Świat nowoczesnego biznesu Poznaj go!

May 2016 archive

Wypełnienie PIT 37 działa Ci trudności? Rozlicz się przy użyciu internetu!

Obliczanie podatku
Napisał: eFile989
Na podstawie: http://www.flickr.com
Początkowe miesiące rokrocznie tak samo dla właścicieli przedsiębiorstw, jak i pracowników to intensywny czas związany z rozliczeniem podatków. Nie można ukryć, że dla mnóstwa osób bez ustanku jest to dotkliwy obowiązek, jaki pochłania ich mnóstwo trudu i wysiłku.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-05-31 10:46:19
Tagi: program, formularz, deklaracja

Rozliczamy się z Urzędem Skarbowym tak żeby zdążyć w terminie

obliczenia podatkowe
Napisał: eFile989
Na podstawie: http://www.flickr.com
Każdy, kto prowadzi firmę będzie musiał wypełnić deklarację podatkową. To ważne, żeby pamiętać o tym, by się nie spóźnić. Bo jeżeli okaże się, że się spóźnimy, to będzie trzeba zapłacić karę, choć może nas uratować skrucha. Przy składaniu po czasie PIT-u należy dodać list , który ma przedstawiać nasze poczucie winy i ogólny powód sytuacji. Osoby, które prowadzą działalność gospodarczą powinny uzupełnić pit 36.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-05-30 15:52:19
Tagi: PIT, pomoc, Ministerstwo

Co to jest crowdfunding i w jaki sposób możemy z niego korzystać? Jakie trzeba spełnić warunki uczestniczenia w tego typu projektach?

trening
Napisał: Tony Tseng
Na podstawie: http://www.flickr.com
Już od jakiegoś czasu duże produkcje muszą zmagać się z mocnym nurtem produkcji niezależnych, co porywa coraz więcej osób to wspierania tego typu działalności.

Otóż podstawowym czynnikiem jest możliwość udzielania się w tworzeniu tego typu projektów, poczynając od instytucji crowdfundingu i pomocy już na początkowym etapie. Już w pierwszych krokach które stawia produkcja, to znaczy podczas zbierania kapitału.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-05-27 14:07:34
Tagi: dostęp, projektanci, testy, opłatą

Bum budowlany - kiedy możemy się go spodziewać?

W ubiegłych latach zanotowaliśmy na rynku nieruchomości wyraźny wzrost. Podaż znacząco jest wyższa niż popyt i powoduje licznych inwestycji deweloperskich. Sytuacja ta owocuje także wyraźnym wzrostem ceny mieszkań.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-05-24 16:59:19
Tagi: mieszkania, nieruchomości, deweloper, kredyt

Leasing – dlaczego wyróżnia się obecnie tak dużym zainteresowaniem i czy wskazane jest się na niego decydować

samochód, leasing
Napisał: Mathew Bedworth
Na podstawie: http://www.flickr.com
Obecnie konsument posiada do dyspozycji rzeczywiście faktycznie dużo ciekawych rozwiązań, jakie potrafią znacząco ułatwić codzienne funkcjonowanie. Poza tym, charakteryzują się one ogromnym zainteresowaniem.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-05-24 12:47:18
Tagi: mieszkania, samochody, konsument, leasing

A short story on how I dealt with financial troubles

Last few years I have been backpacking around the world. That was an amazing experience – I have seen nearly each of 7 wonders of the world, I had a chance to get to know tons of gorgeous places and have met plenty of amazing people. Sadly, after coming home, I realized I have ubelivable serious financial problems.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-05-24 12:38:18
Tagi: money, finances, financial

Jak pokonać problemy powiązane z płynnością pieniężną?

Karty płatnicze
Napisał: frankieleon
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nie potrafimy zaprzeczyć faktowi, że pieniądz stanowi szczególnie ważny detal naszego życia. Mimo że generalnie mawia się, iż nie jest on najważniejszy, to tymczasem jego niedobór jest przez nas niezmiernie mocno odczuwalny. Z uwagi na taki stan spraw czynimy rozległe wysiłki, aby posiadać go w realnie jak najogromniejszych ilościach.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-05-23 12:04:20
Tagi: finanse, problemy, ekspert, pieniądz

Czy trzeba mieć wielkie pieniądze aby zacząć inwestować na giełdzie? Od czego warto zacząć?

notowania na giełdzie
Na podstawie: pixabay.com
Często słyszy się o ludziach, jacy inwestują własne pieniądze na giełdzie oraz jest to dla nich dodatkowy sposób na zarabianie. Z tego powodu zaczynamy myśleć o tym czy też nie spróbować. Natomiast wtedy przeszkodą jest często brak pieniędzy. Czy rzeczywiście musimy mieć duże środki finansowe by rozpocząć swoją przygodę z graniem na giełdzie? Jest natomiast tak, iż jakieś ogromne pieniądze na start to nie jest wymóg. Nowy inwestor nie musi mieć dużej gotówki aby zacząć. Takie wdrażanie warto zacząć od niewielkich kwot, a nie narażać od razu naszych ciężko oszczędzonych pieniędzy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-05-09 16:15:18
Tagi: informacje, inwestor, kapitał

Przykładowe zalety wynajmu ludzi do pracy, w jakich przypadkach tego typu rozwiązanie może się sprawdzić.

outsourcing pracowników
Napisał: QSC AG
Na podstawie: http://www.flickr.com
Marzeniem większości pracujących jest bezterminowa umowa z pełnym zusem, rzecz jasna w odpowiedniej wysokości. Lecz w dalszym ciągu jest sporo osób, które z jakiegoś powodu takiej umowy nie posiadają. Niekiedy wynikało to będzie ze specyfiki rynku pracy, gdzie zwyczajnie nie istnieją możliwości na to, żeby zyskać stały etat.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-05-02 15:53:14
Tagi: praca, firma, pracownicy