Świat nowoczesnego biznesu Poznaj go!

November 2015 archive

Chcesz ekspresowo i bez pomyłek rozliczyć podatki za rok 2015?

rozliczanie na pit
Napisał: Maurice Velati
Na podstawie: http://www.flickr.com
Możliwości złożenia deklaracji podatkowej jest kilka. To od nas zależy, czy chcielibyśmy zlecić to komuś innemu, czy policzyć swój PIT samodzielnie – w klasycznej, papierowej formie lub via internet. Każdy sposób jest dobry, więc wybierzmy taki, który będzie nam najbardziej pasował i przy którym zyskamy pewność, iż nasze zeznanie roczne zostało złożone poprawnie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-11-30 15:03:45
Tagi: dokument, formularz, KRS, deklaracja, e-deklaracja

PIT 2015 i PITy 2016 – słów, którymi warto się wysłużyć przy szukaniu programu do rocznych rozliczeń.

rozliczenie PIT
Napisał: Lucas Hayas
Na podstawie: http://www.flickr.com
Rozwój finansowy, gospodarczy i techniczny przyczynił się do bardzo dużego rozwoju społeczeństw. W bardzo dużym stopniu rozwinęły się wszystkie dziedziny życia, jakie mają wpływ na jednostkę. Ulegają one ciągle usprawnianiu oraz ulepszaniu, aby jeszcze bardziej uprościć człowiekowi życie oraz wykonywanie różnorakich zadań oraz czynności, przez co staje się on bardziej wydajnych i skuteczny.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-11-30 14:42:44
Tagi: praca, rozliczanie, korekta

Składanie deklaracji PIT w sieci

PIT
Napisał: eFile989
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przyjmowanie deklaracji podatkowych internetowych staje się obecnie właściwie standardem. Składanie pitów drogą elektroniczną ma sporo zwolenników i nic dziwnego, ponieważ jest to wyjątkowo wygodne i nie zabiera wiele czasu. Profesjonalne wzory deklaracji pit 37 można pobierać z internetu i wysłać do właściwego urzędu skarbowego. Nasza deklaracja podatkowa, to znaczy specjalna forma aktualnego przekazywania wszelkich informacji dla celów podatkowych, musi być stuprocentowo zgodna z prawem.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-11-27 15:10:43
Tagi: podatki, finanse, deklaracja

Progi podatkowe - przy jakich zarobkach przechodzimy na inny

wyliczanie podatków
Napisał: eFile.com
Na podstawie: http://www.flickr.com
Słowo podatki dla różnych ludzi jest czymś, co przywołuje gęsią skórkę. Ludzie, po prostu, nie lubią podatków. Choć wszyscy starają się bez wielkiego marudzenia po prostu pamiętać o prawie podatkowym. W naszym kraju istnieją dwa progi podatkowe 18% i trzydziestodwuprocentowy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-11-25 13:51:43
Tagi: prawo, wynagrodzenia, instytucje, wystawianie faktur

Czy warto wynająć kancelarie prawnicze przy obsłudze zamówień publicznych?

finanse
Napisał: reynermedia
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ostatnimi laty stan gospodarki polskiej nie wygląda zbyt ciekawie. Wiele biznesów obwieszcza plajtę. Polacy w sile wieku z niedoboru pracy wyjeżdżają do krajów na zachodzie. Obserwuje się zastój w biznesie, który w niedługim odstępie czasu może posunąć zapaść ekonomiczną. Mimo tego, że w naszej epoce rynki są globalne, to jednakże ogromna konkurencja ze wschodu jest zbyt trudna do pokonania dla rodzimych przedsiębiorców. Ratującą życie szansą dla polskich firm jest obsługa zamówień publicznych. Czy firmy powinny same ubiegać się o zamówienia publiczne czy powinny skorzystać z pomocy doświadczonych kancelarii prawniczych?

