Świat nowoczesnego biznesu Poznaj go!

April 2016 archive

Co decyduje o kursach par walutowych na współczesnym rynku finansowym?

waluty
Napisał: Nikky
Na podstawie: http://www.flickr.com
Stosunek najistotniejszych walut - na świecie: amerykańskiego dolara i euro wyznacza oczywiście ważny spread walutowy. Nie tylko ekonomiści i giełdowi gracze śledzą regularnie kolejne cyfry po przecinku zmieniających się kursów. Główną stroną do podejrzenia światowych kursów jest witryna Narodowego Banku Polskiego. Regularne śledzenie kursów i relacji walut to również domena serwisów finansowych. Do dyspozycji Polaków, którzy chcą wymieniać i kupować waluty obce są także światowe giełdy pieniężne, na czele z Forexem.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-04-28 12:34:27
Tagi: ceny, kursy, kursy walut

Wypełnianie PIT-ów się z podatków za 2015 – o czym warto pamiętać

dokumenty
Napisał: http://www.freeimages.com
Na podstawie: http://www.freeimages.com
Coroczne rozliczanie się z podatków to dla wielu osób bardzo twardy orzech do zgryzienia. Dotyczy to zwłaszcza osób, które mają dochody z różnorodnych źródeł, prowadzą własną działalność gospodarczą albo, paradoksalnie, otrzymują przeróżne zapomogi oraz stypendia. Do tego mogą jeszcze dojść tak złożone sprawy, jak przykładowo rozliczenie darowizn albo wygranych z konkursów lub podział majątku po rozejściu się małżonków.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-04-21 11:22:11
Tagi: rozliczenie, formularz, dochód

Przydatne informacje o wzorach dokumentów, które należy przekazywać klientom i do urzędów.

dokumenty na stole
Napisał: Kennisland
Na podstawie: http://www.flickr.com
Prowadząc firmę trzeba również zadbać o rzeczy księgowe, a jeżeli będzie się zatrudniać swoich ludzi to także kadrowe. Sposobów tu jest kilka, jeśli wystawianych dokumentów nie jest dużo, to często zajmuje się tym sam właściciel.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-04-19 09:19:10
Tagi: dokument, firma, skarbówka

W jakim momencie i na jakich zasadach powinniśmy skorzystać z usług komornika? O jakich sprawach pamiętać w takiej sytuacji?

komornik
Niewiele osób zdaje sobie sprawę, ale wierzyciele mają naprawdę duże możliwości w wyborze komornika, jaki na ich wniosek dokona egzekucji z majątku dłużnika. Tak więc są w stanie wybrać każdego komornika w Polsce, natomiast wyjątki od tej zasady są nieliczne. Wiadomo jednakże, iż zdecydowanie się na komornika z odległego miasta może się okazać niepraktyczne i nieopłacalne.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-04-15 00:21:09
Tagi: komornik, wydatki, koszty, wierzyciele

Dofinansowanie na założenie instalacji związane z odnawialnymi źródłami energii - w jaki sposób je otrzymać

Dotacje UE
W dzisiejszych czasach ogromną wagę przykładamy do dbania o środowisko naturalne. Rozumiemy, że trzeba robić wszystko by w jak najmniejszym stopniu zanieczyszczać środowiska. Jednak nie jest to banalna sprawa. Po pierwsze należy zacząć od siebie samych, od myślenia o tym, co kupujemy, w jakich porach roku. Trzeba zadbać o swoje gospodarstwo domowe i o to czy pamiętamy o segregacji śmieci i zwracać uwagę na to jakich żarówek używamy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-04-12 09:24:08
Tagi: dom, śmieci, ciepło

Pierwsza posada po ukończeniu wyższej uczelni w w rachunkowości

księgowość
Napisał: Alan Cleaver
Na podstawie: http://www.flickr.com
Każda osoba, jaka jest po studiach związanych z ekonomią musi orientować się, że istnieją spore szanse na to, by znalazła ona pracę ściśle w takiej formie na jakiej jej będzie zależeć. W końcu, z tego typu wykształceniem kierunkowym można sobie pozwolić na przyjęcie do pracy w przeróżnych sekcjach i absolutnie do czegokolwiek nie trzeba się ograniczyć.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-04-12 08:52:09
Tagi: Kraków, firmy, Rachunkowość

Klasyfikacja dotycząca produktów i usług. Co należy wiedzieć. Trochę istotnych wiadomości

dokumenty
Napisał: osseous
Na podstawie: http://www.flickr.com
Od końcówki lat 90 istnieje kwalifikacja wyrobów oraz usług. Oczywiście jak nietrudno się domyślić zostały stworzone względem wspomnianej kwalifikacji - nowelizacje. To daje możliwość na szybsze odszukiwanie produktów i daje również możliwość określenia, czy faktycznie tego typu wyrobu szukamy. Klasyfikacja ta jest potrzebna zwłaszcza, kiedy mówimy o kasach fiskalnych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-04-11 12:20:09
Tagi: prawo, przedsiębiorstwo, dane

Jakie są możliwości w nadzorowaniu działalności gospodarczej

prowadzenie firmy
Napisał: AlphaLab Startup Accelerator
Na podstawie: http://www.flickr.com
Gdy zaczynamy prowadzić firmę należy posiadaćświadomość, że jest dużo rozwiązań, które pozwolą nam ją rozwijać. Nie musimy się zamartwiać, że nie starczy nam na wszystko pieniędzy, bo jest bardzo dużo możliwości, które pozwalają na to, żeby nie wydawać ogromnych kwot pieniędzy, a firma i tak będzie dobrze się rozwijać. Zamiast wydać jednorazowo pieniądze na kupno auta sensowniej wybrać leasing samochodu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-04-06 13:53:07
Tagi: komputer, umowa, firma, legalnie

Współczesne propozycje wykonania szczegółowej inwentaryzacji

inwentaryzacja majątku
Napisał: lungstruck
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zrealizowanie inwentaryzacji to dla dużej części osób ogromny problem, zwłaszcza jeśli nigdy wcześniej nie miały do czynienia z podobnym zadaniem. Nie ma w tym nic dziwnego, że większość osób posiadających indywidualną działalność gospodarczą stawia na pomoc profesjonalistów. Jak się okazuje, aktualnie mamy szansę z niej skorzystać także przez Internet, stawiając na najnowsze rozwiązania.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-04-05 09:46:07
Tagi: firma, inwentaryzacja, majątek, online, ewidencja

Jak znaleźć dobre doradztwo prawne?

prawo
Napisał: www.sxc.hu
Na podstawie: www.sxc.hu
W dwudziestym pierwszym wieku zasady postępowania prawnego niezwykle często bywają dla ogromnej ilości normalnych osób za bardzo zagmatwane. Co zrobić, gdy ktoś znajduje się w sytuacji strasznej z prawnego punktu widzenia, ma problemy z pozwem albo przykładowo zalega z płatnością? Zwyczajowo popularna kancelaria prawna w mieście może służyć tu dużą pomocą.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-04-04 16:06:25
Tagi: porady, prawo, kancelaria, prawnik, reguły