Świat nowoczesnego biznesu Poznaj go!

Chcesz ekspresowo i bez pomyłek rozliczyć podatki za rok 2015?

Możliwości rozliczenia podatku jest kilka. Tylko nasz wybór, czy chcielibyśmy powierzyć tę pracę komuś z zewnątrz, czy wypełnić sobie PIT samemu – w zwyczajnej, papierowej wersji lub via internet. Każdy sposób jest dobry, dlatego wybierzmy ten, który będzie nam najbardziej pasował i który da nam pewność, że nasze zeznanie roczne zostało złożone poprawnie.


Jeżeli jesteśmy niepewni, czy poprawnie wypełnimy nasz PIT, możemy udać się do biura lub do samodzielnej, znajomej księgowej. Wypełnienie niezbyt skomplikowanego PIT-u kosztuje zwykle około 15-20 złotych i zajmuje zwykle kilka minut, maksymalnie pół godziny. Rozliczony dokument PIT biuro - biurowe ścianki szklane może (po podpisaniu go przez nas) w wersji papierowej wysłać bezpośrednio do urzędu. Ale istnieje także możliwość przesłania go jako e-deklarację, to znaczy dokumentu elektronicznego, niewymagającego podpisu. Kopia dla nas jest drukowana przez biuro.

Korporacja
Napisał: Fabrice Florin
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dobrze jest ją posiadać, dlatego, że może nam się jeszcze przydać, np. w banku gdy będziemy ubiegać się o kredyt. Jeśli chcemy dokonać rozliczenia PIT sami, możemy ściągnąć sobie z internetu PIT 2015 program, który jest zupełnie bezpłatny i postępować zgodnie z poleceniami, wypełniając poszczególne rubryki. Zwykle jest to dość łatwe i nie sprawia większych problemów. Dokument PIT wypełniony na komputerze również możemy wysłać bezpośrednio do systemu urzędów skarbowych, a kopię dla nas sobie zatrzymać. Miejmy na uwadze to, że można odjąć 1 procent podatku na działalność dobroczynną albo instytucje pożytku publicznego.


Jeśli dostaliśmy płytę taką jak „PIT 2015 program” jako dodatek do prasy albo w ramach jakiejś akcji promocyjnej, można mieć pewność, iż KRS placówki, od której ją otrzymaliśmy, znajduje się w polu jednego procenta. Zdecydujmy o miejscu, któremu chcemy pomóc świadomie, żeby nie decydować się na przypadkową instytucję tylko z tej przyczyny, że już jest umieszczona w deklaracji podatkowej -

Jeśli tylko nie pozostawimy rozliczenia rocznego na ostatni moment, nawet drobne błędy będzie można jeszcze poprawić.

Nie poddawaj się - kontynuuj wyszukiwanie interesujących Cię postów. Wyszukasz ich dość sporo na naszej następnej witrynie. Zachęcamy!

Lepiej zrobić to wcześniej i nie zwlekać do ostatniego dnia kwietnia, by uniknąć awarii wynikającej z przeładowania systemu czy tłoku w urzędzie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-11-30 15:03:45
Tagi: dokument, formularz, KRS, deklaracja, e-deklaracja

Artykuły

Tematyka

Artykuły archiwalne

Wpisy

Polecane wideo

O serwisie

Jeśli planujesz rozpocząć własną działalność gospodarczą, już ja prowadzisz lub po prostu chcesz rozwijać się jako pracownik i człowiek to nie mogłeś lepiej trafić. Nasz serwis internetowy przeznaczony jest dla wszystkich przedsiębiorczych ludzi, którzy pragną poznać świat biznesu i rozwijać się razem z nim.