, niezbędne jest także posiadanie specjalistycznego programu, którym jest Adobe Reader, dający możliwość na wyświetlanie i zapisywanie plików w formacie pdf. Można go zupełnie bezpłatnie ściągnąć z internetu, tym samym żadna osoba nie powinna mieć kłopotu z przygotowaniem komputera do rozliczeń w internecie. Posiadacze komputerów, które bazują na systemie operacyjnym Linux lub systemie firmy Apple, też mogą zdecydować się na rozliczenie online.

rachunki
Na stronie internetowej udostępniony został specjalistyczny formularz, wystarczy go wypełnić. Formularz samodzielnie podpowiada, jakie błędy się popełniło, toteż ma się gwarancję, że ostateczne obliczenia będą w pełni prawidłowe (link do źródła). Po wypełnieniu deklaracji, zostaje ona wysyłana natychmiast do Urzędu Skarbowego.
Nie ma ograniczeń, które dotyczą rozliczania się przez internet. Jest to alternatywa odpowiednia dla każdego podatnika, która staje się każdego roku coraz bardziej popularna. Taki sposób rozliczania jest szczególnie korzystny dla tych osób, którym zależy na czasie i nie chcą osobiście odwiedzać US, żeby złożyć deklarację. Co więcej, jeżeli będzie się dostawało zwrot z podatku, uzupełnienie PITu online umożliwi jego szybsze wypłacenie podatnikowi. Tego rodzaju rozliczenia są komfortowym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które korzystają z internetu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-15 13:45:18
Tagi: program, formularz, rozliczenie pit przez internet

Artykuły

Tematyka

Artykuły archiwalne

Wpisy

Polecane wideo

O serwisie

Jeśli planujesz rozpocząć własną działalność gospodarczą, już ja prowadzisz lub po prostu chcesz rozwijać się jako pracownik i człowiek to nie mogłeś lepiej trafić. Nasz serwis internetowy przeznaczony jest dla wszystkich przedsiębiorczych ludzi, którzy pragną poznać świat biznesu i rozwijać się razem z nim.