Świat nowoczesnego biznesu Poznaj go!

Miałeś dochody w zeszłym roku? Nie zapomnij zadeklarować PITa

Każda jednostka która zamieszkuje obszar naszego kraju, również jeżeli nie jest tutaj obywatelem, a posiadała dochody w ubiegłym roku, powinna rozliczyć PITa za rok 2016. Jeżeli ktokolwiek nie dopełni tego obowiązku, może liczyć się z konkretnymi konsekwencjami finansowymi a także prawnymi, dlatego najsłuszniej wykonać tę czynność jak najszybciej. Współcześnie mamy do wyboru liczne metody rozliczania dochodu, zarówno te standardowe, jak i elektroniczne a nawet wirtualne. Która z nich będzie najlepsza dla nas?
Jeżeli posiadasz chociażby najmniejszą orientację w świecie cyfrowym, najlepszym pomysłem w tym przypadku będzie zaopatrzenie się w odpowiedni program PIT. Tego rodzaju aplikacje dostępne są bezpłatnie po wpisaniu konkretnej frazy do naszej przeglądarki, trzeba je pobrać i rozpakować-program pit. Następujący później etap wypełniania deklaracji podatkowej jest niezwykle łatwy, gdyż program PIT jest nieskomplikowany. Wystarczy podążać za instrukcją krok za krokiem. Następnie należy wydrukować wypełniony PIT i przesłać do naszego urzędu pocztą. Jeżeli jednak chcemy, możemy wysłać PIT 2016 drogą elektroniczną. Należy w tym celu zainstalować odpowiedni program i wypełnić deklaracje jak w przypadku standardowego programu. Po czym, korzystając z podpisu elektronicznego, można wysłać PIT bez konieczności drukowania potwierdzenia.
Analiza podatkowa
Napisał: Dave Dugdale
Na podstawie: http://www.flickr.com
Co jednak zrobić jeśli jesteśmy osobą nieobeznaną z elektroniką, która nie ma pojęcia jak zainstalować program PIT? Nic straconego, możemy złożyć zeznanie w ten sam sposób, w jaki dokonywano tego przez lata. Wystarczy udać się do naszego urzędu skarbowego po właściwy druczek, który dostaniemy za darmo. Następnie trzeba go dobrze wypełnić. Jeśli nie wiemy jak to się robi, można poprosić urzędnika o pomoc, jest on zobligowany jej nam udzielić. Jednak im bliżej daty składania deklaracji PIT 2016, tym większe kolejki w placówkach, dlatego możemy mieć problem ze znalezieniem pomocy. Całe szczęście w okresie rozliczeniowym, bardzo dużo banków a także urzędów pocztowych oferuje bezpłatne wypełnianie deklaracji przez odpowiednio wykwalifikowane osoby.
Jeśli potrzebujesz rozliczyć swój podatek PIT 2016, możesz dokonać tego, nie ruszając się z domu, drogą internetową. Jeśli nie masz podpisu cyfrowego, musisz wydrukować kopię i wysłać drogą pocztową. Więcej porad przeczytasz pod tym linkiem http://pit-tax.pl/category/rozliczenie-pit-przez-internet/. Jeśli jednak nie umiesz posługiwać się komputerem, masz szansę w swym urzędzie skarbowym otrzymać odpowiedni druk a także pomoc w jego wypełnieniu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-07-28 13:13:41
Tagi: bank, metody, sposób, pomysł

Artykuły

Tematyka

Artykuły archiwalne

Wpisy

Polecane wideo

O serwisie

Jeśli planujesz rozpocząć własną działalność gospodarczą, już ja prowadzisz lub po prostu chcesz rozwijać się jako pracownik i człowiek to nie mogłeś lepiej trafić. Nasz serwis internetowy przeznaczony jest dla wszystkich przedsiębiorczych ludzi, którzy pragną poznać świat biznesu i rozwijać się razem z nim.