Świat nowoczesnego biznesu Poznaj go!

Jak pewnie zarobić?

Papiery wartościowe emitowane przez państwo są na dzień dzisiejszy najlepszą metodą inwestowania. Zapewniają one zysk na niezmiennym poziomie, zależnym od czasu na który dana obligacja opiewa.


Obligacje przedsiębiorstw różnią się od akcji kilkoma głównymi elementami – obligacje zapewniają niezbyt duży, jednak utrzymujący się na stałym poziomie i pewny zysk w czasie paru lat i nie dają obligatariuszowi żadnych dodatkowych przywilejów --> temat opisany tutaj. Akcje za to zapewniają niekiedy większy zysk, ale również są obciążone sporym ryzykiem. Akcje są wytwarzane przez spółki działające na giełdzie, wierzyciele mający odpowiednio wysokie pakiety akcji mają również prawo do współwłasności spółki i brania udziału w walnych zgromadzeniach.

Kryzys finansowy jest już na kontynencie europejskim. Inwestorzy, którzy włożyli sporą część pieniędzy w akcje mogli stracić w tym okresie oszczędności całego życia.
inwestowanie
Napisał: OTA Photos
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dlatego też najbardziej istotna reguła inwestorów mówi o lokowaniu części finansów w obligacje skarbowe. Taki sposób w znaczny sposób eliminuje poniesione straty wskutek nietrafionej inwestycji i jest dobrym zabezpieczeniem na wypadek załamania gospodarki. Jedynym przypadkiem, w którym emitent obligacji może nie przekazać należności jest bankructwo. Państwo, jako jedyny podmiot na rynku nie może tego zrobić. W krytycznym przypadku może zaprzestać emisji papierów wartościowych i dodrukować pieniądze w celu spłacenia długów.


Wartość obligacji po wyznaczonym okresie powinna być większa, niż początkowo. Z tego powodu oprocentowanie jest wyższe niż zakładana inflacja. Jest tak dlatego, że pieniądz z roku na rok traci na wartości. Faktycznie znaczy to tyle, że przykładowo dekadę temu, za sto złotych można było kupić więcej przedmiotów niż na dzień dzisiejszy. Inflacja jest więc bardzo istotnym czynnikiem wpływającym na opłacalność inwestycji. Szczegóły na

Warto zwrócić na to uwagę zakładając lokatę bądź konto (informacje ranking darmowych kont bankowych) oszczędnościowe w banku. Część banków oferuje bowiem oprocentowanie poniżej progu rentowności inwestycji. Zachęcająco wyglądające oprocentowanie na reklamie tego rodzaju usługi finansowej bywają więc zwykłym chwytem marketingowym, mającym na celu zyskanie klienta za pomocą banku. Na dzień dzisiejszy jednak przepisy dotyczące lokat pieniężnych są na tyle konkretne, że tego rodzaju przypadek rzadko ma miejsce.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-23 14:52:30
Tagi: banki, papiery wartościowe, spółki

Artykuły

Tematyka

Artykuły archiwalne

Wpisy

Polecane wideo

O serwisie

Jeśli planujesz rozpocząć własną działalność gospodarczą, już ja prowadzisz lub po prostu chcesz rozwijać się jako pracownik i człowiek to nie mogłeś lepiej trafić. Nasz serwis internetowy przeznaczony jest dla wszystkich przedsiębiorczych ludzi, którzy pragną poznać świat biznesu i rozwijać się razem z nim.