Świat nowoczesnego biznesu Poznaj go!

Jak stać się profesjonalnym agentem ubezpieczeniowym?

Powstające aktualnie działalności gospodarcze ubezpieczeniowe zajmują się sprzedażą zróżnicowanych ubezpieczeń za pomocą agentów ubezpieczeniowych. To pracą, której realizowaniem zainteresowanych jest wiele osób. Nasuwa się pomimo wszystko pytanie, jak można stać się agentem ubezpieczeniowym?


Mimo wszystko duża część klientów przedsiębiorstw ubezpieczeniowych spisuje umowy ubezpieczenia z agentem ubezpieczeniowym. Zakres uprawnień agenta będzie zależne od tego, czy jest on pełnomocnikiem czy też funkcjonuje jako pośrednik ubezpieczeniowy. Praca na obu tych stanowiskach obejmuje bowiem inny zakres zadań. Pośrednik ubezpieczeniowy nie posiada konkretnej licencji, nie może więc podpisać z nami umowy w imieniu agencji ubezpieczeniowej dla której pracuje. Interesujące informacje znajdziesz na tej witrynie. Agent ubezpieczeniowy daną licencją posiada, może więc nie tylko reprezentować nam ofertę ubezpieczyciela, ale również podpisać z nami umowę. Tak pełnomocnik, jak i agent ubezpieczeniowy zajmują się obsługą zainteresowanych indywidualnych oraz jednoosobowych i średnich działalności gospodarczych. Czas pracy agentów ubezpieczeniowych jest nienormowany. Dla sporej grupy osób jest to jedna z zalet tego zawodu. Jak jednak wejść w posiadanie tego zawodu?


Mężczyzna w garniturze
Na podstawie: pixabay.com
Pracę agenta ubezpieczeniowego mogą zrealizowaćosoby, które nie były karane za przestępstwa umyślne. To jeden z istotniejszych warunków. Można również pomyślnie przejść rozmowę kwalifikacyjną. Osoby pozytywnie nastawione na podjęcie pracy w zawodzie po rozmowie kwalifikacyjnej są skierowane na kurs agenta ubezpieczeniowego. Popularny kurs agenta ubezpieczeniowego organizuje towarzystwo ubezpieczeniowe, jego skończenie związane jest z koniecznością przejścia egzaminu. Popozytywnym wyniku z egzaminu Państwowy Urząd Nadzoru Ubezpieczeniowego wydaje zezwolenia na pracę właśnie w tym zawodzie. Ukończone szkoły kandydata na agenta ubezpieczeniowego nie będzie miało aż tak dużego znaczenia. Bogatą ofertę szkoleń zapewnia firma FMG International S.A. Warunkiem najważniejszym jest oczywiście posiadanie wykształcenia średniego. Większość towarzystw ubezpieczeniowych często mimo wszystko zaprasza na rozmowy kwalifikacyjne osoby, które mają wykształcenie ekonomiczne. Zarobki agenta są uzależnione od ilości sprzedanych przez niego polis.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-11-21 14:34:50
Tagi: wykształcenie, umowa, licencja