Świat nowoczesnego biznesu Poznaj go!

Sposób na pożyczki bez kłopotu

Nowoczesna gospodarka opiera się na paru fundamentach. Jej fundamentem jest wymiana handlowa. Wszelki podmiot - czy to firma czy gospodarstwo domowe - coś kupuje lub wyprzedaje. Aby obrót gospodarczy był możliwy niezbędne są środki finansowe. W zdrowej gospodarce większa część z nich powinna wywodzić się z działalności gospodarczej a w wypadku osób fizycznych z wynagrodzenia za pracę bądź oszczędności.

gotówka
Napisał: frankieleon
Na podstawie: http://www.flickr.com
Niemniej jednak nie jest możliwym całkowite wyeliminowanie kredytu. Może on pełnić korzystną rolę, w szczególności kiedy przeznaczany jest na lokaty długoterminowe. Rzecz jasna istnieją także pożyczki konsumpcyjne, ich otrzymanie jednak zazwyczaj jest kłopotliwe. Klient banku powinien wykazać się tzw. zdolnością kredytową i przedstawić jakieś zabezpieczenie. Większego problemu nie będzie jeśli klient ma dobrą historię pożyczkową, to znaczy spłacał we właściwym czasie swoje poprzednie pożyczki lub kredyty oraz nie ma on zobowiązań wobec innych podmiotów lub też zbyt dużej ilości kart kredytowych jakie traktowane są jako niespłacony dług. Historia kredytowa każdego z nas kryje się w instytucji zwanej BIK.
Klienta który nie spełnia warunków może zainteresować pożyczki (zobacz kredyt pod zastaw gruntów rolnych). Zajmują się nimi instytucje parabankowe. Często pożyczki te są wyżej oprocentowane aniżeli tradycyjny pożyczki (zobacz pożyczka pod zastaw ziemi rolnej). Innym rozwiązaniem dla takiego klienta może być pożyczka pod hipotekę nieruchomości. Konsument zobowiązuje się w umowie kredytu, że jeżeli nie spłaci go w wyznaczonym czasie to zabezpieczona zabezpieczony majątek staje się własnością kredytodawcy więc może on zaspokoić swoje żądania sprzedając daną nieruchomość.

hipoteka
Napisał: nickname
Na podstawie: http://www.flickr.com
Najświeższym wyborem dla osób potrzebujących gotówki jest tak zwana odwrócona hipoteka. Jest to forma kredytu hipotecznego w którym kredytobiorca dostaje rodzaj renty dożywotniej w zamian za prawo własności do majątku. Jest to produkt skierowany do osób starszych, aczkolwiek w Polsce mało rozpowszechniony. Jego niska popularność wynika z faktu, że osoby starsze nie mają zaufania do instytucji bankowych. Duża część z nich nie posiada nawet konta bankowego, nie wzmiankując już o bardziej zawiłych działaniach finansowych, takich jak operacje maklerskie. pożyczki (zobacz pożyczka pod hipotekę) to operacja ryzykowna. Należy dokładnie przemyśleć podobne rozwiązanie i przeliczyć koszta.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-02-09 15:50:45
Tagi: inwestycje, bank, kredyty, renta

Artykuły

Tematyka

Artykuły archiwalne

Wpisy

Polecane wideo

O serwisie

Jeśli planujesz rozpocząć własną działalność gospodarczą, już ja prowadzisz lub po prostu chcesz rozwijać się jako pracownik i człowiek to nie mogłeś lepiej trafić. Nasz serwis internetowy przeznaczony jest dla wszystkich przedsiębiorczych ludzi, którzy pragną poznać świat biznesu i rozwijać się razem z nim.