Świat nowoczesnego biznesu Poznaj go!

November 2015 archive

Chcesz ekspresowo i bez pomyłek rozliczyć podatki za rok 2015?

rozliczanie na pit
Napisał: Maurice Velati
Na podstawie: http://www.flickr.com
Sposobów rozliczenia podatku jest kilka. Tylko nasz wybór, czy chcielibyśmy zlecić to komuś innemu, czy rozliczyć sobie PIT samodzielnie – w klasycznej, papierowej formie albo via internet. Każdy sposób jest dobry, więc wybierzmy taki, który będzie nam najbardziej odpowiadał i przy którym zyskamy pewność, że nasza deklaracja została rozliczona prawidłowo.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-11-30 15:03:45
Tagi: dokument, formularz, KRS, deklaracja, e-deklaracja

PIT 2015 i PITy 2016 – słów, którymi warto się wysłużyć przy szukaniu programu do rocznych rozliczeń.

rozliczenie PIT
Napisał: Lucas Hayas
Na podstawie: http://www.flickr.com
Rozkwit finansowy, gospodarczy oraz techniczny przyczynił się do ogromnego rozwoju społeczeństw. W ogromnym stopniu rozwinęły się wszystkie dziedziny życia, jakie wpływają na jednostkę. Ulegają one stale udoskonalaniu i ulepszaniu, aby jeszcze bardziej uprościć obywatelowi życie a także wykonywanie różnorodnych zadań oraz czynności, dzięki czemu staje się on bardziej efektywny oraz skuteczny.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-11-30 14:42:44
Tagi: praca, rozliczanie, korekta

Składanie deklaracji PIT w sieci

PIT
Napisał: eFile989
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przyjmowanie deklaracji podatkowych sieciowych staje się dzisiaj właściwie standardem. Składanie pitów tą drogą ma sporo zwolenników i nic dziwnego, ponieważ jest to niesamowicie wygodne i nie zabiera wiele czasu. Dobrze przygotowane wzory deklaracji pit 37 można pobierać w sieci i przesłać do odpowiedniego urzędu skarbowego. Nasza deklaracja podatkowa, to znaczy specjalna forma aktualnego przekazywania wszystkich informacji dla celów podatkowych, musi być stuprocentowo zgodna z prawem.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-11-27 15:10:43
Tagi: finanse, deklaracja, podatki

Progi podatkowe - przy jakich zarobkach przechodzimy na inny

wyliczanie podatków
Napisał: eFile.com
Na podstawie: http://www.flickr.com
Słowo podatki dla różnych ludzi jest czymś, co przywołuje gęsią skórkę. Ludzie, po prostu, nie lubią podatków. Choć wszyscy starają się bez wielkiego marudzenia po prostu pamiętać o prawie podatkowym. W naszym kraju istnieją dwa progi podatkowe 18% i trzydziestodwuprocentowy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-11-25 13:51:43
Tagi: prawo, wynagrodzenia, instytucje, wystawianie faktur

Czy warto wynająć kancelarie prawnicze przy obsłudze zamówień publicznych?

finanse
Napisał: reynermedia
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ostatnimi laty sytuacja gospodarcza w Polsce nie napawa optymizmem. Dużo biznesów obwieszcza plajtę. Polacy w sile wieku z braku pracy wyjeżdżają za granicę. Obserwuje się zastój w gospodarce, który w najbliższym czasie może pogłębić zapaść ekonomiczną. Chociaż w naszej epoce panuje globalizacja, to jednak ogromna konkurencja ze wschodu staje się zbyt trudna do zwyciężenia dla naszych producentów. Dużą szansą dla naszych biznesów jest obsługa zamówień publicznych. Czy firmy powinny samodzielnie ubiegać się o zamówienia publiczne czy powinny zatrudnić profesjonalne kancelarie prawnicze?

