Świat nowoczesnego biznesu Poznaj go!

January 2016 archive

Co to windykacja długów i na czym polega?

windykacja
Napisał: Ken Teegardin
Na podstawie: http://www.flickr.com
Windykacja opłat staje się w dzisiejszych czasach coraz bardziej ogólnoświatowym zjawiskiem. Jest to nic innego, jak ściąganie długów z dłużnika. Bezspornie nie brzmi to za miło, aczkolwiek w niektórych sytuacjach okazuje się być potrzebne. Samoistne odzyskanie długu od dłużnika w wielu przypadkach zdoła być nadzwyczaj problematyczne i trudne, bowiem dłużnik, najzwyczajniej w świecie, czuje się bezkarnie i nie pragnie zwrócić zaciągniętego długu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-01-31 14:17:04
Tagi: usługi, dług, doświadczenie, dłużnik

Kultowa niemiecka rzetelność w interesach to historia

Firma windykacyjna
Napisał: Ken Teegardin
Na podstawie: http://www.flickr.com
Coraz częściej polskie zakłady dokonujące obrotu z przedsiębiorstwami niemieckimi poszukują rozwiązania, w jaki sposób możemy egzekwować należności względem nierzetelnych partnerów. Niestety słynna rzetelność niemieckich przedsiębiorców jest już bajką i niesolidność finansowa zachodzi na coraz większą skalę. Niemieckie firmy nierzadko ignorują wezwania do opłaty, jakie dostają od polskich dostarczycieli, wychodząc z założenia, że ze względu na problemy językowe, dystans oraz różnice kulturowe roszczenie nie będzie wyegzekwowane.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-01-21 11:34:00
Tagi: kancelaria, procent, odsetki, dłużnika, kontrahentów

Jak możemy ulepszyć działanie firmy? Czasami pomagają w tym najprostsze rozwiązania

faktura
Napisał: Steve Jurvetson
Na podstawie: http://www.flickr.com
Czymś często spotykanym w firmach polskich oraz tych z zagranicy jest papierowy obieg faktur. Czy ten sposób coś dobrego czy może istnieją inne, bardziej efektywne i ekonomiczne sposoby?

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-01-20 12:13:01
Tagi: obsługa, dokument, Księgowość

Trybunał Konstytucyjny orzekł, iż kwota wolna od podatku jest zdecydowanie za niska

podatki
Napisał: reynermedia
Na podstawie: http://www.flickr.com
Podatników czekają zmiany w rozliczeniach PIT. Są one nieuchronne. 1 stycznia 2016 roku mają zacząć funkcjonować przepisy podwyższające tzw. kwotę wolną od podatku. Jakie będzie to miało skutki dla budżetu państwa, jak i pracowników oraz pracodawców?Czy zmiany spowodują, że będzie żyło się nieco lepiej, a może wręcz przeciwnie? Obecnie kwota wolna od podatku to 3091 zł i nie była podwyższana od wielu lat. Projekt ustawy, zaproponowany przez prezydenta ma to zmienić i urealnić w stosunku do aktualnej sytuacji społecznej i gospodarczej.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-01-19 15:22:01
Tagi: podatki, budżet, zysk, dochód

Chcesz zwiększyć wydajność produkcji fabryki? Zakupuj właściwe maszyny oraz dodatki

zakłąd przemysłowy z dużymi kominami
Napisał: Jim Bowen
Na podstawie: http://www.flickr.com
Każdemu właścicielowi zależy, aby w jego przedsiębiorstwie praca toczyła się płynnie oraz efektywnie, łączy się to wszak z znaczniejszą opłacalnością inwestycji. Trzeba mieć na uwadze, że większą wydajność, jak również lepszą jakość wytwarzanych artykułów można uzyskać przez doskonalenie hali produkcyjnej i zakup odpowiednich urządzeń i akcesoriów. W wypadku przedsiębiorstw produkcyjnych idealnie sprawdza się wydajna i dokładna maszyna pakująca.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-01-18 13:16:00
Tagi: praca, dozowniki, maszyny, pudełka, aparatura, zakłady

Bezpiecznie przygotowane programy do składania deklaracji podatkowych

jak obliczyć podatek
Napisał: eFile989
Na podstawie: http://www.flickr.com
Już obecnie mamy szansę wybrać rozliczenie pitu w sieci, gdzie jest to wchodzącą powoli w standardy opcją. Podatek dochodowy za ubiegły rok możemy rozliczyć tak online, ale i w sposób tradycyjny. Dobrze przygotowane druki można pobrać w sieci na specjalistycznie przygotowanych stronach internetowych, gdzie nie brakuje także ważnych porad. Druk do rozliczenia pit 37 online w każdej chwili można wyszukać i pobrać na nasz komputer.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-01-13 15:05:57
Tagi: podatek, dzieło, urząd

Jeżeli chcemy na własną rękę wykonywać rachunkowość dla własnej firmy, to online wychodzi na przód też w tej dziedzinie.

Księgowość
Napisał: Times Square PR
Na podstawie: Times Square PR
W epoce coraz to wyższych technologii internetowej czy też postępów, tak jak bankowość online stała się rutynom w użytkowaniu, tak samo także księgowość dla interesu staje się normom. Po pierwsze masz dostęp do swoich dokumentów 24 godziny na dobę, małe wydatki obsługi rachunkowości, a również więcej czasu na kierowanie swojej działalności.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-01-12 09:49:58
Tagi: oszczędność, firmy, VAT, biznesu, oceny, profesjonalistów, ekspertów, weryfikacja, SSL

Czy proste jest granie na giełdzie, czy jest to coś dla wszystkich osób? Co zrobić, aby zacząć grać? Czy można w taki sposób zarobić?

maklerzy na giełdzie
Napisał: Allan Ajifo
Na podstawie: http://www.flickr.com
Inwestowanie na giełdzie to faktycznie rozległy temat, oraz raczej nie jest możliwe, aby opisać takie zagadnienie w jednym artykule. Niemniej, możemy opisać podstawowe i najważniejsze aspekty inwestowania i gry na giełdzie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-01-07 10:40:56
Tagi: pieniądze, Ryzyko, giełda, notowania, akcje