Świat nowoczesnego biznesu Poznaj go!

W jaki sposób dobrze kierować przedsiębiorstwem?

W obecnych czasach, jakie cechuje ogromna konkurencja w niemalże każdej dziedzinie gospodarki liczy się skuteczność organizacji. Właściwe kierowanie firmą na każdym jej szczeblu jest jednym z kluczowych aspektów, które składają się na powodzenie przedsiębiorstwa.
W teorii ale również i w praktyce odnajdziemy wiele metod kierowania, które były wykorzystywane na przestrzeni dekad. Jedną z uznanych i skutecznych metod jest zarządzanie przez cele czyli tak zwane Management By Objectives - skuteczne zarządzanie przez cele. Jest to program, w jakim cele przedsiębiorstwa są jasno zdefiniowane, tak żeby pracownicy mieli konkretny obraz tego, w w jakim kierunku zmierza firma. Cele w firmie, która stosuje praktykę MBO są wspólnie ustalane przez menedżerów jak i podwładnych, a postęp pracy jest okresowo sprawdzany.


informacje
Napisał: Eli Christman
Na podstawie: http://www.flickr.com


Chryzantema wielkokwiatowa
Napisał: Dorcia


Istotną kwestią jest egzekwowanie konkretnych zasad podczas wyznaczania celów organizacji (w zgodzie z regułą SMART) - powinny być one umieszczone w kolejności ich priorytetów, powinny być zgodne z ogólną polityką przedsiębiorstwa a także realne do osiągnięcia a zarazem ambitne. Warto nadmienić, że w cały proces muszą być zaangażowani wszyscy podwładni, natomiast indywidualny wysiłek jest poświęcony wspólnemu celowi.

Ten materiał ma fascynujące wiadomości na omawiany temat, lecz jeżeli chcesz poznać podobne aktualności, to szczegółowo prześledź solidne informacje (http://www.waliduda.pl/zakres-uslug/prawo-autorskie).

Całość MBO możemy zdefiniować jako model, jaki w ostatecznym rozrachunku jest mocno skoncentrowane na osiąganiu założonych rezultatów. W taki sposób bardzo łatwo można sprawdzać progres prac a tym samym porównać pracowników na konkretnych stanowiskach.
Warto jednak pamiętać o tym, żeby samo dążenie do wykonania celów nie podburzało ducha zespołu i efektywnej współpracy. Dlatego też należy okresowo weryfikować czy zarządzanie przez cele w naszej firmie przynosi zakładany skutek i nie powoduje niepotrzebnych konfliktów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-10-27 12:15:51
Tagi: moc, konkurencja, proces

Artykuły

Tematyka

Artykuły archiwalne

Wpisy

Polecane wideo

O serwisie

Jeśli planujesz rozpocząć własną działalność gospodarczą, już ja prowadzisz lub po prostu chcesz rozwijać się jako pracownik i człowiek to nie mogłeś lepiej trafić. Nasz serwis internetowy przeznaczony jest dla wszystkich przedsiębiorczych ludzi, którzy pragną poznać świat biznesu i rozwijać się razem z nim.