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-11-24 12:42:44
Tagi: prawo, przetarg, ekonomia, usługa

Księgowość Sp zoo to istotne zadanie

zarządzanie przedsiębiorstwem
Napisał: MBWA PR
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dużo biur rachunkowych proponuje księgowość dla małej firmy

Jeżeli prowadzimy swoją działalność gospodarczą, to niejednokrotnie staramy się przyjmować mało pracowników, tak żeby nie wytwarzać niepotrzebnych kosztów. Dlatego właśnie tak istotne jest to, aby zastanowić się, czy w naszym przypadku nie spiszą się dobrze osoby z zewnątrz, które będą zajmować się naszą firmą, tylko tyle ile będzie to niezbędne. Istnieje sporo biur rachunkowych, które proponują księgowość dla małej firmy, co okazuje się być o tyle dobrym pomysłem, że będziemy płacili jedynie za te godziny, które faktycznie będą przerobione nad naszymi pismami oraz nie będziemy przymuszeni do przyszykowania odmiennego miejsca pracy oraz zatrudniania kolejnej osoby na cały etat, szczególnie jeżeli wiemy, że nie będziemy mieli dla niej odpowiednio wiele pracy. Warto korzystać z takich rozwiązań, ponieważ mają szansę się one okazać naprawdę opłacalne, jeśli posiadamy niewielką firmę - więcej tu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-11-23 12:59:42
Tagi: firma, działalność gospodarcza, gotówka, etat

Stosowne biuro rachunkowe pomoże każdemu nie tylko początkującemu sprzedawcy

księgowa
Napisał: NATO E-3A Component
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jak doskonale wiadomo dzisiaj jeszcze więcej osób decyduje się wziąć sprawy w swoje ręce i tak zarządzać swoim trwaniem, iż zakłada swoją własną działalność, dzięki jakiej jest w stanie zapracować pieniądze, służące podtrzymaniu i zagwarantowaniu fundamentalnych zapotrzebowań swoich i swojej rodziny.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-11-23 12:29:41
Tagi: pieniądze, finanse, Przedsiębiorcy

Systemy nadzorowania przedsiębiorstwem - istotne ułatwienie większości procesów

dokumenty
Napisał: Historyworks
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dzisiaj przeróżne przedsiębiorstwa działają dzięki wdrożonym systemom, jakie poprawiają realizację licznych zadań. Jest to na pewno istotne szczególnie w grupach projektowych, w jakich porozumiewanie się ma ogromne znaczenie. Skutkiem tego, wszelkiego rodzaju rozwiązania ułatwiające kooperację w zespole, oraz kierowanie nim są dla przedsiębiorstwa relewantne. Dodatkowo, komunikowanie się w licznych kwestiach za pomocą systemów elektronicznych zdecydowanie usprawnia funkcjonowanie całej firmy i jest o wiele wygodniejsze dla pracowników. Nowoczesne systemy, jakie ponadto zwiększają konkurencyjność korporacji są jeszcze bardziej w cenie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-11-18 14:52:40
Tagi: firma, korporacja, Strategia, zysk

W jaki sposób uporać się z przerażającymi rachunkami z gaz lub?

palnik gazowy
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Żyjemy w czasie, w którym nikogo już nie dziwią coraz wyższe opłaty ze gaz, czy prąd. Na porządku dziennym są również zmiany cen paliwa, jakie nie bez powodu przerażają kierowców, jak również skłaniają ich nawet do pozostawienia pojazdu garażu oraz przeproszenia się z autobusami lub tramwajami. Podczas kiedy poszczególne rachunki coraz ciężej traktować z dystansem, a budżet domowy staje się dosyć ograniczony nie pozostaje nic innego, jak tylko zastanowić się nad metodami na mniejszą lub większą oszczędność.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-11-18 10:27:39
Tagi: ogrzewanie, sezon, żarówki, rachunki

Chorobowe pracownika ma sposobność opłacać zus

pieniądze
Napisał: epSos .de
Na podstawie: http://www.flickr.com
Pensja 3500 brutto jest przed uregulowaniem składek. W zależności od tego jakie stanowisko będziemy zajmować, jakie mamy doświadczenie w robocie oraz w jakim przedsiębiorstwie pracujemy, nasze wynagrodzenia mają szansę się znacznie różnić.jest ustalone, że minimalne wynagrodzenie 2015, które powinno pozwolić na godne życie będzie wynosić 1750 zł brutto, a zatem jeszcze przed uregulowaniem wszelkich składek.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-11-17 13:28:39
Tagi: pracodawca, brutto, ministerstwa

Czy warto zakładać konto w banku specjalnie dla prowadzonej działalności? Jakie wybrać?

konta bankowe
Napisał: Ken Teegardin
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jednoosobowa firma to zdecydowanie najczęstszy wariant prowadzenia działalności. Istnieje faktycznie bardzo dużo plusów prowadzenia takiej działalności, między innymi proste jej zarejestrowanie, mniejsze składki ZUS przez początkowe dwa lata od rozpoczęcia (jeśli jest to pierwsza nasza działalność), jak również możliwość swobodnego podejmowania decyzji.Natomiast również tego typu forma działalności powinna posiadać rachunek bankowy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-11-17 13:20:40
Tagi: gotówka, firma, konto, porównywarka