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-11-24 12:42:44
Tagi: prawo, przetarg, ekonomia, usługa

Księgowość Sp zoo to istotne zadanie

zarządzanie przedsiębiorstwem
Napisał: MBWA PR
Na podstawie: http://www.flickr.com
Sporo biur rachunkowych proponuje księgowość dla małej firmy

Kiedy posiadamy swoją działalność gospodarczą, to nierzadko chcemy przyjmować mało pracowników, tak by nie generować niepotrzebnych wydatków. Przez to właśnie tak istotne okazuje się być to, aby zastanowić się, czy w naszej sytuacji nie spiszą się dobrze osoby z zewnątrz, które będą zajmowały się naszą firmą, jedynie tyle ile będzie to konieczne. Okazuje się być sporo biur rachunkowych, które oferują księgowość dla małej firmy, co okazuje się być o tyle dobrym pomysłem, że będziemy opłacali jedynie za te godziny, które faktycznie będą przerobione nad naszymi dokumentami oraz nie będziemy zmuszeni do przygotowania odmiennego miejsca pracy oraz zatrudniania następnej osoby na pełen etat, zwłaszcza jeżeli powiemy, że nie będziemy mieli dla niej odpowiednio wiele roboty. Warto skorzystać z takich rozwiązań, ponieważ mają szansę się one okazać najbardziej korzystne, jeśli posiadamy małą firmę - więcej www.solus.wroclaw.pl.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-11-23 12:59:42
Tagi: firma, działalność gospodarcza, gotówka, etat

Stosowne biuro rachunkowe pomoże każdemu nie tylko początkującemu sprzedawcy

księgowa
Napisał: NATO E-3A Component
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jak znakomicie wiadomo dzisiaj jeszcze więcej osób postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i tak zarządzać swoim trwaniem, iż zakłada swoją osobistą działalność, dzięki jakiej jest w stanie zapracować finanse, służące utrzymaniu i zapewnieniu podstawowych zapotrzebowań swoich i swojej familii.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-11-23 12:29:41
Tagi: pieniądze, finanse, Przedsiębiorcy

Systemy nadzorowania przedsiębiorstwem - istotne ułatwienie większości procesów

dokumenty
Napisał: Historyworks
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dzisiaj przeróżne korporacje funkcjonują dzięki wdrożonym systemom, które usprawniają realizację licznych zadań. Jest to bez wątpienia ważne szczególnie w grupach projektowych, w których komunikacja ma wielkie znaczenie. W związku z tym, wszelkiego rodzaju rozwiązania ułatwiające kooperację w zespole, a także zarządzanie nim są dla firmy znaczące. Na dodatek, komunikowanie się w wielu kwestiach za sprawą systemów elektronicznych wyraźnie usprawnia działanie całej firmy i jest zdecydowanie wygodniejsze dla pracowników. Dzisiejsze systemy, które dodatkowo intensyfikują konkurencyjność firmy są jeszcze bardziej w cenie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-11-18 14:52:40
Tagi: firma, korporacja, Strategia, zysk

W jaki sposób uporać się z przerażającymi rachunkami z gaz lub?

palnik gazowy
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Żyjemy w czasach, w których nikogo już nie dziwią rosnące opłaty ze gaz, jak i energię elektryczną. Codziennością są też zmiany cen paliwa, które coraz częściej przerażają kierowców, a nierzadko skłaniają ich nawet do pozostawienia auta garażu i przeproszenia się z autobusami lub tramwajami. Podczas kiedy poszczególne rachunki coraz ciężej traktować z dystansem, natomiast budżet domowy okazuje się niepokojąca ograniczony najlepiej zastanowić się nad metodami na mniejszą lub większą oszczędność.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-11-18 10:27:39
Tagi: ogrzewanie, sezon, żarówki, rachunki

Chorobowe pracownika ma sposobność opłacać zus

pieniądze
Napisał: epSos .de
Na podstawie: http://www.flickr.com
Pensja 3500 brutto będzie przed odciągnięciem składek. W zależności od tego jakie stanowisko zajmujemy, jakie mamy doświadczenie w pracy i w jakim przedsiębiorstwie jesteśmy zatrudnieni, nasze wynagrodzenia mają szansę się mocno różnić.jest ustalone, że minimalne wynagrodzenie 2015, które ma pozwolić na odpowiednie życie będzie wynosić 1750 zł brutto, a zatem jeszcze przed opłaceniem wszelkich składek.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-11-17 13:28:39
Tagi: pracodawca, brutto, ministerstwa

Czy warto zakładać konto w banku specjalnie dla prowadzonej działalności? Jakie wybrać?

konta bankowe
Napisał: Ken Teegardin
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jednoosobowa firma to zdecydowanie najczęstszy wariant prowadzenia działalności. Istnieje faktycznie bardzo dużo plusów prowadzenia tego typu działalności, jak łatwość założenia, mniejsze składki ZUS przez pierwsze dwa lata od rozpoczęcia (jeżeli jest to pierwsza nasza działalność), a także możliwość swobodnego podejmowania decyzji.Nawet jednak tego typu forma działalności powinna posiadać rachunek w banku.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-11-17 13:20:40
Tagi: porównywarka, firma, gotówka, konto

