Świat nowoczesnego biznesu Poznaj go!

Czym jest leasing i z jakiego względu odznacza się tak dużym zainteresowaniem klientów?

Współczesny rynek gwarantuje rzeczywiście sporo atrakcyjnych produktów finansowych, jakich zadaniem jest przyciągnięcie uwagi ewentualnego klienta. Przykładem może być, odznaczający się aktualnie ogromnym zainteresowaniem, leasing. Jakie są jego typowe cechy?

szybko poruszający się samochód
Napisał: Klaudyna
Na podstawie: http://www.flickr.com
Leasing to nic innego, jak przekazanie w dzierżawę przedmiotu umowy. Formalnie, właścicielem jest stale firma leasingowa, a leasingobiorca tylko jego użytkownikiem, który płaci raty leasingowe. Przeważnie koniecznością jest także wpłacenie czynszu leasingowego.

Najważniejszą zaletą leasingu jest również ograniczanie formalności oraz uproszczenie procedury. Firma leasingowa nie wymaga od konsumenta przedstawiania dużej ilości dokumentów, które miałyby stanowić potwierdzenie jego zdolności kredytowej, jak to przeważnie dzieje się w przypadku banków. Dla takiej firmy wystarczającym zabezpieczeniem jest fakt, że stale przedmiot umowy jest jej własnością, wobec tego w razie kłopotów z terminowymi płatnościami, bezzwłocznie może zostać on odebrany użytkownikowi.

Dziś leasing Bydgoszcz oraz oferta leasingowa dostępna w innych większych aglomeracjach jak , rozwija się faktycznie szybko. Warto przy tym podkreślić, że leasing Gdańsk, Bydgoszcz itd. to nie tylko leasingowanie samochodów, chociaż nadal jest to jeden z najbardziej popularnych przedmiotów umowy. Leasingowane są również maszyny budowlane, rolnicze, a nawet nieruchomości, tym samym propozycja jest coraz bardziej konkurencyjna.Leasing nie jest już rozwiązaniem możliwym jedynie dla firm, jak to było jeszcze do niedawna. Dzisiaj oferowany jest także leasing konsumencki, z którego skorzystać mogą te osoby, które nie prowadzą jakiejkolwiek działalności gospodarczej. Leasingowanie staje się też nadzwyczajnie popularną alternatywą dla kredytów. Firmy leasingowe mają mniejsze wymagania, nie oczekują zaprezentowania dużej ilości dokumentów, a po zakończeniu okresu leasingowania, leasingobiorca może odkupić leasingowany przedmiot w atrakcyjnej cenie. Nie można się z tego powodu dziwić, że coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z takiej propozycji. Firmy leasingowe oferujące np. znakomicie zdają sobie z tego faktu sprawę, dlatego ciągle poszerzają asortyment swoich produktów, żeby zachęcić następnych klientów oraz zagwarantować im zadowolenie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 13:23:03
Tagi: kredyty, leasing, firmy leasingowe

Artykuły

Tematyka

Artykuły archiwalne

Wpisy

Polecane wideo

O serwisie

Jeśli planujesz rozpocząć własną działalność gospodarczą, już ja prowadzisz lub po prostu chcesz rozwijać się jako pracownik i człowiek to nie mogłeś lepiej trafić. Nasz serwis internetowy przeznaczony jest dla wszystkich przedsiębiorczych ludzi, którzy pragną poznać świat biznesu i rozwijać się razem z nim.