Świat nowoczesnego biznesu Poznaj go!

November 2015 archive

Chcesz ekspresowo i bez pomyłek rozliczyć podatki za rok 2015?

rozliczanie na pit
Napisał: Maurice Velati
Na podstawie: http://www.flickr.com
Sposobów rozliczenia podatku jest kilka. Tylko od nas zależy, czy chcielibyśmy zlecić tę pracę komuś innemu, czy policzyć swój PIT samemu – w zwyczajnej, papierowej wersji albo drogą internetową. Wszystkie sposoby są dobre, więc zdecydujmy się na taki, który będzie nam najbardziej pasował i przy którym zyskamy pewność, iż nasze zeznanie roczne zostało złożone poprawnie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-11-30 15:03:45
Tagi: dokument, formularz, KRS, deklaracja, e-deklaracja

PIT 2015 i PITy 2016 – słów, którymi warto się wysłużyć przy szukaniu programu do rocznych rozliczeń.

rozliczenie PIT
Napisał: Lucas Hayas
Na podstawie: http://www.flickr.com
Postęp ekonomiczny, gospodarczy i technologiczny przyczynił się do sporego rozkwitu społeczeństw. W ogromnym stopniu rozwinęły się wszystkie dyscypliny życia, jakie wpływają na jednostkę. Ulegają one stale udoskonalaniu oraz ulepszaniu, by jeszcze bardziej ułatwiać obywatelowi życie a także wykonywanie różnych zadań i czynności, dzięki czemu staje się on bardziej efektywny oraz skuteczny.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-11-30 14:42:44
Tagi: praca, rozliczanie, korekta

Składanie deklaracji PIT w sieci

PIT
Napisał: eFile989
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przyjmowanie deklaracji podatkowych online staje się dziś właściwie standardem. Składanie pitów tą drogą ma coraz więcej zwolenników i to nie dziwi, gdyż jest to wyjątkowo komfortowe i nie zabiera dużo czasu. Właściwe wzory deklaracji pit 37 można pobierać z internetu i wysłać do odpowiedniego urzędu skarbowego. Taka deklaracja podatkowa, czyli specjalna forma obowiązkowego przekazywania wszelkich informacji dla celów podatkowych, musi być całkowicie zgodna z prawem.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-11-27 15:10:43
Tagi: podatki, finanse, deklaracja

Progi podatkowe - przy jakich zarobkach przechodzimy na inny

wyliczanie podatków
Napisał: eFile.com
Na podstawie: http://www.flickr.com
Słowo podatki dla różnych ludzi jest czymś, co przywołuje senne koszmary. Ludzie, zazwyczaj, nie przepadają za podatkami. Chociaż każdy stara się bez zbędnego marudzenia po prostu stosować się do prawa podatkowego. W naszym kraju są wprowadzone dwa progi podatkowe osiemnastoprocentowy i trzydziestodwuprocentowy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-11-25 13:51:43
Tagi: prawo, wynagrodzenia, instytucje, wystawianie faktur

Czy warto wynająć kancelarie prawnicze przy obsłudze zamówień publicznych?

finanse
Napisał: reynermedia
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ostatnimi laty sytuacja gospodarcza w Polsce nie napawa optymizmem. Wiele firm obwieszcza plajtę. Młodzi Polacy z braku pracy emigrują do krajów na zachodzie. Zauważa się przestój w gospodarce, który w najbliższym odstępie czasu może posunąć zapaść ekonomiczną. Chociaż w dwudziestym pierwszym wieku panuje globalizacja, to jednakże ogromna konkurencja ze wschodu staje się zbyt trudna do pokonania dla naszych przedsiębiorców. Ratującą życie nadzieją dla polskich firm jest obsługa zamówień publicznych. Czy firmy powinny same starać się o zamówienia publiczne czy powinny zatrudnić profesjonalne kancelarie prawnicze?

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-11-24 12:42:44
Tagi: prawo, przetarg, ekonomia, usługa

Księgowość Sp zoo to istotne zadanie

zarządzanie przedsiębiorstwem
Napisał: MBWA PR
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jak prezentuje się księgowość dla małej firmy?

