Świat nowoczesnego biznesu Poznaj go!

Do czego potrzebna nam jest przerost formalistyki?

Organizując wiele spraw w urzędach należy przedstawić często sporo dokumentów. Najlepszym przykładem jest próba uruchomienia własnej firmy. Jednakże nie jest to wyłączny przypadek gdy biurokratyzm nas dopada. Innym przykładem mogą być kontakty z ZUS. Teoretycznie załatwienie sprawy powinno być łatwe, instytucja ta zbiera o obywatelach dużą liczbę danych. Pomimo że funkcjonują systemy informatyczne określone dla tejże instytucji interesant i tak musi przedstawić wiele danych, jakie tak naprawdę ta państwowa instytucja już ma. Ekonomiści dostrzegli, iż biurokratyzm jest swego rodzaju samo poruszającą się machiną. Administracja publiczna bowiem ma to do siebie, iż stara się wszystko skategoryzować.

ważne dokumenty
Napisał: Dvortygirl
Na podstawie: http://www.flickr.com
Tak jest w razie jeżeli ulegniemy wypadkowi i chlebodawca będzie zobowiązany wypełnić odpowiedni blankiet zus Z 3. Wypełnia się go w wypadku jeżeli pracownik ulegnie wypadkowi. (Więcej informacji: Jednak i w mniej dokuczliwych sytuacjach pracobiorca czasami potrzebuje od chlebodawcy otrzymać wydawałoby się oczywiste informacje jak zaświadczenie o zatrudnieniu oraz zarobkach potrzebne do rozmaitego rodzaju świadczeń społecznych. Zaświadczenie o zatrudnieniu co prawda nie jest w jasny sposób zdefiniowane w rozporządzeniach, jednakże w prawie czasami ważny jest również obyczaj a ten stanowi iż zaświadczenie o zatrudnieniu wystawia się za każdym razem na żądanie osoby zatrudnionej. (Więcej informacji znajdziesz tutaj: zaświadczenie o zatrudnieniu). Oznacza to iż pracownik może w danym miesiącu poprosić o ten dokument nawet parokrotnie.
dokumenty
Napisał: www.sxc.hu
Na podstawie: www.sxc.huPrzykładową sytuacją w której może nam się przydać zaświadczenie o zatrudnieniu może być wizyta w banku kiedy ubiegamy się o kredyt czy też staramy się o świadczenie rodzinne. Jeśli już mowa o rodzinie wskazane jest sprawdzić w ZUS czy nasz pracodawca we właściwej wysokości odprowadza za nas obligatoryjne składki na emeryturę oraz zdrowotne. Sprawdzenie ułatwi nam kalkulator ZUS, starczy bowiem wprowadzić do aplikacji poziom uposażenia a program obliczy należne składki. Kalkulator ZUS przyda się również w przypadku gdy prowadzimy mały biznes i sami zajmujemy się księgowością. Kalkulator ZUS uprości także pracę każdemu księgowemu w przypadku gdy kontroluje on wyliczenia, aczkolwiek taki kalkulator nie może traktowany być jako jedyny sposób kalkulowania składek jako że podaje on tylko szacunkowe wyniki. Sprawdź naszą propozycję: Web INnovative Software.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 14:30:50
Tagi: biurokracja, kredyt, świadczenia społeczne

Artykuły

Tematyka

Artykuły archiwalne

Wpisy

Polecane wideo

O serwisie

Jeśli planujesz rozpocząć własną działalność gospodarczą, już ja prowadzisz lub po prostu chcesz rozwijać się jako pracownik i człowiek to nie mogłeś lepiej trafić. Nasz serwis internetowy przeznaczony jest dla wszystkich przedsiębiorczych ludzi, którzy pragną poznać świat biznesu i rozwijać się razem z nim.