Świat nowoczesnego biznesu Poznaj go!

Przykładowe zalety wynajmu ludzi do pracy, w jakich przypadkach tego typu rozwiązanie może się sprawdzić.

Marzeniem większości pracujących jest umowa na czas nieokreślony z pełnymi składkami, rzecz jasna w odpowiedniej wysokości. Lecz w dalszym ciągu jest wielu ludzi, którzy, które z jakiś powodów takiej umowy nie posiadają. Często będzie to wynikać ze specyfiki rynku pracy, gdzie po prostu nie istnieją możliwości na to, aby zyskać stałe zatrudnienie.

rozmowa kwalifikacyjna
Są też osoby, które lubią swobodę i niezależność, i po prostu nie chcą się wiązać. Wolą one świadczyć pracę na swoich warunkach, realizując zlecenia czy różnego rodzaju projekty, bez konieczności codziennego zbierania się do pracy. Rzecz jasna model tego typu będzie się wiązał z tym, że przez jakiś czas można nie mieć żadnych zleceń, a potem trzeba będzie robić znacznie więcej niż zwykły etat.Taka sytuacja ma na przykład miejsce w budownictwie. Między wiosną a jesienią ludzie z tej branży nie narzekają na brak zajęcia. Lecz zima to taki okres roku, że z ilością zajęć różnie bywa, z tego też powodu często się zdarza, że w tym czasie duża ilość ludzi może mieć przymusowy urlop.

Obecnie coraz popularniejszy pośród naszych firm jest outsourcing kadr (tamta strona). Tu także przede wszystkim wykorzystuje się go w firmach, w których jest sezonowość. Na przykład branża spedytorska i handlowa zaczyna potrzebować większą liczbę ludzi w grudniu.

Jeśli zaciekawił Cię taki tekst, przeczytaj inne wiadomości na ten temat. Najlepiej sprawdź sam (https://snmw.pl/), znajdziesz tutaj analogiczne informacje.

Ten czas może trwać kilka tygodni, i w tym okresie wiele firm powiększa załogę nawet o kilkadziesiąt procent, lecz nie podpisując z tymi ludźmi umów na stałe.

mężczyzna przy komputerze, praca
Napisał: AlphaLab Startup Accelerator
Na podstawie: http://www.flickr.com
W takiej sytuacji całościową obsługą pracowników, ich szukaniem, podpisywaniem umów i wypłatami będzie się zajmować wynajęta w tym celu agencja pracy szczecin, a firma wynajmująca kadrę z kolei będzie się rozliczała z tą agencją. Dla firm które na przykład potrzebują zwiększoną ilość pracowników w pewnych okresach czasu jest to rozwiązanie idealne Nie musi się wówczas martwić ani o poszukiwania tych pracowników, ani o ich dawanie im umów, wystarczy złożyć zapotrzebowanie w agencji, a wszystkimi sprawami związanymi ze znalezieniem odpowiednich ludzi zajmą się właśnie jej pracownicy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-05-02 15:53:14
Tagi: praca, firma, pracownicy