Mając pytania odnośnie istotnych kwestii powiązanych z ubezpieczeniem warto wyszukiwać informacji w sieci

pracownicy firmy
Napisał: TownePost Network
Na podstawie: http://www.flickr.com
Aktualnie bardzo ważne jest, aby być na bieżąco w pojęciu ubezpieczeń i składek pracowniczych. Jest to przydatne w sytuacjach, kiedy występują zmiany w wynagrodzeniach bądź składkach ubezpieczeniowych odprowadzanych przez firmę. Ubezpieczenia medyczne czy socjalne powinny być ważne dla każdego pracującego człowieka, bo spławiają z nich później rozliczne korzyści.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-11-17 11:51:40
Tagi: czas, ubezpieczenia, poradniki, informatory, przewodniki, okres

W jaki sposób szybko i bezproblemowo odnaleźć pracę?

rozmowa rekrutacyjna
Napisał: iStock
Na podstawie: iStock
Szukanie zatrudnienia nie należy do kwestii prostych. Z pewnością wiąże się ze sporymi stresami. Jednak w rzeczywistości nie musi to być tak trudne, gdy zastosujemy się do rozlicznych istotnych wskazówek. Przede wszystkim trzeba się do tego procesu we właściwy sposób przygotować. Z początku należy sobie odpowiedzieć na kwestię: jak napisać CV?

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-11-17 11:07:42
Tagi: Rekrutacja, wykształcenie, doświadczenie, curriculum vitae

Czy dobrze jest ubezpieczyć swoje M?

mieszkanie
Na podstawie: www.morguefile.com
Coraz częściej decydujemy się na kupno swojego lokum. Wraz z kupnem pojawia się pytanie, czy dobrze jest swoje nowe M ubezpieczyć. Obowiązek comiesięcznego regulowania należności to nie małe obciążenie dla budżetu. Jednak ubezpieczenie to realne bezpieczeństwo.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-11-13 15:28:39
Tagi: mieszkanie, zabezpieczenia, agent ubezpieczeniowy

Wypełnij zeznanie podatkowe za pomocą odpowiedniego programu i nie marnuj czasu w kolejkach

deklaracja pit
Napisał: Lucas Hayas
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kiedy nadchodzi okres oddawania PIT-ów w Urzędach Skarbowych możemy zaobserwować długie kolejki. Aby tego uniknąć najlepiej wcześniej wypełnić wymagane dokumenty czy też skorzystać z oddawania PIT przez internet.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-11-10 14:09:38
Tagi: biuro, dokument, urząd

Biuro księgowe z Wrocławia przedstawia własne usługi

Księgowość
Niewielkie firmy także mogą posiadać zewnętrzne usługi księgowe. Księgowość to dosyć trudna dziedzina, w której jeszcze co chwilę coś się odmienia. Z tego powodu właśnie tak ważne jest to, żeby zastanowić się, czy zewnętrzne usługi księgowe nie będą dla nas dobrym rozwiązaniem, bez względu na to, jakich rozmiarów jest nasz zakład.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-11-08 17:34:39
Tagi: program, Księgowość, firma, usługi

Rozliczamy się ze Skarbówką w 2016

kalkulator i dokument
Napisał: eFile989
Na podstawie: http://www.flickr.com
Polska jest krajem, który biurokracją stoi. Nieistotne, czy chodzi o milionera, czy mówimy o przeciętnym Nowaku każdy posiada zobowiązania wobec państwa wiążące się z wypełnianiem szeregu dokumentów. Do takowych należy również rozliczanie się z Urzędem Skarbowym.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-11-02 15:34:36
Tagi: online, korekta, pity, książeczka

Artykuły

Tematyka

Artykuły archiwalne

Wpisy

Polecane wideo

O serwisie

Jeśli planujesz rozpocząć własną działalność gospodarczą, już ja prowadzisz lub po prostu chcesz rozwijać się jako pracownik i człowiek to nie mogłeś lepiej trafić. Nasz serwis internetowy przeznaczony jest dla wszystkich przedsiębiorczych ludzi, którzy pragną poznać świat biznesu i rozwijać się razem z nim.