Świat nowoczesnego biznesu Poznaj go!

May 2016 archive

Wypełnienie PIT 37 działa Ci trudności? Rozlicz się przy użyciu internetu!

Obliczanie podatku
Napisał: eFile989
Na podstawie: http://www.flickr.com
Pierwsze miesiące z roku na rok tak samo dla właścicieli przedsiębiorstw, jak i pracowników to gwałtowny czas połączony z rozliczeniem podatków. Nie można ukryć, że dla licznych osób cały czas jest to dotkliwy obowiązek, jaki kosztuje ich mnóstwo namysłu i pracy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-05-31 10:46:19
Tagi: program, formularz, deklaracja

Rozliczamy się z Urzędem Skarbowym tak żeby zdążyć w terminie

obliczenia podatkowe
Napisał: eFile989
Na podstawie: http://www.flickr.com
Każdy, kto ma firmę będzie musiał uzupełnić deklarację podatkową. To ważne, żeby pamiętać o tym, żeby się nie spóźnić. Bo jeżeli okaże się, że się spóźnimy, to będziemy musieli zapłacić karę, chociaż może nas uratować kajanie się. Do składanego po czasie PIT-u trzeba dodać list z przeprosinami i powodem spóźnienia. Osoby, które prowadzą działalność gospodarczą powinny wypełnić pit 36.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-05-30 15:52:19
Tagi: PIT, pomoc, Ministerstwo

Co to jest crowdfunding i w jaki sposób możemy z niego korzystać? Jakie trzeba spełnić warunki uczestniczenia w tego typu projektach?

trening
Napisał: Tony Tseng
Na podstawie: http://www.flickr.com
Już od jakiegoś czasu wielkie produkcje muszą zmagać się z mocnym nurtem twórczości niezależnej, co porywa ludzi to wspierania tego typu działalności.

Otóż podstawowym czynnikiem jest możliwość udzielania się w tworzeniu takich projektów, zaczynając od instytucji crowdfundingu i pomocy już na wstępie. Już w pierwszych krokach które stawia produkcja, czyli przy zbierania kapitału.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-05-27 14:07:34
Tagi: dostęp, projektanci, testy, opłatą

Bum budowlany - kiedy możemy się go spodziewać?

W ubiegłych latach doświadczaliśmy na rynku nieruchomości wyraźny wzrost. Podaż znacząco przewyższa popyt i prowadzi do częstych inwestycji deweloperskich. Fakt ten owocuje także wyraźnym wzrostem ceny mieszkań.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-05-24 16:59:19
Tagi: mieszkania, nieruchomości, deweloper, kredyt

Leasing – dlaczego wyróżnia się obecnie tak dużym zainteresowaniem i czy wskazane jest się na niego decydować

samochód, leasing
Napisał: Mathew Bedworth
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dziś konsument ma do dyspozycji rzeczywiście dość dużo nowoczesnych rozwiązań, które umieją zauważalnie uprościć codzienne funkcjonowanie. Dodatkowo, cieszą się one ogromną popularnością.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-05-24 12:47:18
Tagi: mieszkania, samochody, konsument, leasing

A short story on how I dealt with financial troubles

Last few years I have been backpacking around the world. This was an amazing experience – I have visited almost each of seven wonders of the world, I could to get to know many charming places and have met a lot of amazing people. Sadly, after returning, I realized I have ubelivable serious financial troubles.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-05-24 12:38:18
Tagi: money, finances, financial

Jak pokonać problemy powiązane z płynnością pieniężną?

Karty płatnicze
Napisał: frankieleon
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nie potrafimy zaprzeczyć faktowi, że pieniądz stanowi niezmiernie istotny detal naszego życia. Mimo że ogólnie mawia się, iż nie jest on najważniejszy, to niemniej jednak jego brak jest przez nas niezmiernie mocno odczuwalny. Z uwagi na taki stan rzeczy wykonujemy rozległe wysiłki, aby posiadać go w realnie jak najogromniejszych ilościach.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-05-23 12:04:20
Tagi: finanse, problemy, ekspert, pieniądz

Czy trzeba mieć wielkie pieniądze aby zacząć inwestować na giełdzie? Od czego warto zacząć?

notowania na giełdzie
Na podstawie: pixabay.com
Często słyszy się o ludziach, którzy inwestują swoje pieniądze na giełdzie i jest to dla nich dodatkowy sposób na zarabianie. Dlatego zaczynamy myśleć o tym czy też nie zająć się tym. Natomiast wtedy przeszkodą jest często brak pieniędzy. Czy rzeczywiście trzeba mieć duże środki finansowe by zacząć taką przygodę z giełdą? Jest natomiast tak, iż jakieś ogromne pieniądze na start to nie jest konieczność. Nowy inwestor nie musi mieć dużej gotówki aby zacząć. Takie wdrażanie warto zacząć od niewielkich kwot, a nie ryzykować od razu naszych oszczędności życia.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-05-09 16:15:18
Tagi: informacje, inwestor, kapitał

Przykładowe zalety wynajmu ludzi do pracy, w jakich przypadkach tego typu rozwiązanie może się sprawdzić.

outsourcing pracowników
Napisał: QSC AG
Na podstawie: http://www.flickr.com
Marzeniem wielu pracowników jest bezterminowa umowa z pełnymi składkami, oczywiście w należytej wysokości. Jednak nadal jest sporo osób, które z jakiś powodów nie mają takiej umowy. Często wynikało to będzie ze specyfiki rynku pracy, gdzie po prostu nie istnieją możliwości na to, aby zdobyć stałe zatrudnienie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-05-02 15:53:14
Tagi: firma, praca, pracownicy

Artykuły

Tematyka

Artykuły archiwalne

Wpisy

Polecane wideo

O serwisie

Jeśli planujesz rozpocząć własną działalność gospodarczą, już ja prowadzisz lub po prostu chcesz rozwijać się jako pracownik i człowiek to nie mogłeś lepiej trafić. Nasz serwis internetowy przeznaczony jest dla wszystkich przedsiębiorczych ludzi, którzy pragną poznać świat biznesu i rozwijać się razem z nim.