Świat nowoczesnego biznesu Poznaj go!

W jaki sposób ziścić swoje marzenie o własnej kawiarni

W okresie gdy ukończyłem szkołę średnią, w naszym ślicznym kraju ludzie poczęli myśleć o prywatnych interesach. Tak jest do teraz. Wystarcza kilkuminutowy spacer po mieście w weekend a zobaczymy najmniej kilka nowych miejsc gdzie można skonsumować doskonały obiad lub deserek po domowym obiedzie.
kawa z przekąską na stoliku w kawiarni
Napisał: Sokoban CN
Na podstawie: http://www.flickr.com
Czasem idę na kawę do rozmaitych kafejek w mej okolicy, nawet o niektórych pisuję informacje w necie. Jedną z takich kawiarni pamiętam do dzisiaj, zaprzyjaźniłem się nawet z jej posiadaczem. Zastanowiłem się ostatnio w jaki sposób zbudować własną firmę - właśnie kawiarnię, czy też przynajmniej małe bistro. Myśląc o tym należy się zastanowić nie tylko nad tym czy potrafi się zrobić doskonałą kawę - co wcale takie proste nie jest - bądź upiec apetyczne ciasto. Powinno się także pomyśleć czy lepiej dla nas będzie by nasza kawiarnia była samodzielną marką czy też by korzystała ze wsparcia i praktyki innych. Jeżeli uznamy że pragniemy wsparcia, jednakże nie chcemy utracić kontroli nad naszym biznesem starczy w takim przypadku wpisać w Google hasło: kawiarnia franczyza - dodatkowe info tutaj: franczyza Da Grasso. Ten wariant finansowania przynosi obu uczestnikom układu zupełną niezależność. Jest to odrębność również w wymiarze ustawowym - nie jest to konsorcjum ani spółka.


Ogródek lokalu gastronomicznego
Napisał: VagabondTravels
Na podstawie: http://www.flickr.com
Strony są równorzędne oraz absolutnie niezależne gospodarczo. Porozumienie to jest trochę analogiczne do umowy leasingowej. Wedle definicji tenże rodzaj finansowania łączy dwie niezależne działalności . Jedna ze stron daje na przykład lokal i pracowników a druga swą wiedzę oraz doświadczenie, na ogół też znak firmowy. Zatem jest to porozumienie polegające na swoistego typu wymianie. Z jednej strony koncepcji stoją umiejętności - słowem - wartości nienamacalne - z drugiej - jak najbardziej namacalne, takie jak lokal w atrakcyjnym miejscu miasta.Gdy już uruchomimy naszą kawiarnię, franczyza zostanie podpisana, pozostaje nam tylko ćwiczyć się w rzemiośle aby zapewnić przyjemności naszym klientom. Można także w spokoju oddać się pieczeniu ciast, wynajdywaniu nowiutkich łakoci na bazie oddanej nam przez partnera receptury. Naturalnie dla przedsiębiorcy - łakomczucha tenże interes to też wymówka by zbudować sobie miejsce gdzie jego podniebienie będzie w największym stopniu pieszczone.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-12-22 10:41:16
Tagi: ciasto, kawa, firma, bistro

Artykuły

Tematyka

Artykuły archiwalne

Wpisy

Polecane wideo

O serwisie

Jeśli planujesz rozpocząć własną działalność gospodarczą, już ja prowadzisz lub po prostu chcesz rozwijać się jako pracownik i człowiek to nie mogłeś lepiej trafić. Nasz serwis internetowy przeznaczony jest dla wszystkich przedsiębiorczych ludzi, którzy pragną poznać świat biznesu i rozwijać się razem z nim.