Świat nowoczesnego biznesu Poznaj go!

W jaki sposób uratować zakład przed bankructwem, czyli porady dla ludzi interesów, którym grozi niewypłacalność

W obecnych czasach tarapaty finansowe mogą dosięgnąć praktycznie każdą spółkę, a zwłaszcza wtedy, gdy jej funkcjonowanie zależy od terminowego spłacania należności przez kontrahentów. Natomiast z drugiej strony bywają i tacy przedsiębiorcy, którzy nie są w stanie poradzić sobie z niemałą konkurencją albo oferowane przez nich usługi bywają dyskusyjnej jakości. Tak naprawdę do ruiny doprowadzić może szereg czynników, w tym też i sama pogoda, o czym z pewnością wiedzą np. zarządcy wyciągów narciarskich bądź wypożyczalni łyżew, którym brak śniegu w sezonie zimowym dał mocno się odczuć.


kredyt
Napisał: GotCredit
Na podstawie: http://www.flickr.com

Faktoring we Wrocławiu - czy ci się to opłaci?
Aby wyciągnąć przedsiębiorstwo z finansowych tarapatów niezbędne jest świeże spojrzenie, a także niemało prekursorskich pomysłów. Z tego powodu warto wziąć solidny oddech i np. udać się w góry. Potem warto poszukać realnej pomocy uczestnicząc w szkoleniach, nawiązując współpracę z uznaną firmą consultingową bądź po prostu umawiając się na kolację z przyjaciółmi, którzy również są w stanie podsunąć bardzo twórcze rozwiązania.
Teraz pora odpowiedzieć na pytanie, jak zdobyć fundusze na uratowanie spółki. Oczywiście najprościej zaciągnąć kredyt. Jeżeli natomiast szef zdecydował się już cztery miesiące temu na zasugerowane rozwiązanie, a poza tym spłaca już parę pożyczek, to jedynym ratunkiem może być kredyt konsolidacyjny dla firm. We wspomniany sposób można nieco zaoszczędzić, a przy tym płaci się jedynie jeden rachunek, co równocześnie oznacza mniej pracy dla dyrektora, który sam robi przelewy.

Jednakże nisko kosztowy kredyt konsolidacyjny dla firm, a ściślej jego zaciągnięcie, nie zawsze będzie najbardziej odpowiednim rozwiązaniem. Jeśli wierzytelności konkretnego zakładu powstały np. wskutek nieopłacenia faktur przez usługobiorców, to kierownik owego zakładu pracy może w internecie poszukać cenionego, a nade wszystko skutecznego w działaniu biura windykacyjnego. I choć można w tym przypadku użyć sformułowań typu windykacja Poznań bądź odzyskiwanie długów Gdańsk, to warto również pomyśleć o bardziej konkretnych zwrotach, dla przykładu faktoring Wrocław. W taki sposób można łatwiej trafić na firmę, która specjalizuje się w przeprowadzaniu tego rodzaju czynności. A faktoring bywa dość dobrym wyjściem z beznadziejnej sytuacji, bowiem wierzyciel ma zagwarantowany dopływ gotówki - dowiedź się nieco więcej.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-11-22 16:29:51
Tagi: Faktury, pożyczki, gotówka