Świat nowoczesnego biznesu Poznaj go!

January 2016 archive

Co to windykacja długów i na czym polega?

windykacja
Napisał: Ken Teegardin
Na podstawie: http://www.flickr.com
Windykacja należności staje się obecnie coraz bardziej powszechnym zjawiskiem. Jest to nic innego, jak sprowadzanie kredytów z dłużnika. Pewno nie brzmi to za miło, jednakże w poniektórych sytuacjach okazuje się być potrzebne. Samodzielne odzyskanie długu od dłużnika w wielu przypadkach może być niezwykle kłopotliwe i trudne, ponieważ dłużnik, najzwyczajniej w świecie, czuje się bezkarnie oraz nie chce oddać zaciągniętego długu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-01-31 14:17:04
Tagi: usługi, dług, doświadczenie, dłużnik

Kultowa niemiecka rzetelność w interesach to historia

Firma windykacyjna
Napisał: Ken Teegardin
Na podstawie: http://www.flickr.com
Coraz częściej polskie zakłady dokonujące obrotu z firmami niemieckimi wyszukują wyjścia, w jaki sposób możemy egzekwować należności w stosunku do niesolidnych partnerów. Niestety legendarna niezawodność niemieckich biznesmenów jest już mitem a niesolidność płatnicza zachodzi na coraz większą skalę. Niemieckie przedsiębiorstwa nierzadko ignorują wezwania do zapłaty, które otrzymują od polskich dostarczycieli, wychodząc z domniemania, iż ze względu na problemy językowe, dystans i różnice kulturowe roszczenie nie będzie egzekwowane.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-01-21 11:34:00
Tagi: kancelaria, procent, odsetki, dłużnika, kontrahentów

Jak możemy ulepszyć działanie firmy? Czasami pomagają w tym najprostsze rozwiązania

faktura
Napisał: Steve Jurvetson
Na podstawie: http://www.flickr.com
Normą w przedsiębiorstwach polskich oraz tych z zagranicy jest papierowy obieg faktur. Czy taki sposób jest najlepszy czy może istnieją inne, bardziej efektywne oraz ekonomiczne sposoby?

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-01-20 12:13:01
Tagi: obsługa, dokument, Księgowość

Trybunał Konstytucyjny orzekł, iż kwota wolna od podatku jest zdecydowanie za niska

podatki
Napisał: reynermedia
Na podstawie: http://www.flickr.com
Podatników czekają zmiany, bowiem od 1 stycznia 2016 roku wejdą w życie przepisy zwiększające tzw. kwotę wolną od podatku. Co to oznacza w praktyce? Jakie będzie to miało skutki dla budżetu kraju, pracowników oraz pracodawców?Zmiany spowodują, iż będzie żyło się nieco lepiej, a może wręcz przeciwnie? Aktualnie kwota wolna od podatku wynosi 3091 zł i nie była zwiększana od wielu lat. Projekt ustawy, zaproponowany przez prezydenta ma to zmienić i urealnić w stosunku do aktualnej sytuacji społecznej i gospodarczej.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-01-19 15:22:01
Tagi: podatki, budżet, zysk, dochód

Chcesz zwiększyć wydajność produkcji fabryki? Zakupuj właściwe maszyny oraz dodatki

zakłąd przemysłowy z dużymi kominami
Napisał: Jim Bowen
Na podstawie: http://www.flickr.com
Każdemu biznesmenowi zależy, żeby w jego przedsiębiorstwie praca przebiegała płynnie oraz wydajnie, wiąże się to przecież z większą opłacalnością przedsięwzięcia. Warto mieć na uwadze, że większą wydajność, jak także doskonałą jakość wyrabianych produktów można uzyskać poprzez doskonalenie hali produkcyjnej i zakup odpowiednich urządzeń i akcesoriów. W wypadku zakładów produkcyjnych idealnie sprawdzi się wydajna i precyzyjna maszyna pakująca.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-01-18 13:16:00
Tagi: praca, dozowniki, maszyny, pudełka, aparatura, zakłady

Bezpiecznie przygotowane programy do składania deklaracji podatkowych

jak obliczyć podatek
Napisał: eFile989
Na podstawie: http://www.flickr.com
Już obecnie możemy postawić na rozliczenie pitu w sieci, gdzie jest to wchodzącą stopniowo w standardy opcją. Podatek za dochód za dotychczasowy rok możemy rozliczyć zarówno online, lecz i w sposób tradycyjny. Właściwie przygotowane druki można pobrać w sieci na profesjonalnie przygotowanych stronach www, gdzie nie brak też cennych porad. Druk przeznaczony do rozliczenia pit 37 online w każdej chwili można znaleźć i ściągnąć na swój komputer.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-01-13 15:05:57
Tagi: podatek, dzieło, urząd

Jeżeli chcemy na własną rękę wykonywać rachunkowość dla własnej firmy, to online wychodzi na przód też w tej dziedzinie.

Księgowość
Napisał: Times Square PR
Na podstawie: Times Square PR
W czasach jeszcze wyższych technologii online oraz nowoczesności, tak jak bankowość internetowa stała się rutynom w użytkowaniu, tak także rachunkowość dla przedsiębiorstwa staje się normom. Przede wszystkim masz dostęp do swoich faktur całą dobę, małe koszty obsługi rachunkowości, a także więcej czasu na kierowanie swojej działalności.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-01-12 09:49:58
Tagi: oszczędność, firmy, VAT, biznesu, oceny, profesjonalistów, ekspertów, weryfikacja, SSL

Czy proste jest granie na giełdzie, czy jest to coś dla wszystkich osób? Co zrobić, aby zacząć grać? Czy można w taki sposób zarobić?

maklerzy na giełdzie
Napisał: Allan Ajifo
Na podstawie: http://www.flickr.com
Gra na giełdzie to rzeczywiście rozległy temat, oraz raczej nie jest możliwe, by opisać takie zagadnienie w pojedynczym artykule. Niemniej, możemy omówić podstawowe i najważniejsze aspekty jeśli chodzi o inwestowanie i grę na giełdzie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-01-07 10:40:56
Tagi: pieniądze, Ryzyko, giełda, notowania, akcje

Artykuły

Tematyka

Artykuły archiwalne

Wpisy

Polecane wideo

O serwisie

Jeśli planujesz rozpocząć własną działalność gospodarczą, już ja prowadzisz lub po prostu chcesz rozwijać się jako pracownik i człowiek to nie mogłeś lepiej trafić. Nasz serwis internetowy przeznaczony jest dla wszystkich przedsiębiorczych ludzi, którzy pragną poznać świat biznesu i rozwijać się razem z nim.