Świat nowoczesnego biznesu Poznaj go!

May 2016 archive

Wypełnienie PIT 37 działa Ci trudności? Rozlicz się przy użyciu internetu!

Obliczanie podatku
Napisał: eFile989
Na podstawie: http://www.flickr.com
Początkowe miesiące z roku na rok zarówno dla posiadaczy firm, jak i pracowników to gwałtowny czas związany z rozliczeniem podatków. Nie można ukryć, że dla wielu osób ciągle jest to dojmujący obowiązek, jaki pochłania ich wiele trudu i wysiłku.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-05-31 10:46:19
Tagi: program, formularz, deklaracja

Rozliczamy się z Urzędem Skarbowym tak żeby zdążyć w terminie

obliczenia podatkowe
Napisał: eFile989
Na podstawie: http://www.flickr.com
Każdy, kto ma firmę będzie musiał uzupełnić deklarację podatkową. To ważne, żeby pamiętać o tym, żeby się nie spóźnić. Bo jeżeli okaże się, że się spóźnimy, to będziemy musieli zapłacić karę, chociaż może nas uratować kajanie się. Do składanego po czasie PIT-u trzeba dodać list z przeprosinami i powodem spóźnienia. Osoby, które prowadzą działalność gospodarczą powinny wypełnić pit 36.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-05-30 15:52:19
Tagi: PIT, pomoc, Ministerstwo

Co to jest crowdfunding i w jaki sposób możemy z niego korzystać? Jakie trzeba spełnić warunki uczestniczenia w tego typu projektach?

trening
Napisał: Tony Tseng
Na podstawie: http://www.flickr.com
Już od jakiegoś czasu duże produkcje muszą zmagać się z mocnym nurtem produkcji niezależnych, co porywa coraz więcej osób to wspierania tego typu działalności.

Otóż podstawowym czynnikiem jest możliwość udzielania się w tworzeniu tego typu projektów, poczynając od instytucji crowdfundingu i pomocy już na początkowym etapie. Już w pierwszych krokach które stawia produkcja, to znaczy podczas zbierania kapitału.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-05-27 14:07:34
Tagi: dostęp, projektanci, testy, opłatą

Bum budowlany - kiedy możemy się go spodziewać?

W ubiegłych latach zanotowaliśmy na rynku deweloperskim wyraźny wzrost. Podaż istotnie jest silniejsza niż popyt i prowadzi do częstych inwestycji deweloperskich. Tendencja ta owocuje także wyraźnym wzrostem ceny mieszkań.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-05-24 16:59:19
Tagi: mieszkania, nieruchomości, deweloper, kredyt

Leasing – dlaczego wyróżnia się obecnie tak dużym zainteresowaniem i czy wskazane jest się na niego decydować

samochód, leasing
Napisał: Mathew Bedworth
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dziś konsument ma do dyspozycji rzeczywiście dość dużo nowoczesnych rozwiązań, które umieją zauważalnie uprościć codzienne funkcjonowanie. Dodatkowo, cieszą się one ogromną popularnością.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-05-24 12:47:18
Tagi: mieszkania, samochody, konsument, leasing

A short story on how I dealt with financial troubles

Last few years I have been backpacking around the world. This was an amazing experience – I have visited almost each of seven wonders of the world, I could to get to know many charming places and have met a lot of amazing people. Sadly, after returning, I realized I have ubelivable serious financial troubles.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-05-24 12:38:18
Tagi: money, finances, financial

Jak pokonać problemy powiązane z płynnością pieniężną?

Karty płatnicze
Napisał: frankieleon
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nie potrafimy zaprzeczyć faktowi, że środki pieniężne stanowią szczególnie ważny element naszego życia. Chociaż generalnie mawia się, iż nie jest on najistotniejszy, to tymczasem jego niedostatek jest przez nas wyjątkowo mocno odczuwalny. Z uwagi na taki stan rzeczy wykonujemy rozległe wysiłki, aby posiadać go w realnie jak największych ilościach.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-05-23 12:04:20
Tagi: finanse, problemy, ekspert, pieniądz

Czy trzeba mieć wielkie pieniądze aby zacząć inwestować na giełdzie? Od czego warto zacząć?

notowania na giełdzie
Na podstawie: pixabay.com
Często słyszymy o ludziach, którzy inwestują swoje pieniądze na giełdzie i jest to dla nich dodatkowy sposób na zarobek. Z tego powodu zaczynamy się zastanawiać czy też nie spróbować. Jednak wtedy przeszkodą jest często brak pieniędzy. Czy rzeczywiście musimy posiadać duże środki finansowe ażeby rozpocząć swoją przygodę z graniem na giełdzie? Okazuje się jednak, że jakieś ogromne środki finansowe to nie jest wymóg. Nowy inwestor nie musi posiadać nadzwyczajnej gotówki by zacząć. Swoje wdrażanie warto zacząć od małych kwot, a nie narażać od razu naszych ciężko oszczędzonych pieniędzy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-05-09 16:15:18
Tagi: kapitał, inwestor, informacje

Przykładowe zalety wynajmu ludzi do pracy, w jakich przypadkach tego typu rozwiązanie może się sprawdzić.

outsourcing pracowników
Napisał: QSC AG
Na podstawie: http://www.flickr.com
Marzeniem wielu pracowników jest bezterminowa umowa z pełnymi składkami, oczywiście w należytej wysokości. Jednak nadal jest sporo osób, które z jakiś powodów nie mają takiej umowy. Często wynikało to będzie ze specyfiki rynku pracy, gdzie po prostu nie istnieją możliwości na to, aby zdobyć stałe zatrudnienie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-05-02 15:53:14
Tagi: firma, praca, pracownicy