Świat nowoczesnego biznesu Poznaj go!

Urlop zbliżają się wielkimi krokami, kiedy zdecydowaliście się na podróż za granicę można powoli pomyśleć o przygotowaniach.

Niezależnie od tego, czy jedziecie na zorganizowaną wycieczkę, własnym samochodem do apartamentów czy lecicie samolotem na pobyt w hotelu, jedno jest pewne - będziecie na wakacjach potrzebowali waluty. Oczywiście praktyczniejsza jest płatność kartą, ale nierzadko lepiej jest operować gotówką.

gotówka, euro
Napisał: Public Stock
Na podstawie: http://www.flickr.com
Na początek warto zastanowić się, jaką konkretnie walutę potrzebujemy. Jeżeli poruszamy się tylko w strefie euro sprawa jest łatwiejsza, ale wystarczy, iż jedziemy tranzytem przez jakiś inny kraj i już musimy pomyśleć o następnej walucie. Wymiana walut jest rzecz jasna możliwa praktycznie wszędzie, ale czy będziecie mieć siłę jeździć po obcym mieście i próbować się dogadać bez problemu, tłumacząc w obcym języku, że miejscem jakiego potrzebujecie jest kantor?- Dorex

Poza tym należy się liczyć z tym, iż bank czy bankomat za granicą może pobrać od nas różnej wysokości prowizje oraz procent od przeprowadzonej transakcji. Stanowczo lepiej jest zaopatrzyć się w potrzebne na tranzyt oraz pobyt kwoty w Polsce. Zwracamy uwagę, aby kantor wydał wam walutę w drobnych nominałach - to będzie wygodne podczas płacenia za autostradę czy kawę na stacji benzynowej. Jeżeli wiemy już jakie kwoty będą nam potrzebne, zabieramy się do znalezienia najkorzystniejszego miejsca do dokonania wymiany.Sprawdzamy naturalnie kursy, jakie oferuje nam dany kantor. Orientację o wielkości kursów średnich na bieżąco możemy mieć sprawdzając stronę Narodowego Banku Polskiego. Potem pozostaje tylko wybór kantoru na dokonanie wymiany. Powinniśmy skalkulować, czy aby nie opłaca się bardziej podjechać do innego kantoru z korzystniejszym kursem, niż zamieniać w najbliższej okolicy. O czym może nie wszystkim wiadomo, wymiana walut jest możliwa także przy pomocy netu- dorex.com.pl/tabela/waluty-swiata.html

kantor
Napisał: blu-news.org
Na podstawie: http://www.flickr.com
Powinniśmy monitorować również tam jakie są proponowane kursy. Do transakcji wymiany pieniędzy w internetowym kantorze niezbędne jest posiadanie konta walutowego. Kiedy wymieniamy nie najmniejszą kwotę, a różnica kursu jest znacząca, może warto rozważyć otwarcie takiego konta? Zwłaszcza, iż płatność kartą przynależną do konta walutowego może być lepsza niż przewalutowanie na koncie złotówkowym. Płacąc kartą do konta walutowego dysponujemy po prostu środkami, jakie tam uprzednio umieściliśmy i nie ma w tym wypadku żadnych przewalutowań. Mamy nadzieję, że nasze rady pomogą wam zaopatrzenie się w środki płatnicze na wyjazd.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-13 13:24:25
Tagi: pieniądze, waluta, kursy, euro, gotówka, kraj, transakcje