Świat nowoczesnego biznesu Poznaj go!

Kultowa niemiecka rzetelność w interesach to historia

Coraz nagminniej polskie firmy dokonujące obrotu z jednostkami niemieckimi poszukują wyjścia, w jaki sposób możemy egzekwować należności względem nierzetelnych partnerów. Niestety legendarna niezawodność niemieckich biznesmenów jest już mitem a niesolidność finansowa zachodzi na coraz większą skalę. Niemieckie zakłady nierzadko ignorują wezwania do zapłaty, jakie otrzymują od polskich partnerów, wychodząc z założenia, iż ze względu na trudności językowe, odległość jak też różnice kulturowe żądanie nie będzie wyegzekwowane.

Windykacja
Napisał: Tori Rector
Na podstawie: http://www.flickr.com
Działają jednakże w Polsce jednostki, jakie mogą pomóc w odzyskaniu pieniędzy razem z należnymi odsetkami. Jak to robią? Początkową czynnością jest przeprowadzenie postępowania pozasądowego. Polega to na skierowaniu się do dłużnika, z wystawionym pełnomocnictwem, poprzez niemiecką kancelarię adwokacką z: postulatem zapłaty należnej kwoty, postulatem zapłaty wyliczonych odsetek, postulatem zwrotu kosztów adwokackich działania przedsądowego.

Proszę zwrócić uwagę, iż inaczej aniżeli w naszym kraju, istnieje w Niemczech możliwość zwrotu pozasądowych wydatków adwokackich poprzez trasata. Odzyskanie więc opłaty jest dla wierzyciela całkowicie bez kosztowe, gdyż wszystkie koszty zmuszony jest zwracać trasat - odwiedź portal (zobacz optymalizacja i pozycjonowanie) Należy zauważyć, iż trasaci zupełnie inaczej, dużo poważniej odpowiadają na pisma adwokata niemieckiego w porównaniu z odpowiedzią na pisma sporządzone przez samych wierzycieli lub polskie jednostki windykacyjne. Wiele ze spraw kończy się już na tym pierwszym etapie postępowania w obawie przed nieuchronnością niemieckiego wymiaru praworządności.


Jeśli przedsięwzięcia pozasądowe pozostają bezowocne, wtenczas trzeba przystąpić do dochodzenia roszczenia na drodze prawniczej. Istnieją w powyższym zakresie 2 możliwości. Można dochodzić swych należności na drodze sądowej w Polsce po czym egzekwować werdykt w Niemczech bądź złożyć pozew i egzekwować w Niemczech. Przesądzają o tym notacje w umowie jak też międzynarodowa właściwość polskiego czy niemieckiego sądu. Ale także wówczas kiedy istnieje możność wyboru między sądem niemieckim a polskim, z doświadczeń wynika, że warto składać pozew w Niemczech przez wzgląd na większą sprawność postępowania. Windykacja należności w Niemczech nastręcza sporej wiedzy prawniczej. Nie wszystkie kancelarie podejmują się takich działań.

Czy publikowany artykuł jest według Ciebie ciekawy? Jeżeli tak sądzisz, to wejdź także na pełen opis, który posiada nie mniej ważne dane.

/J]

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-01-21 11:34:00
Tagi: kancelaria, procent, odsetki, dłużnika, kontrahentów

Artykuły

Tematyka

Artykuły archiwalne

Wpisy

Polecane wideo

O serwisie

Jeśli planujesz rozpocząć własną działalność gospodarczą, już ja prowadzisz lub po prostu chcesz rozwijać się jako pracownik i człowiek to nie mogłeś lepiej trafić. Nasz serwis internetowy przeznaczony jest dla wszystkich przedsiębiorczych ludzi, którzy pragną poznać świat biznesu i rozwijać się razem z nim.