Świat nowoczesnego biznesu Poznaj go!

Czy proste jest granie na giełdzie, czy jest to coś dla wszystkich osób? Co zrobić, aby zacząć grać? Czy można w taki sposób zarobić?

Inwestowanie na giełdzie to faktycznie obszerny temat, oraz raczej nie jest prawdopodobne, żeby opisać takie zagadnienie w jednym artykule. Niemniej, można omówić podstawowe i najważniejsze aspekty jeśli chodzi o inwestowanie i grę na giełdzie.

Istotną informacją jest to, że inwestowanie na giełdzie niestety wiąże się z jakimś ryzykiem, czasami dość dużym. Sporo zagadnień w sumie odnoszących się do gry na giełdzie to zarządzanie ryzykiem. Poziom takiego ryzyka jest zależy od sytuacji gospodarczej na świecie natomiast wbrew pozorom doskonała sytuacja na światowych rynkach nie musi być dobrym czasem do nabywania akcji.

Przed rozpoczęciem naszej inwestycji musimy dobrze pojąć na czym polega operowanie ryzykiem , a także określić jak jest duże, jakie możemy zaakceptować, gdy budujemy nasz portfel akcji. Zdarza się coraz częściej, że inwestowanie na giełdzie cieszy się ogromnym poziomem popularności, gdy jest czas hossy, czyli długo trwających wzrostów indeksów. Zdarzały się okresy, że wręcz niektórzy uważali giełdę za swego rodzaju maszynkę do robienia pieniędzy. Jednak jak już wspominaliśmy, nie jest to jakiś dobry czas na rozpoczęcie długookresowego inwestowania. Ceny akcji w czasie długotrwałej hossy są najczęściej wywindowane bardzo, często po zawyżonej wartości, przez spekulantów.

logo comparic
Na podstawie: comparic.pl
Lubują się oni w szybkich transakcjach, to znaczy nabywają akcje w celu szybkiej sprzedaży po wyższej cenie. Spekulacja oczywiście wpisuje się w ideę gry na giełdzie, ale żeby to robić trzeba stale trzymać rękę na pulsie, od rana do wieczora być na bieżąco, śledzić jak przedstawiają się wykresy kupionych akcji, zbierać ważne dane, które napływają ze spółek i rynków, to znaczy jakie są na przykład notowania bzwbk. Nie jest to takie proste, więc wymaga dość sporego zaangażowania.Powinniśmy w związku z tym zatem się określi, czy obracanie pieniędzmi na giełdzie traktujemy jako grę i pragniemy skupić się na szybkich transakcjach spekulacyjnych, a może chcemy inwestować długookresowo, gdyż od tego będzie bardzo dużo zależeć, właśnie od tego jakiego rodzaju będzie wybrana przez nas strategia. Warto śledzić nasze zyski albo straty z wielką uwagą.

Zaintrygował Cię ten tekst? Jeśli tak, to bez wahania sprawdź tutaj prowadzenie ksiąg rachunkowych oleśnica podobne materiały - one również są warte zainteresowania.

Patrząc na dłuższy czas naszej aktywności na giełdzie będziemy mogli ocenić, czy nasze poczynania dają zadowalające efekty.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-01-07 10:40:56
Tagi: pieniądze, Ryzyko, giełda, notowania, akcje

Artykuły

Tematyka

Artykuły archiwalne

Wpisy

Polecane wideo

O serwisie

Jeśli planujesz rozpocząć własną działalność gospodarczą, już ja prowadzisz lub po prostu chcesz rozwijać się jako pracownik i człowiek to nie mogłeś lepiej trafić. Nasz serwis internetowy przeznaczony jest dla wszystkich przedsiębiorczych ludzi, którzy pragną poznać świat biznesu i rozwijać się razem z nim.