Świat nowoczesnego biznesu Poznaj go!

Najnowsze metody rozliczania deklaracji podatkowych są ostatnio bardzo popularne. Sprawdź o co w tym chodzi

Technologia ułatwia życie na wielu poziomach, prowadzi do sytuacji, że możemy za pomocą internetu robić sporo czynności, o których jeszcze dziesięć lat wstecz nie myśleliśmy. W Polsce bardzo popularne staje się rozliczanie z Urzędem Skarbowym za pomocą Internetu, wysyłanie różnego rodzaju deklaracji podatkowych online. Dowiedzmy się zatem co trzeba wykonać, żeby wykonać rozliczenie choćby własnego podatek od dochodów używając Internetu, przeanalizujmy jak rozliczać PIT online.
Kalkulator, dokumenty i okulary
Napisał: reynermedia
Na podstawie: http://www.flickr.com
Na początku powinniśmy pobrać odpowiedniego rodzaju aplikacje udostępniane na stronie Ministerstwa Finansów. To podstawa złożenia PIT-a online, bez tego nie będziemy mogli za wiele zrobić. Po ściągnięciu tego typu programu powinniśmy trzymać się instrukcji, tak aby nasz PIT online faktycznie został dostarczony do właściwych jednostek urzędu skarbowego. Jako iż cyfryzacja naszego państwa ma iść w miarę szybko, to do wysyłania tego typu dokumentów nie będzie potrzebny podpis elektroniczny, tak niezbędny w wielu sytuacjach związanych ze składaniem dokumentów bez użycia standardowej poczty.

Program wysyłania takich dokumentów przez Internet jest w ten sposób skonstruowany, iż wtedy kiedy nasza deklaracja podatkowa dochodzi do odpowiedniej komórki urzędowej otrzymujemy komunikat będący podstawą właściwego przeprowadzenia operacji. Generowany jest tzw. UPO czyli urzędowe poświadczenie odbioru.


Wysłanie deklaracji PIT przez Internet - program pprogram - basware invoice processingzwala na zaoszczędzenie czasu, gotówki, nie musimy spędzać godzin stojąc w kolejkach, by pozbyć się naszego dokumentu urzędowego. Dużo osób korzysta z takiego systemu, mamy tam miedzy nimi osoby, które nie miały nigdy do czynienia z komputerem. Po prostu, wypełnienie tego typu dokumentu jest tak łatwe, iż naprawdę jesteśmy w stanie zrobić to bez problemu. Zaoszczędzony czas możemy spożytkować na zdecydowanie ciekawsze rzeczy niż stanie w długiej kolejce. Kto choć raz korzystał z takiego składania rozliczenia podatkowego ten już raczej nie wrócił do tradycyjnej metody.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-12-19 16:20:16
Tagi: Internet, technologia, podatek, urzęd skarbowy, UPO, deklaracji

Artykuły

Tematyka

Artykuły archiwalne

Wpisy

Polecane wideo

O serwisie

Jeśli planujesz rozpocząć własną działalność gospodarczą, już ja prowadzisz lub po prostu chcesz rozwijać się jako pracownik i człowiek to nie mogłeś lepiej trafić. Nasz serwis internetowy przeznaczony jest dla wszystkich przedsiębiorczych ludzi, którzy pragną poznać świat biznesu i rozwijać się razem z nim.