Gdy posiadamy swoją firmę, to zazwyczaj staramy się zatrudniać jak najmniej osób, tak żeby nie wytwarzać niepotrzebnych wydatków. Przez to właśnie tak ważne okazuje się być to, by namyślić się, czy w naszej sytuacji nie spiszą się dobrze osoby z zewnątrz, które będą zajmować się naszą firmą, jedynie tyle ile będzie to niezbędne. Istnieje sporo biur rachunkowych, które oferują księgowość dla małej firmy, co jest o tyle świetnym rozwiązaniem, że będziemy płacili jedynie za te godziny, które faktycznie będą przepracowane nad naszymi pismami i nie będziemy zmuszeni do przyszykowania kolejnego miejsca pracy oraz zatrudniania kolejnej osoby na cały etat, zwłaszcza jeśli powiemy, że nie będziemy posiadali dla niej odpowiednio dużo pracy. Trzeba skorzystać z takich rozwiązań, bo mają szansę się one okazać najbardziej opłacalne, gdy mamy niewielką firmę - doczytaj www.solus.wroclaw.pl.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-11-23 12:59:42
Tagi: firma, działalność gospodarcza, gotówka, etat

Stosowne biuro rachunkowe pomoże każdemu nie tylko początkującemu sprzedawcy

księgowa
Napisał: NATO E-3A Component
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jak doskonale wiadomo dzisiaj jeszcze więcej osób decyduje się wziąć sprawy w swoje ręce i tak zarządzać swoim trwaniem, iż zakłada swoją własną działalność, dzięki jakiej jest w stanie zapracować pieniądze, służące podtrzymaniu i zagwarantowaniu fundamentalnych zapotrzebowań swoich i swojej rodziny.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-11-23 12:29:41
Tagi: pieniądze, finanse, Przedsiębiorcy

Systemy nadzorowania przedsiębiorstwem - istotne ułatwienie większości procesów

dokumenty
Napisał: Historyworks
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dzisiaj przeróżne przedsiębiorstwa działają dzięki wdrożonym systemom, jakie poprawiają realizację licznych zadań. Jest to na pewno istotne szczególnie w grupach projektowych, w jakich porozumiewanie się ma ogromne znaczenie. Skutkiem tego, wszelkiego rodzaju rozwiązania ułatwiające kooperację w zespole, oraz kierowanie nim są dla przedsiębiorstwa relewantne. Dodatkowo, komunikowanie się w licznych kwestiach za pomocą systemów elektronicznych zdecydowanie usprawnia funkcjonowanie całej firmy i jest o wiele wygodniejsze dla pracowników. Nowoczesne systemy, jakie ponadto zwiększają konkurencyjność korporacji są jeszcze bardziej w cenie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-11-18 14:52:40
Tagi: firma, korporacja, Strategia, zysk

W jaki sposób uporać się z przerażającymi rachunkami z gaz lub?

palnik gazowy
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Żyjemy w czasach, w których nikogo już nie dziwią rosnące opłaty ze gaz, jak i prąd. Na porządku dziennym są także zmiany cen paliwa, które nie bez powodu przerażają kierowców, jak również skłaniają ich wręcz do pozostawienia pojazdu garażu oraz przeproszenia się z komunikacją miejską. Podczas gdy wszelkie rachunki coraz trudniej traktować z dystansem, a budżet domowy okazuje się niepokojąca ograniczony nie pozostaje nic innego, jak tylko zastanowić się nad metodami na mniejszą lub większą oszczędność.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-11-18 10:27:39
Tagi: ogrzewanie, sezon, żarówki, rachunki

Chorobowe pracownika ma sposobność opłacać zus

pieniądze
Napisał: epSos .de
Na podstawie: http://www.flickr.com
Pensja 3500 brutto okazuje się być przed uregulowaniem składek. W zależności od tego jakie stanowisko zajmujemy, jakie posiadamy doświadczenie w pracy i w jakim zakładzie jesteśmy zatrudnieni, nasze wynagrodzenia mają szansę się znacznie różnić.Zostało ustalone, że minimalne wynagrodzenie 2015, które ma pozwolić na godne życie będzie wynosiło 1750 zł brutto, a zatem jeszcze przed uregulowaniem wszystkich składek.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-11-17 13:28:39
Tagi: pracodawca, brutto, ministerstwa

Czy warto zakładać konto w banku specjalnie dla prowadzonej działalności? Jakie wybrać?

