Świat nowoczesnego biznesu Poznaj go!

May 2016 archive

Wypełnienie PIT 37 działa Ci trudności? Rozlicz się przy użyciu internetu!

Obliczanie podatku
Napisał: eFile989
Na podstawie: http://www.flickr.com
Pierwsze miesiące z roku na rok zarówno dla posiadaczy firm, jak i pracowników to intensywny okres połączony z rozliczeniem podatków. Nie da się ukryć, że dla licznych osób ciągle jest to dotkliwy obowiązek, jaki pochłania ich mnóstwo trudu i pracy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-05-31 10:46:19
Tagi: program, formularz, deklaracja

Rozliczamy się z Urzędem Skarbowym tak żeby zdążyć w terminie

obliczenia podatkowe
Napisał: eFile989
Na podstawie: http://www.flickr.com
Każdy, kto ma firmę musi wypełnić zeznanie podatkowe. To istotne, żeby pamiętać o tym, żeby się nie spóźnić. Bo jeżeli wyjdzie na to, że się spóźnimy, to będzie trzeba zapłacić karę, choć może nas uratować kajanie się. Do składanego po czasie PIT-u powinniśmy dodać list , który ma przedstawiać nasze poczucie winy i ogólny powód sytuacji. Osoby, które mają firmę powinny wypełnić pit 36.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-05-30 15:52:19
Tagi: PIT, pomoc, Ministerstwo

Co to jest crowdfunding i w jaki sposób możemy z niego korzystać? Jakie trzeba spełnić warunki uczestniczenia w tego typu projektach?

trening
Napisał: Tony Tseng
Na podstawie: http://www.flickr.com
Już od jakiegoś czasu wielkie produkcje zmagają się się z silnym nurtem twórczości niezależnej, co porywa coraz więcej osób to wspierania takich działalności.

Otóż pierwszym czynnikiem jest możliwość brania udziału w tworzeniu takich projektów, zaczynając od instytucji crowdfundingu oraz pomocy już na początkowym etapie. Już w pierwszych krokach jakie stawia produkcja, to znaczy przy zbieraniu potrzebnych środków.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-05-27 14:07:34
Tagi: dostęp, projektanci, testy, opłatą

Bum budowlany - kiedy możemy się go spodziewać?

W ostatnim czasie doświadczaliśmy na rynku nieruchomości wyraźny wzrost. Podaż istotnie jest silniejsza niż popyt i prowadzi do częstych inwestycji deweloperskich. Fakt ten owocuje także wyraźnym wzrostem ceny mieszkań.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-05-24 16:59:19
Tagi: mieszkania, nieruchomości, deweloper, kredyt

Leasing – dlaczego wyróżnia się obecnie tak dużym zainteresowaniem i czy wskazane jest się na niego decydować

samochód, leasing
Napisał: Mathew Bedworth
Na podstawie: http://www.flickr.com
Współcześnie konsument ma do dyspozycji rzeczywiście dość dużo ciekawych rozwiązań, jakie potrafią znacząco ułatwić codzienne funkcjonowanie. Co więcej, wyróżniają się one ogromnym zainteresowaniem.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-05-24 12:47:18
Tagi: mieszkania, samochody, konsument, leasing

A short story on how I dealt with financial troubles

Many years I have been travelling around the world. That was an awesome experience – I have seen almost all seven wonders of the world, I could to get to know plenty of marvellous places and have met a lot of amazing people. Unluckily, after returning, I realized I have highly serious financial problems.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-05-24 12:38:18
Tagi: money, finances, financial

Jak pokonać problemy powiązane z płynnością pieniężną?

Karty płatnicze
Napisał: frankieleon
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nie umiemy zaprzeczyć faktowi, że pieniądz stanowi wyjątkowo istotny element naszego życia. Mimo że ogólnie mawia się, iż nie jest on najważniejszy, to jednakże jego niedobór jest przez nas szczególnie mocno odczuwalny. Z uwagi na taki stan rzeczy czynimy rozległe wysiłki, aby posiadać go w możliwie jak najogromniejszych ilościach.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-05-23 12:04:20
Tagi: finanse, problemy, ekspert, pieniądz

Czy trzeba mieć wielkie pieniądze aby zacząć inwestować na giełdzie? Od czego warto zacząć?

notowania na giełdzie
Na podstawie: pixabay.com
Często słyszymy o ludziach, którzy inwestują własne pieniądze na giełdzie oraz traktują to zajęcie jako dodatkowy sposób na zarobek. Dlatego zaczynamy myśleć o tym czy też nie zająć się tym. Natomiast wtedy przeszkodą staje się często brak pieniędzy. Czy rzeczywiście musimy mieć duże środki finansowe by zacząć taką przygodę z graniem na giełdzie? Okazuje się jednak, iż jakieś ogromne pieniądze na start to nie jest wymóg. Nowy inwestor nie musi posiadać nadzwyczajnej gotówki by zacząć. Takie wdrażanie warto zacząć od małych kwot, a nie ryzykować zaraz naszych ciężko oszczędzonych pieniędzy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-05-09 16:15:18
Tagi: informacje, inwestor, kapitał

Przykładowe zalety wynajmu ludzi do pracy, w jakich przypadkach tego typu rozwiązanie może się sprawdzić.

outsourcing pracowników
Napisał: QSC AG
Na podstawie: http://www.flickr.com
Marzeniem wielu pracowników jest bezterminowa umowa z pełnymi składkami, oczywiście w należytej wysokości. Jednak nadal jest wielu ludzi, którzy, które z jakiegoś powodu nie mają takiej umowy. Często będzie to wynikać ze specyfiki lokalnego rynku pracy, gdzie zwyczajnie nie będzie możliwości na to, żeby zyskać stały etat.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-05-02 15:53:14
Tagi: praca, firma, pracownicy

Artykuły

Tematyka

Artykuły archiwalne

Wpisy

Polecane wideo

O serwisie

Jeśli planujesz rozpocząć własną działalność gospodarczą, już ja prowadzisz lub po prostu chcesz rozwijać się jako pracownik i człowiek to nie mogłeś lepiej trafić. Nasz serwis internetowy przeznaczony jest dla wszystkich przedsiębiorczych ludzi, którzy pragną poznać świat biznesu i rozwijać się razem z nim.