Świat nowoczesnego biznesu Poznaj go!

Wskazówki oraz porady przy kupnie pojazdu, jakie będą plusy i minusy kredytów samochodowych.

Jednym z większych wydatków, które należy uwzględnić w domowym budżecie jest kupno auta. Obecnie rozpiętość cen jest przeogromna, tak samo jak liczba oferowanych samochodów na rynku pierwotnym i wtórnym. Tanie, kilkunastoletnie auta zakupić już można za kilka tysięcy złotych, i w tej kwocie być może uda się nawet kupić coś, co jeszcze przez kilka lat będzie jeździć. Oczywiście decydując się na taki zakup trzeba się liczyć z tym, że auto może się psuć, a w pewnym momencie kolejne naprawy mogą się stać całkowicie nieopłacalne. Wśród klientów największą popularnością cieszą się kilkuletnie pojazdy, o wartości między dziesięcioma a trzydziestoma tysiącami. Kupując takie auto można się spodziewać tego, że przez kolejne kilka lat będzie ono bez większych problemów służyć, oprócz tego modele z tych roczników są już dość wygodne, bezpieczne i przyjazne środowisku. Rzecz jasna dla zainteresowanych ofertę mają liczne firmowe salony, które oferują nowe pojazdy, ale przy tego typu zakupie trzeba się liczyć z koniecznością wydania przynajmniej pięćdziesięciu tysięcy złotych.

Jeśli ktoś kupuje auto za tysiąc złotych, to przeważnie robi to za gotówkę. Ale zakup samochodu droższego to dla wielu osób może być zbyt duży wydatek na raz, i wówczas osoba taka najczęściej bierze kredyt na samochód. Propozycja banków przy takich zakupach jest całkiem spora, kredyty na auta są dzisiaj udzielane szybko i bez dużych formalności. Wynika to przede wszystkim z tego, że do czasu spłacenia kredytu pojazd stanowi zabezpieczenie, a bank staje się jego współwłaścicielem, z tego też powodu samochodowe kredyty posiadają także dość dobre oprocentowanie, dużo mniejsze niż zwykłe konsumpcyjne pożyczki. Rzecz jasna żeby otrzymać kredyt na auto trzeba wykazać się należytymi dochodami, ale formalności będzie przy tym dużo mniej, niż przy tradycyjnych pożyczkach. Kupując w ten sposób auto należy się dodatkowo liczyć z innymi wydatkami, na pewno za każdym razem niezbędne będzie wykupienie polisy AC, która normalnie obowiązkowa nie jest.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-14 14:33:45

Artykuły

Tematyka

Artykuły archiwalne

Wpisy

Polecane wideo

O serwisie

Jeśli planujesz rozpocząć własną działalność gospodarczą, już ja prowadzisz lub po prostu chcesz rozwijać się jako pracownik i człowiek to nie mogłeś lepiej trafić. Nasz serwis internetowy przeznaczony jest dla wszystkich przedsiębiorczych ludzi, którzy pragną poznać świat biznesu i rozwijać się razem z nim.