konta bankowe
Napisał: Ken Teegardin
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jednoosobowa firma to z pewnością najczęściej spotykany wariant prowadzonej działalności. Jest faktycznie sporo plusów prowadzenia tego typu firmy, jak proste jej zarejestrowanie, mniejsze wpłaty na ZUS przez początkowe dwa lata od startu (jeśli jest to pierwsza nasza działalność), a także możliwość w pojedynkę podejmowania decyzji.Natomiast również taka forma działalności musi mieć rachunek bankowy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-11-17 13:20:40
Tagi: porównywarka, firma, gotówka, konto

Mając pytania odnośnie istotnych kwestii powiązanych z ubezpieczeniem warto wyszukiwać informacji w sieci

pracownicy firmy
Napisał: TownePost Network
Na podstawie: http://www.flickr.com
W obecnych czasach niezmiernie istotne jest, żeby być na bieżąco w zagadnieniu ubezpieczeń i składek pracowniczych. Jest to potrzebne w okolicznościach, kiedy zachodzą zmiany w wynagrodzeniach lub składkach ubezpieczeniowych odprowadzanych przez firmę. Ubezpieczenia zdrowotne czy społeczne powinny być znaczące dla każdego pracującego człowieka, albowiem spławiają z nich później rozliczne korzyści.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-11-17 11:51:40
Tagi: czas, ubezpieczenia, poradniki, informatory, przewodniki, okres

W jaki sposób szybko i bezproblemowo odnaleźć pracę?

rozmowa rekrutacyjna
Napisał: iStock
Na podstawie: iStock
Poszukiwanie zatrudnienia nie należy do kwestii prostych. Z pewnością może wiązać się ze sporymi stresami. Jednak w rzeczywistości nie musi to być tak trudne, gdy zastosujemy się do paru istotnych rad. Przede wszystkim należy się do tego procesu we właściwy sposób przygotować. Z początku należy sobie postawić pytanie: jak napisać CV?

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-11-17 11:07:42
Tagi: Rekrutacja, wykształcenie, doświadczenie, curriculum vitae

Czy dobrze jest ubezpieczyć swoje M?

mieszkanie
Na podstawie: www.morguefile.com
Coraz częściej decydujemy się na kupno swojego M. Wraz z decyzją o kupnie pojawia się pytanie, czy dobrze jest swoje nowe mieszkanie ubezpieczyć. Konieczność opłacania należności raz w miesiącu to często duże obciążenie dla budżetu. Jednak ubezpieczenie to realne bezpieczeństwo.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-11-13 15:28:39
Tagi: mieszkanie, zabezpieczenia, agent ubezpieczeniowy

Wypełnij zeznanie podatkowe za pomocą odpowiedniego programu i nie marnuj czasu w kolejkach

deklaracja pit
Napisał: Lucas Hayas
Na podstawie: http://www.flickr.com
Gdy nadchodzi termin oddawania PIT-ów w Urzędach Skarbowych możemy zaobserwować wielkie kolejki. Żeby tego uniknąć najlepiej wcześniej uzupełnić odpowiednie dokumenty czy też skorzystać z wypełniania PIT przez internet.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-11-10 14:09:38
Tagi: biuro, dokument, urząd

Biuro księgowe z Wrocławia przedstawia własne usługi

Księgowość
Małe przedsiębiorstwa również mogą oferować zewnętrzne usługi księgowe. Księgowość to dosyć trudna kategoria, w której jeszcze co chwilę coś się pojawia. Dlatego właśnie tak istotne jest to, aby zastanowić się, czy zewnętrzne usługi księgowe nie będą dla nas właściwym rozwiązaniem, bez względu na to, jakich rozmiarów będzie nasz zakład.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-11-08 17:34:39
Tagi: program, Księgowość, firma, usługi

Rozliczamy się ze Skarbówką w 2016

kalkulator i dokument
Napisał: eFile989
Na podstawie: http://www.flickr.com
Polska jest krajem, który biurokracją stoi. Nieistotne, czy chodzi o milionera, czy mówimy o przeciętnym Nowaku każdy ma zobowiązania względem państwa wiążące się z wypełnianiem szeregu dokumentów. Do takich należy również rozliczanie się ze Skarbówką.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-11-02 15:34:36
Tagi: online, korekta, pity, książeczka