Świat nowoczesnego biznesu Poznaj go!

W jaki sposób rozliczyć się z fiskusem przez internet

To już ostatni moment, aby wysłać PIT za poprzedni rok. Najwygodniej uczynimy to z pomocą oprogramowania, które pozwoli nam nie wyłącznie poprawnie wypełnić PIT, ale także przekazać go elektronicznie do urzędu podatkowego. Program PIT możemy pobrać ze strony WWW swego urzędu podatkowego.

pity
Napisał: Ian Lamont
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wielu z nas zwleka do ostatniej chwili z wysłaniem rocznego rozliczenia podatku od osób fizycznych. To błąd, zwłaszcza jeśli w ostatnich dniach kwietnia przymuszeni jesteśmy ustawić się w długiej kolejce do okienka na poczcie albo US, bowiem nie pomyśleliśmy o wysłaniu PIT-a przez internet. Ta wygodna formuła wypełnienia i posłania PIT-a bez wychodzenia z domu jest realna za pośrednictwem oprogramowania dedykowanego rozliczeniom deklaracji rocznych. Już dziś zobacz program do rozliczenia podatku. Wielu podatników z całą pewnością pamięta długie ogonki ustawiające się na pocztach w ostatnim dniu składania deklaracji fiskalnych. Na skutek opcji przekazywania dokumentów poprzez internet kolejki się zmniejszyły, a my nie musimy wychodzić z mieszkania, żeby dopełnić formalności z fiskusem. Korzyści jest jednakże więcej. Szczególnie jeżeli rozliczenia podatków nie zlecamy do biura rachunkowego, tylko przygotowujemy je samodzielnie. Aplikacje komputerowe prowadzą nas praktycznie "za rękę". Podpowiadają, które dane jak też gdzie musimy wprowadzić, oraz weryfikują, czy wszystkie koniecznie pola zostały przez nas dobrze wypełnione.

Jeśli bez satysfakcjonujących efektów poszukujesz tak samo nietuzinkowego serwisu, to zalecamy ten tekst (http://detektyw-pajak.pl/) - zobaczysz, on także jest bogaty w tego typu wpisy.

Minimalizuje to ryzyko popełnienia omyłki, co może skutkować nieodzownością składania korekty zeznania oraz oczywiście stresującym kontaktem z urzędem podatkowym.rozliczenie podatku przez net
Napisał: Bas Evers
Na podstawie: http://www.flickr.com
Rozlicz PIT przez internet. Im szybciej poślesz e-deklarację pit-37, tym prędzej uzyskasz zwrot podatku! Decydując się na posłanie deklaracji przez sieć internetową, unikniemy jednego z najczęstszych błędów. Wejdź na: prześlij pit przez internet. Przez wiele lat podatnicy wysyłający PIT-y tradycyjną pocztą zapominali podpisywać deklarację! W przypadku oświadczeń przekazywanych elektronicznie podpis jest zbyteczny. Miast tego, w celu weryfikacji podatnika starczy podać kwotę przychodu z deklaracji składanej w zeszłym roku, a po wysłaniu deklaracji odebrać e-mail z Urzędowym Poświadczeniem Odbioru, będącym dowodem na to, iż dostarczyliśmy deklarację skarbową w terminie. Im rychlej, tym lepiej. Pod koniec terminu składania rocznych oświadczeń swe formularze fiskalne wysyła mnóstwo osób. Jeżeli przypada nam zwrot, musimy na niego dłużej poczekać. Im wcześniej więc wyślemy nasz PIT, tym rychlej dostaniemy zwrot nadpłaconego podatku.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-10-07 14:21:27
Tagi: PIT, rozliczenia, program pit, elektroniczny podpis