Świat nowoczesnego biznesu Poznaj go!

Bum budowlany - kiedy możemy się go spodziewać?

W ostatnim czasie obserwowaliśmy na rynku nieruchomości wyraźny wzrost. Podaż znacząco jest wyższa niż popyt i skutkuje rozlicznych inwestycji deweloperskich. Tendencja ta owocuje także wyraźnym wzrostem ceny mieszkań.
Wrocław
Napisał: Guillaume Speurt
Na podstawie: http://www.flickr.com
Obniżka stop kredytowych, która od 2012 roku trwale postępuje zaowocowała w skutkach zwiększenia zdolności kredytowej Polaków. Już w 2014 roku zdolność kredytowa gospodarstw domowych wzrosła 56 procent. Wpływ na to mają strategia rządową oraz coraz bogatsze portfele Polaków. Równie ważna jest także stabilna polityka na rynku deweloperskim.

Źle na popyt mieszkaniowy może rzutować podwyżka wkładu własnego kredytów. Od stycznia bieżącego roku wynosi on piętnaście procent, w kolejnych latach ma wynosić nawet dwadzieścia procent. Rekomendacja “S” udzielana przez banki nie powinna przekraczać osiemdziesiąt pięć procent, to za przyczyną specjalnych procedur, na przykład ubezpieczenie wkładu własnego można uzyskać 90 procentowe wsparcie finansowe. Część banków już wcześniej używało takiego gwarancji. Jest zatem kwestią relatywną na ile wzrost wkładu własnego w istocie spowolni sprzedaż nieruchomości.

W szczególności w dużych miastach odczuwalny jest tzw. boom mieszkaniowy. Można tu wskazać szczególnie Wrocław. Rynek nieruchomości rozwija się tam szczególnie. Już samo wpisanie w wyszukiwarce internetowej fraz: "nowe mieszkania Wrocław" pozwala uzyskać dużą ilość wyników jak . Nie jest to oczywiście zarezerwowane wyłącznie dla Wrocławia, ale odnosi się także do innych miast.Wrocław nocą
Napisał: Maciek Lulko
Na podstawie: http://www.flickr.com
O nadchodzącym boomie są ślepo przeświadczeni deweloperzy, którzy budują na potęgę i nieprzerwanie otwierają nowe inwestycje.

Naturalnie, że w sieci odnajdziesz dające do myślenia tematy.Na opisywany temat także przeczytasz intrygujące informacje – sprawdź to I przejdź na kolejną stronę!

Motorem rynku nieruchomości jest także program Mieszkanie Dla Młodych. We wrześniu ubiegłego roku wpłynęła najwyższą dotychczas liczbę wniosków. Pomoc udzielana na podstawie programu rządowego kusi młodych, choć często stawiają oni na mieszkania używane mieszkania.

Czy nadchodzący czas dla rynku deweloperów rysuje się tylko w jasnych barwach? Czas zweryfikuje. Wiele zależy od wyników akcji kredytowej i sposobu działania potencjalnych kredytobiorców na zwiększenie wkładu własnego. Pierwsze rezultaty będzie można zauważyć już w przeciągu nachodzących miesięcy, na wnioski warto zachować do końca roku.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-05-24 16:59:19
Tagi: mieszkania, nieruchomości, deweloper, kredyt

Artykuły

Tematyka

Artykuły archiwalne

Wpisy

Polecane wideo

O serwisie

Jeśli planujesz rozpocząć własną działalność gospodarczą, już ja prowadzisz lub po prostu chcesz rozwijać się jako pracownik i człowiek to nie mogłeś lepiej trafić. Nasz serwis internetowy przeznaczony jest dla wszystkich przedsiębiorczych ludzi, którzy pragną poznać świat biznesu i rozwijać się razem z nim.