Mając pytania odnośnie istotnych kwestii powiązanych z ubezpieczeniem warto wyszukiwać informacji w sieci

pracownicy firmy
Napisał: TownePost Network
Na podstawie: http://www.flickr.com
Aktualnie bardzo ważne jest, aby być na bieżąco w pojęciu ubezpieczeń i składek pracowniczych. Jest to przydatne w sytuacjach, kiedy występują zmiany w wynagrodzeniach bądź składkach ubezpieczeniowych odprowadzanych przez firmę. Ubezpieczenia medyczne czy socjalne powinny być ważne dla każdego pracującego człowieka, bo spławiają z nich później rozliczne korzyści.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-11-17 11:51:40
Tagi: czas, ubezpieczenia, poradniki, informatory, przewodniki, okres

W jaki sposób szybko i bezproblemowo odnaleźć pracę?

rozmowa rekrutacyjna
Napisał: iStock
Na podstawie: iStock
Poszukiwanie zatrudnienia nie należy do kwestii prostych. Bez wątpienia wiąże się ze sporymi stresami. Jednakże w rzeczywistości nie będzie to tak trudne, jeśli zastosujemy się do rozlicznych istotnych wskazówek. Przede wszystkim należy się do tego procesu w odpowiedni sposób przyszykować. Z początku wypada sobie postawić pytanie: jak napisać CV?

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-11-17 11:07:42
Tagi: Rekrutacja, wykształcenie, doświadczenie, curriculum vitae

Czy dobrze jest ubezpieczyć swoje M?

mieszkanie
Na podstawie: www.morguefile.com
Coraz częściej decydujemy się na kupno własnego lokum. Wraz z zakupem pojawia się pytanie, czy opłaca się swoje nowe mieszkanie ubezpieczyć. Obowiązek comiesięcznego regulowania należności to nie małe obciążenie dla budżetu. Jednak ubezpieczenie to realne bezpieczeństwo.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-11-13 15:28:39
Tagi: mieszkanie, zabezpieczenia, agent ubezpieczeniowy

Wypełnij zeznanie podatkowe za pomocą odpowiedniego programu i nie marnuj czasu w kolejkach

deklaracja pit
Napisał: Lucas Hayas
Na podstawie: http://www.flickr.com
Gdy nadchodzi termin oddawania PIT-ów w Urzędach Skarbowych możemy zaobserwować wielkie kolejki. Żeby tego uniknąć najlepiej wcześniej uzupełnić odpowiednie dokumenty czy też skorzystać z wypełniania PIT przez internet.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-11-10 14:09:38
Tagi: biuro, urząd, dokument

Biuro księgowe z Wrocławia przedstawia własne usługi

Księgowość
Usługi księgowe oferowane są w różnym zakresie. Księgowość to dość trudna dziedzina, w której jeszcze co chwilę coś się odmienia. Przez to właśnie tak istotne okazuje się być to, by zastanowić się, czy zewnętrzne usługi księgowe nie będą dla nas idealnym pomysłem, bez względu na to, jakiej wielkości będzie nasz zakład.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-11-08 17:34:39
Tagi: program, Księgowość, firma, usługi

Rozliczamy się ze Skarbówką w 2016

kalkulator i dokument
Napisał: eFile989
Na podstawie: http://www.flickr.com
Polska jest krajem, który biurokracją stoi. Nie jest ważne, czy chodzi o milionera, czy mówimy o przeciętnym Nowaku każdy posiada zobowiązania względem państwa, które wiążą się z wypełnianiem wielu dokumentów. Do takowych należy również rozliczanie się ze Skarbówką.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-11-02 15:34:36
Tagi: pity, korekta, online, książeczka

Artykuły

Tematyka

Artykuły archiwalne

Wpisy

Polecane wideo

O serwisie

Jeśli planujesz rozpocząć własną działalność gospodarczą, już ja prowadzisz lub po prostu chcesz rozwijać się jako pracownik i człowiek to nie mogłeś lepiej trafić. Nasz serwis internetowy przeznaczony jest dla wszystkich przedsiębiorczych ludzi, którzy pragną poznać świat biznesu i rozwijać się razem z nim.