Świat nowoczesnego biznesu Poznaj go!

Najbardziej korzystne konto firmowe

Jeżeli mamy zamiar aktywnie zaangażować się w świat biznesu, już na progu biznesowej ścieżki musimy zatroszczyć się o sytuacje finansową firmy. Zdecydowanie ważną kwestią jest założenie konta w banku. Banki prześcigają się w ofertach dla przedsiębiorców. Dobrze jest w związku z tym zainteresować się, jakie środki, kredyty i pożyczki nam oferują. Na stronie internetowej każdej placówki, czeka na nas szeroki wachlarz usług skierowany do małych oraz średnich przedsiębiorstw.

Finanse
Na podstawie: http://pixabay.com
Zadaniem konta firmowego jest rozgraniczenie transakcji prywatnych od związanych z prowadzoną działalnością. Co najważniejsze ułatwia to prowadzenie księgowości, zwłaszcza, kiedy właściciel firmy uzyskuje przychód także z innego źródła.

Po drugie, w przypadku kontroli skarbowej, urzędnicy mają wówczas dostęp jedynie w transakcje na rachunku bankowym podanym w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, co może zaoszczędzić nerwów (wgląd w prywatne operacje mógłby okazać się niewygodny, np. w sytuacji, gdy osoba otrzymuje pieniądze od rodziny).

Mądrym posunięciem może okazać się założenie rachunku firmowego w tym samym banku, w którym osoba prowadząca działalność gospodarczą ma swój prywatny rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Pozwoli to na ominiecie prowizji związanych z operacjami między kontami.

Jak wybrać najlepsze konto firmowe?

Biorąc pod lupę branżę, w której zamierzamy się realizować, opracujmy sobie listę gwarantowanych i spodziewanych operacji wykonywanych z wykorzystaniem konta dla firm. Wyznaczmy właściwe priorytety, a potem rozważmy, jakie usługi oferowane przez banki mogą nam się przydać w świecie biznesu. Zwróćmy uwagę na koszty związane z prowadzeniem rachunku, darmowe przelewy ZUS i Urzędu Skarbowego czy możliwość korzystania z lokat i kredytów.

Wybór rachunku firmowego nie jest jednak zobowiązaniem, z którego trudno się wycofać, toteż czasem wskazane jest sprawdzić rankingi najlepszych kont firmowych, czy w międzyczasie na rynku pojawiła się korzystniejsza oferta która spełni nasze oczekiwania - wybierarka.pl/konto-firmowe (wybierarka.pl/konto-firmowe)Jeśli taka się pojawi – skorzystajmy z niej.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-10-15 10:13:43
Tagi: kredyty, ZUS, konto firmowe