Świat nowoczesnego biznesu Poznaj go!

Obligacje - z jakiego powodu warto w nie inwestować?

Inwestowanie w obligacje to wyśmienity pomysł na wysoki dochód. W przeciwieństwie do innych produktów bankowych, takich jak na przykład lokaty, obligacje są sporo wyżej oprocentowane - często nawet trzykrotnie. Obligacje często są oprocentowane zmiennie, w związku z tym zyski z obligacji mogą spadać czy też rosnąć.

polecana strona o inwestowaniu <div style=Jednak jeżeli stopa procentowa na rynku wzrasta - oprocentowanie obligacji również, co wiąże się z większym przychodem dla [TAG=inwestor" title="pieniądze" />
Napisał: kstudenta
Na podstawie: http://www.sxc.hu
. Oczywiście w obligacje trzeba inwestować mądrze, najlepiej wybierać te, które posiadają pewną pozycję na rynku. Istnieje wtenczas większa szansa na to, iż stopa procentowa będzie wzrastać zaś nie kurczyć się.

Na rynku odszukamy również obligacje z oprocentowaniem stałym. Co prawda jest ich trochę mniej, niż obligacji z oprocentowaniem zmiennym, ale inwestorzy też mogą w nie inwestować. Takie obligacje na pewno są znacznie bezpieczniejsze, albowiem mamy gwarancję pewnego, statecznego przychodu oraz wiemy ile zarobimy. Inwestowanie w obligacje z oprocentowaniem stałym zabezpieczają przed zwrotem inflacji. Inwestorzy wiedzą, jaka jest stopa oprocentowania, jakie są warunki naliczania odsetek oraz stopień należności przy wcześniejszym odstąpieniu z obligacji. Decydując się na inwestowanie w obligacje zdołamy wybrać różnorodne rodzaje obligacji ze względu na wysokość odsetek oraz czas trwania.Euro
Napisał: reynermedia
Na podstawie: http://www.flickr.com
Na rynku znajdziemy obligacje stałoprocentowe dwuletnie, zmiennoprocentowe trzyletnie a także indeksowane do inflacji czteroletnie. Oczywiście to tylko parę przykładów obligacji. Każda placówka ma własne rodzaje obligacji, których warunki są ustalane podmiotowo poprzez daną placówkę.

Jeżeli więc frapujesz się co uczynić z oszczędzonymi pieniędzmi, nie chcesz zbytecznie przechowywać ich na koncie oraz chcesz pomnożyć swoje plony - zainwestuj w obligacje. Przekonasz się, iż będzie to właściwa decyzja, a Twoje pieniądze znacznie się pomnożą. Przed wybraniem obligacji zapoznaj się z wieloma rozlicznymi propozycjami oraz zestaw je ze sobą, dzięki czemu wyłonisz te, które będą odpowiadać Ci najmocniej.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-10-26 14:06:33
Tagi: Obligacje, inwestor, lokaty, inwestować