Świat nowoczesnego biznesu Poznaj go!

Ciekawe finansowe rozwiązanie, które w dłuższej perspektywie czasowej oferuje korzyści

Każdy zapewne chciałby, jeśli tylko to możliwe, poprawić trochę komfort swojego życia. Nie chodzi tu o rewolucję, lecz mowa tu o drobnej zmianie, która mogłaby być dodatkiem do obecnego stanu.

metafora kredytu mieszkaniowego
Napisał: American Advisors Group
Na podstawie: http://www.flickr.com
Czasem do tego potrzebne są pieniądze, czasami bierzemy kredyty lub pożyczki. Jak jednak wiadomo, takie rozwiązanie może nas sporo kosztować, spłacanie kredytu przez kilkanaście lat nie należy do przyjemnych. Jest jednak interesujące rozwiązanie, które w dłuższej perspektywie przyniesie nam korzyści.Budując sobie dom, robimy to przede wszystkim po to, żeby zamieszkać w nim, to najwspanialsze co może nas spotkać w tym procesie – długie budowanie i nagle możemy się wprowadzać. Jest również inna korzyść, nieruchomość bowiem pozwoli nam zaciągnąć kredyt pod hipotekę, która jest dodatkowo niżej oprocentowana niż na przykład kredyt konsumencki.

Duża większość banków pozwala na zaciągnięcie takiej właśnie pożyczki hipotecznej. Jest jeden warunek, o którym przed chwilą było wspomniane – ustanowienie hipoteki na nieruchomości. Ze strony banku najkorzystniejszym zabezpieczeniem stanie się nieruchomość mieszkalna, czyli mieszkanie, dom czy działka zabudowana domem. Znacznie trudniejszym problem może być określenie hipoteki na gruntach, które mają przeznaczenie usługowe, rolne czy przemysłowe. Trudności sprawiają również na przykład działki leśne i tym podobne. Kto może zaciągnąć właśnie taki kredyt? Może to zrobić każda pełnoletnia osoba fizyczna, która spełnia określone warunki danego banku. Warunki te dotyczą zdolności kredytowej, wieku czy zatrudnienia. Zobacz pożyczki (zobacz https://www.smartvest.pl/)rca musi posiadać, lub współposiadać daną nieruchomość, choć to wydaje się logiczne. Jednakże, jak w sytuacji zwykłego kredytu hipotecznego, w tej sytuacji bank nie ma możliwości, aby zabezpieczyć się na nieruchomości osoby trzeciej. Następną trudnością może być również prowadzenie firmy przez osobę, która ubiega się o taki kredyt. Część banków może odmówić wtedy udzielenia kredytu, gdyż istnieje obawa przed próbą użycia środków pochodzących na kredyt na ratowanie prowadzonej firmy. Istnieje jednak wiele banków, które nie są tak restrykcyjne i nie biorą tej opcji pod uwagę. Autor
pożyczki (zobacz https://www.smartvest.pl/)

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-02-16 16:28:55
Tagi: kredyty, banki