Świat nowoczesnego biznesu Poznaj go!

April 2016 archive

Co decyduje o kursach par walutowych na współczesnym rynku finansowym?

waluty
Napisał: Nikky
Na podstawie: http://www.flickr.com
Relacja najważniejszych walut, czyli amerykańskiego dolara i wspólnotowego euro wyznacza jednocześnie ważny spread walutowy. Poza ekonomistami i grającymi na giełdzie wiele ludzi regularnie śledzi następne cyfry po przecinku zmieniających się kursów. Główną stroną do sprawdzenia światowych kursów jest witryna Narodowego Banku Polskiego. Regularne śledzenie kursów i relacji walut to także domena serwisów finansowych. Polacy mają szerszy wybór i jako chętni do kupowania i sprzedawania obcych walut mogą próbować sił na obcych giełdach, np. na Forexie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-04-28 12:34:27
Tagi: ceny, kursy, kursy walut

Wypełnianie PIT-ów się z podatków za 2015 – o czym warto pamiętać

dokumenty
Napisał: http://www.freeimages.com
Na podstawie: http://www.freeimages.com
Coroczne rozliczanie się z podatku to dla wielu osób bardzo twardy orzech do zgryzienia. Dotyczy to szczególnie osób, jakie zarabiają dochody z rozmaitych źródeł, prowadzą swoją działalność gospodarczą albo, paradoksalnie, otrzymują liczne ulgi , jak również stypendia. Do tego potrafią jeszcze dojść tak złożone sprawy, jak przykładowo rozliczenie darowizn lub wygranych z konkursów bądź podział majątku po rozwodzie małżonków.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-04-21 11:22:11
Tagi: rozliczenie, formularz, dochód

Przydatne informacje o wzorach dokumentów, które należy przekazywać klientom i do urzędów.

dokumenty na stole
Napisał: Kennisland
Na podstawie: http://www.flickr.com
Prowadząc swoją firmę trzeba zadbać także o rzeczy księgowe, a jeżeli się zatrudnia jakiś pracowników to również kadrowe. Rozwiązań tu jest parę, jeżeli wystawianych dokumentów jest niewiele, to niekiedy zajmuje się tym sam właściciel.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-04-19 09:19:10
Tagi: dokument, firma, skarbówka

W jakim momencie i na jakich zasadach powinniśmy skorzystać z usług komornika? O jakich sprawach pamiętać w takiej sytuacji?

komornik
Niewiele osób wie, ale wierzyciele mają spore możliwości w wyborze komornika, jaki na ich wniosek dokona egzekucji z majątku dłużnika. Tak więc są w stanie wybrać dowolnego komornika w naszym kraju, natomiast wyjątki od tej zasady są nieliczne. Wiadomo jednakże, iż wybranie komornika z odległej miejscowości może się okazać nieopłacalne oraz niepraktyczne.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-04-15 00:21:09
Tagi: komornik, wydatki, koszty, wierzyciele

Dofinansowanie na założenie instalacji związane z odnawialnymi źródłami energii - w jaki sposób je otrzymać

Dotacje UE
W obecnych czasach bardzo dużą wagę przykładamy do dbania o środowisko naturalne. Rozumiemy, że trzeba robić wszystko żeby w jak najmniejszym stopniu zanieczyszczać środowiska. Jednak nie jest to łatwa sprawa. Po pierwsze trzeba rozpocząć od nas samych, od myślenia o tym, co wybieramy na zakupach, w jakim okresie. Trzeba dbać o własne gospodarstwo domowe i o to czy pamiętamy o segregacji śmieci i zwracać uwagę na to którego typu żarówek używamy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-04-12 09:24:08
Tagi: dom, śmieci, ciepło

Pierwsza posada po ukończeniu wyższej uczelni w w rachunkowości

księgowość
Napisał: Alan Cleaver
Na podstawie: http://www.flickr.com
Każda osoba, jaka jest po studiach związanych z ekonomią powinna orientować się, że są duże szanse na to, by odszukała ona zatrudnienie ściśle w takiej formie na jakiej jej zależy. Nota bene, z tego typu wykształceniem kierunkowym można sobie umożliwić zatrudnienie w różnych sektorach i w ogóle do niczego nie trzeba się ograniczyć.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-04-12 08:52:09
Tagi: Kraków, firmy, Rachunkowość

Klasyfikacja dotycząca produktów i usług. Co należy wiedzieć. Trochę istotnych wiadomości

dokumenty
Napisał: osseous
Na podstawie: http://www.flickr.com
Od końca lat dziewięćdziesiątych istnieje kwalifikacja wyrobów i usług. Oczywiście jak nietrudno się domyślić zostały stworzone względem wspomnianej kwalifikacji - nowelizacje. To pozwala na szybsze odszukiwanie produktów i daje również możliwość stwierdzenia, czy rzeczywiście tego rodzaju wyrobu szukamy. Klasyfikacja ta jest konieczna w szczególności, kiedy chodzi o sprawy fiskalne.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-04-11 12:20:09
Tagi: prawo, przedsiębiorstwo, dane

Jakie są możliwości w nadzorowaniu działalności gospodarczej

prowadzenie firmy
Napisał: AlphaLab Startup Accelerator
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kiedy zaczynamy prowadzić firmę należy posiadaćświadomość, że jest sporo rozwiązań, które są w stanie pozwolić nam ją rozwijać. Nie musimy się zamartwiać, że nie starczy nam na wszystko pieniędzy, bo jest bardzo dużo opcji, które pozwalają na to, żeby nie wydawać wielkich sum pieniędzy, a firma i tak będzie prężnie się rozwijała. Zamiast wydawać za jednym razem pieniądze na zakup samochodu sensowniej postawić na leasing samochodu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-04-06 13:53:07
Tagi: komputer, umowa, firma, legalnie

Współczesne propozycje wykonania szczegółowej inwentaryzacji

inwentaryzacja majątku
Napisał: lungstruck
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wykonanie inwentaryzacji to dla wielu osób ogromny problem, szczególnie jeśli nigdy dotąd nie spotkały się z podobnym zadaniem. Nie należy się dziwić, że spora część osób prowadzących indywidualną działalność gospodarczą decyduje się na pomoc specjalistów. Jak się okazuje, obecnie mamy szansę z niej skorzystać także przez Internet, sięgając po nowoczesne rozwiązania.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-04-05 09:46:07
Tagi: firma, inwentaryzacja, majątek, online, ewidencja

Jak znaleźć dobre doradztwo prawne?

prawo
Napisał: www.sxc.hu
Na podstawie: www.sxc.hu
W dzisiejszych czasach reguły prawa niezwykle często okazują się dla ogromnej ilości zwykłych ludzi zbyt skomplikowane. Co zrobić, jeśli ktoś znajduje się w sytuacji niekomfortowej prawnie, ma problemy z pozwem lub na przykład z alimentami? Prawie zawsze znana kancelaria prawna w mieście możeposłużyć tu wielką pomocą.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-04-04 16:06:25
Tagi: porady, prawo, kancelaria, prawnik, reguły

Artykuły

Tematyka

Artykuły archiwalne

Wpisy

Polecane wideo

O serwisie

Jeśli planujesz rozpocząć własną działalność gospodarczą, już ja prowadzisz lub po prostu chcesz rozwijać się jako pracownik i człowiek to nie mogłeś lepiej trafić. Nasz serwis internetowy przeznaczony jest dla wszystkich przedsiębiorczych ludzi, którzy pragną poznać świat biznesu i rozwijać się razem z nim.