Świat nowoczesnego biznesu Poznaj go!

Co decyduje o kursach par walutowych na współczesnym rynku finansowym?

Stosunek najważniejszych walut, czyli amerykańskiego dolara i wspólnotowego euro wyznacza oczywiście ważny spread walutowy. Nie tylko ekonomiści i giełdowi gracze śledzą regularnie kolejne cyfry po przecinku zmieniających się kursów. Kursy walut i relacje do złotego podejrzymy na stronach Narodowego Banku Polskiego. Regularne śledzenie kursów i relacji walut to również domena portali finansowych. Polacy mają szerszy wybór i jako chętni do kupowania i sprzedawania obcych walut mogą próbować sił na obcych giełdach, np. na Forexie.
waluty
Napisał: Howard Lake
Na podstawie: http://www.flickr.com
Instytucje wskazują sporo kursów walut – zwykle w formie kursu średniego – oraz zmianę względem ostatniego notowania wskazaną w punktach procentowych. W zestawieniach wyszukamy takie waluty jak dolar singapurski czy turecka lira. Jest to ważne, szczególnie w kontekście wyprawy w jeden z egzotycznych regionów świata.


Kluczowe dla ekonomistów są jednak relacje między walutami wpływowych gospodarek świata: amerykańską, europejską czy brytyjską. Kurs euro względem dolara (eurusd) czy dolara wobec helweckiego franka (USD/CHF) są wskaźnikami regularnej kontroli w trakcie każdego dnia. Odznaczane są zmiany do kilku miejsc po przecinku. Na specjalistycznych osiach nieodczuwalny dla przeciętnego człowieka spadek lub wzrost współczynnika oznacza silne zmiany w trakcie godziny lub dnia.
Na podstawie dniowych, tygodniowych i miesięcznych wykresów analitycy i finansiści wyciągają odpowiednie wnioski. Stąd wyznaczane są prognozy na krótszy i dłuższy okres. Wartości walut i relacje między nimi, podobnie jak giełda uzależnione są od wydarzeń na arenie globalnej. Wojny, embarga, niepokoje polityczne, wykupywanie akcji – to wszystko prędzej czy później odbija się także na kursach walut, a więc przy okazji na spreadach.

waluty
Napisał: kdayes
Na podstawie: http://www.flickr.com
Na giełdach finansowych kursy walutowe są jednym z ważniejszych elementów. Specjaliści od giełdy skrupulatnie obserwują także ceny surowców (jak ropa, gaz, złoto) względem wartości z poprzednich ratingów, a także indeksy mocnych giełd oraz akcje koncernów i korporacji. Dla początkującego z giełdą nie jest to łatwa sprawa, dlatego serwisy w sieci muszą łączyć ogromną porcję danych z czytelną dla internauty szatą graficzną.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-04-28 12:34:27
Tagi: ceny, kursy, kursy walut

Artykuły

Tematyka

Artykuły archiwalne

Wpisy

Polecane wideo

O serwisie

Jeśli planujesz rozpocząć własną działalność gospodarczą, już ja prowadzisz lub po prostu chcesz rozwijać się jako pracownik i człowiek to nie mogłeś lepiej trafić. Nasz serwis internetowy przeznaczony jest dla wszystkich przedsiębiorczych ludzi, którzy pragną poznać świat biznesu i rozwijać się razem z nim.