Świat nowoczesnego biznesu Poznaj go!

Czy warto zakładać konto w banku specjalnie dla prowadzonej działalności? Jakie wybrać?

Jednoosobowa działalność gospodarcza to z pewnością najczęściej spotykany wariant prowadzonej działalności. Istnieje rzeczywiście bardzo dużo plusów prowadzenia takiej działalności, między innymi łatwość założenia, mniejsze wpłaty na ZUS przez początkowe dwa lata od startu (jeżeli jest to pierwsza nasza działalność), jak również możliwość swobodnego podejmowania decyzji.Natomiast również tego typu forma działalności powinna mieć rachunek bankowy.

ranking kont bankowych
Na podstawie: pixabay.com
Przedsiębiorca może skorzystać z swojego konta osobistego, ale tylko gdy firmuje działalność własnym nazwiskiem. Dobrze jest jednak założyć oddzielne konto firmowe. Tak właściwie nie jest to skomplikowana sprawa, nie zabiera również nam jakoś dużo czasu. Jeżeli wybieramy rachunek firmowy powinniśmy jednakże przeanalizować wysokość opłat, jakie trzeba ponieść, najlepiej więc zobaczyć konto dla firm ranking taki jak na przykład: Banki zachęcają darmowymi kontami, ale dobrze w takiej sytuacji dokładnie zapoznać się z opłatami jakie ściąga bank, by sprawdzić, czy pozostałe koszty mające związek z prowadzeniem rachunku nie są przesadnie duże.Tak może się zdarzyć jeśli chodzi o prowizję za przelewy oraz opłaty za kartę do bankomatu. Często najbardziej korzystną ofertę mają banki internetowe.

Ten wpis ma ciekawe dane na omawiany temat - jeśli chcesz uzyskać więcej wpisów, to odwiedź stronę faktura programy, która omawia podobne problemy.

Warto zobaczyć, czy ilość darmowych bankomatów jest odpowiednia dla nas. Jak mamy w planach najczęściej płacić gotówką, to korzystniejszym rozwiązaniem będzie konto w banku, którego bankomaty albo placówkę posiadamy blisko miejsca gdzie mieszkamy lub firmy. Na początek funkcjonowanie firmy świeżo upieczonemu przedsiębiorcy wystarczy podstawowy rachunek w banku, okaże się to wygodne, bo posłuży on do płatności do ZUS-u jak również do Urzędu Skarbowego.

finanse
Napisał: peddhapati
Na podstawie: http://www.flickr.com
Będzie także służył do standardowego regulowania bieżących opłat. Banki posiadają we własnej ofercie także rachunki bankowe z dodatkowymi pakietami usług, ich obsługa jest jednak droższa. Należy więc pomyśleć nad tym, czy w firmie potrzebne będzie konto bankowe takiego rodzaju. Najlepiej w związku z tym przed wybraniem takiego konta firmowego skorzystać z dostępnych w internecie porównywarek finansowych takich jak ta: , na takich stronach będziemy mieć całkowitą informację na temat ofert, jakie proponują instytucje bankowe.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-11-17 13:20:40
Tagi: porównywarka, firma, gotówka, konto

Artykuły

Tematyka

Artykuły archiwalne

Wpisy

Polecane wideo

O serwisie

Jeśli planujesz rozpocząć własną działalność gospodarczą, już ja prowadzisz lub po prostu chcesz rozwijać się jako pracownik i człowiek to nie mogłeś lepiej trafić. Nasz serwis internetowy przeznaczony jest dla wszystkich przedsiębiorczych ludzi, którzy pragną poznać świat biznesu i rozwijać się razem z nim.