Świat nowoczesnego biznesu Poznaj go!

Czy trzeba mieć wielkie pieniądze aby zacząć inwestować na giełdzie? Od czego warto zacząć?

Często słyszymy o ludziach, jacy inwestują swoje pieniądze na giełdzie oraz jest to dla nich dodatkowy sposób na zarobek. Dlatego zaczynamy się zastanawiać czy też nie spróbować. Natomiast wtedy przeszkodą staje się często brak dużej gotówki. Czy rzeczywiście trzeba posiadać spore środki finansowe ażeby rozpocząć taką przygodę z graniem na giełdzie? Jest natomiast tak, że jakieś ogromne pieniądze na start to nie jest konieczność. Nowy inwestor nie musi mieć dużej gotówki by zacząć. Takie wdrażanie opłaci się zacząć od małych kwot, a nie narażać od razu naszych ciężko oszczędzonych pieniędzy.


giełda
Napisał: Dick Thomas Johnson
Na podstawie: http://www.flickr.com
W ten sposób nie będzie nas od razu ogarniał strach przed jakimś większym kupnem akcji, czy chcemy kupić akcje LPP albo też inne, będziemy mogli zaryzykować bez większych obaw - przeczytaj fachowe opracowanie. Lepiej też nie traktować grania na giełdzie jako jednego ze źródeł utrzymania. Zanim zostaniemy zawodowymi graczami minie jakiś czas, a nawet już w takim wypadku pomimo możliwości zysku na horyzoncie widnieje także widmo strat, z jakimi zawsze należy się liczyć. Wiele osób w związku z tym zadaje sobie pytanie jak dużo musimy mieć pieniędzy na start, bo informacje w internecie są zbieżne. Generalnie są dwa podejścia.

Pierwsze mówi o tym, iż najlepiej wejść z małą kwotą i poznać samemu z bliska jak działa ten cały mechanizm. Później, kiedy już nazbieramy większy kapitał będziemy mieć takie umiejętności, które pozwolą nam na czuć się pewniej. Inne podejście radzi zainwestować więcej, po to aby stopa zwrotu była również sensowna. Jednak niestety nie każdy ma zgromadzony spory kapitał od razu na początku. Prawdą jest też, że jak inwestujemy niewielkie kwoty trzeba zwrócić uwagę na to jak wysokie są prowizje maklerskie. Chodzi przede wszystkim o to by inwestować w akcje taką gotówkę, od której prowizje w procentach są identyczne lub też wyższe od prowizji minimalnych. W ten sposób można uniknąć start już na wstępie.


Trzeba mieć taką świadomość, że faktycznie z małym wkładem nie ma możliwości ażeby zyskać dużą sumę pieniędzy. Inwestując małe kwoty bowiem nawet przy dużym wzroście kursu akcji, nie otrzymamy jakiejś niesamowitej sumy pieniędzy. Natomiast dobrze jest na początek potraktować ten mały wkład jako swego rodzaju naukę, po to aby później móc już z większą wiedzą inwestować duże pieniądze i wypracować tym sposobem większy zysk.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-05-09 16:15:18
Tagi: informacje, inwestor, kapitał

Artykuły

Tematyka

Artykuły archiwalne

Wpisy

Polecane wideo

O serwisie

Jeśli planujesz rozpocząć własną działalność gospodarczą, już ja prowadzisz lub po prostu chcesz rozwijać się jako pracownik i człowiek to nie mogłeś lepiej trafić. Nasz serwis internetowy przeznaczony jest dla wszystkich przedsiębiorczych ludzi, którzy pragną poznać świat biznesu i rozwijać się razem z nim.